Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

E, da prijavim da sam uzeo manje vise eve sto sam planirao.

Prvo u Kataniji nasao poslednju porcelanu. A lepa ulica, drvored pomorandzi. Sve mirise... Prosto mi bilo zao da odem. Vratio se do Bolonje, pa do Spanje. Spustio se do Fratine. Tu bilo porcelani kolko oces. Uzeo jos 3-4 Amedeija, Venchi sa nekim vockicama (nema one sa lavandom :( ), plus neke sa Milano u nazivu. Egzoticni ukusi poput bele coko sa ruzom, ili ribizle sa sampanjcem. Idealni pokloni za devojcice.

Venchi krem sam izjeo do pola, a ostatak sam dao nekom beskucniku. Hvala svima na pomoci ;-)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

keksi, prijatelju, uputi me u Dubaiju gde da gledam ... kontam da ovde i onako ima svega i svačega, ali ako ima neka konkretna radnja/ulica bio bih zahvalan :). I onako imam malo slobodnog vremena, pa ne bih baš da lutam po ovim xxxxl šoping molovima

Link to comment

Najbolji cokoladni butici se tamo uglavnom i nalaze u soping molovima, tako da ces ipak morati malo da lutas...ne volim Dubai, ali imaju sta da ponude kad je u pitanju kvalitetna cokolada...

 

Alison Nelson's Chocolate Bar (Souk Al Bahar)

Forrey & Galland (The Dubai Mall)

Patchi (The Dubai Mall)

Cacao Sampaka (The Dubai Mall)

Chocolate (Ras Al Khamiah)

The Chocolate Gallery (Fairmont Bab Al Bahar,)

Debauve & Gallais (Gate Precinct, DIFC)

Godiva (The Dubai Mall)

Forrey & Galland (Abu Dhabi Mall)

ChocoMelt Café (Ibn Battuta Mall)

Chocobon (Al Barsha)

Royce' Chocolate (Sunset Mall, Jumeirah 3)

Al Nassma (Umm Nahad, Al Ain Road, Exit 26)

Link to comment

Najbolji cokoladni butici se tamo uglavnom i nalaze u soping molovima, tako da ces ipak morati malo da lutas...ne volim Dubai, ali imaju sta da ponude kad je u pitanju kvalitetna cokolada...

 

 

Patchi (The Dubai Mall)

 

 

Hvala :).

Sreo sam druga koji radi u IT sektoru Pačija, pa možda s njim svratim do neke njihove radnje, a ako ne ovaj Sunset Mall mi je blizu...

Link to comment

Monaco je raj na zemlji, redovno idem tamo i privatno i poslovno, nista na planeti nije tako lepo kao bozanstvena Knezevina, da mi posao nije toliko vezan za putovanja, sigurno bih se preselio tamo, ali ima vremena...pazi ovako, tamo je sve papreno skupo, Amedei i sve te ostale cokolade najbolje je traziti na onim njihovim open-air marketima, lako se nalaze jer je cela drzava velicine samo dva kvadratna kilometra, jednom kad se prepesaci od pocetka do kraja, uzduz i popreko, brzo se ukapira gde se sta nalazi...tamo se izdvajaju tri veoma jaka cokoladna butika, prvi koji takodje specijalno pravi cokolade i za Princa, kao i za obicne potrosace, plus dva veoma popularna belgijska brenda, cene naravno nisu nimalo naivne...

 

- Chocolaterie de Monaco (20 Rue Princesse Marie de Lorraine)

- Pierre Marcolini (26 Boulevard des Moulins)

- Leonidas Monaco (2 Rue Imberty, Square Gastaud, Rue Imberty)

 

Od ostalih mesta koje bih izdvojio, to su L'Epi d'Or Monaco i Prince's Tea, tamo je moguce kupiti razne slatkise i dezerte, a tu je i poznati supermarket Carrefour gde mozes naci razne cokolade i keksove, lepo unutra natenane prodji sve delove i vidi sta se nudi, vec i sam znas sta sve valja od kojih proizvodjaca posto redovno pratis ovu temu, tako da ti je to ubedljivo najbolja opcija...ali posto si ti jedan veliki car, a vidim i da me ponovo nest razvlace po forumu, sad sam malo prelistao telefon i izdvojio sam slike koje su mi pri ruci, a koje ce ti nadam se datim malo bolji uvid kako sve tamo izgleda i koliko je sve to lepo...

 

Le Grill Monaco (6 Rue Grimaldi), drzi ga cuveni Alain Ducasse, najbolja free cokoladna pralina koja se moze probati na svetu, ali tek nakon ekstremno skupe veceru...

 

 

Gf3ViW4.jpg

 

 

L'Epi d'Or Monaco (6 Rue Grimaldi), ista ulica, ali ovo nije restoran, vec boulangerie, cene su veoma jake u odnosu na druga mesta, mada je kvalitet spektakularan...

 

 

GyP3y44.jpg

HtrrLyr.jpg

 

 

Prince's Tea (35 Boulevard Princesse Charlotte), ovo je vec cafe i pâtisserie, cene su takodje izuzetno visoke, ali svakako vredi posetiti i svasta se tamo moze kupiti...

 

 

qbR7zLl.jpg

 

 

Carrefour Monaco (Avenue Albert II), ogroman izbor slatkisa, ovo je ubedljivo

najjeftinije mesto u Knezevini, obrati paznju na proizvode kompanije LU, nema im premca...

 

 

LlW90L5.jpg

 

 

J. Multari Patisserie (2 Rue Alphonse Karr), u pitanju je Nica, a ne Monako, po meni njihova najbolja poslasticarnica, kacim ove slike jer su mi uletele u ovaj folder...

 

 

uxzaQpN.jpg

0bpwAyA.jpg

iNrxJcn.jpg

sHMsYDm.jpg

 

 

Bonus slika, jos jedna koja je nehotice uletela gde joj nije mesto, cisto da se pohvalim kako pravim odlicne palacinke, jeste da upropastim celu kuhinju dok ne zavrsim, ali ipak...

 

 

86cCOBp.jpg

 

Link to comment

Nastavljam sa cokoladom u Monaku, osim sve sto sam ti pomenuo u prethodnom postu, ovo je vec nesto specijalno, naime ubedljivo najbolje cokolade mogu se kupiti tamo samo tokom tri dana svake godine, u pitanju je naravno prestizni Salon du Chocolat de Monaco, jedna od mnogih manifestacija koju sponzorise i moja firma, do sada smo odradili oba izdanja, a sledece ce biti u oktobru ove godine...izbor cokolatera i cena je naravno sarolik, evo kako je to sve izgledalo pre sest meseci, ukljucujuci i prelepu cokoladnu modnu reviju...a posle serije tih slika, okacicu ti i da vidis kako izgleda Monaco, znaci svi delovi grada i koliko je to jedno velicanstveno mesto, buce tu i malo slika sa prethodnih teniskih turnira, zatim i malo formule, pa tereni gde trenira cetnik sa reketom, ma uvaticu gomilu nasumicno izabranih slika iz jednog od foldera da docaram lepotu najlepseg grada, tj drzave na svetu i molim moderaciju da ne dira nista od ovih slika, znamo svi sta se desilo kad su zadnji put bez razloga odredjene slike premestane, necu apsolutno nista provokativno kaciti, vec samo onoliko koliko je dovoljno da ispunim dve cele stranice i obecavam da tu stavljam tacku...

 

Le Salon du Chocolat à Monaco Part I

 

qnbZiok.jpg

Cd0Fp6P.jpg

lAlLQOW.jpg

Zyu2tVo.jpg

o6I9LfO.jpg

HeqikK6.jpg

UwhEuTS.jpg

50LPZdP.jpg

thBmALa.jpg

2O1NmkU.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...