Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Heh, ja do ovih slika nisam ni znao kako izgleda biljka kakaa :)

 

ja do ovih slika nisam videla geodezik samo od heksagona. sad moram da mislim i o tome :lolol:

 

kakao sam mnogo lakshe podnela ^_^

Link to comment

B klasa, naravno da vredi...Suchard je inace kompanija koja je izmislila Milka cokoladu, a u to vreme to je bila jedna od najboljih cokoladi na trzistu, medjutim posle je Milku kupio Kraft i njen kvalitet je naglo poceo da opada...danasnje Suchard cokolade ne pripadaju onom samom vrhu, ali su u istom rangu kao Lindt, Guylian, Cote d'Or, Hachez, Camille Bloch, Munz, Belcolade, itd...

Edited by keksi krem
Link to comment

e ko voli da jede pravi spanski turron iliti torrone, u arome je stigla pozamasna kolicina nekog spanskog brenda, zaboravih kako se zove, el pa nesto. samiska kvalitet komercijala ali ima 5-6 vrsta raznih, nugat, med, vanila, bademi, crni, beli, bla bla. mislim da svako moze da nadje nesto za sebe. cena oko 290din za cini mi se 60 ili 80 grama.

 

edit - el almendro, javilo mi se

 

turron-de-chocolate-y-turron-blanco-el-a

Edited by yolo
Link to comment

taj suchard je opako zasrao sa poslednjom finessa serijom, sad sam na zimovanju otvarao jednu po jednu vrstu i ne znam zasto su navalili da useceruju svaki zivi nuts kojim ga obogacuju. pocelo je sa usecerenim pekanom (na koji se inace secem ali je u ovoj crnoj cokoladi too much) a onda sam presao na usecereni pistaco koji donekle balansiraju sa morskom solju ali je svejedno promasaj, preslatko. iz nekog razloga rokaju secer kao ludi u sve, njihov recimo marcipan bi bio super cokolada da ima jedno 7 puta manje secera. svejedno preporuka za ovisnike od marcipana posto 150g kosta manje od 2e, best buy:

 

3002239xun.jpg

Link to comment

e ko voli da jede pravi spanski turron iliti torrone, u arome je stigla pozamasna kolicina nekog spanskog brenda, zaboravih kako se zove, el pa nesto. samiska kvalitet komercijala ali ima 5-6 vrsta raznih, nugat, med, vanila, bademi, crni, beli, bla bla. mislim da svako moze da nadje nesto za sebe. cena oko 290din za cini mi se 60 ili 80 grama.

 

edit - el almendro, javilo mi se

 

turron-de-chocolate-y-turron-blanco-el-a

Evo i ja da se prikljucim temi, posto je pomno pratim u zadnje vreme. Obzirom da se bavim poslom gde pratim trzista kod nas pa i u svetu (uvoznik i distributer). Meni je ova Spanska firma bruka. Rec je inace o kompaniji Delaviuda. El Almendro je njihov brend, pod kojim proizvode turone i ostale stvari. Pod brendom Delaviuda, proizvode razne vrste pralina i cokolada. Pre par godina sam bio sa njima u pregovorima, medjutim zbog cena i nezainteresovanosti trzista, nismo krenuli u neku pricu. Sad je njihovo zastupnistvo uzela Core distribucija, medjutim da li zbog iste price ili cega proizvodi mogu da se nadju samo u njihovim radnjama: Aroma marketima. Kad smo vec kod njih, krenuli su da rade i Poljsku firmu Wedel, koja po meni takodje ima zadovoljavajuce proizvode, vredi probati. Inace firma Wedel je u vlasnistvu Japanske korporacije Lottus group. Tako da imaju dosta razvijenu pricu.

Link to comment

Auu kakav gem od topika! Udavila bih se u cokoladi da mogu. I hvala na slikama, pojma nisam imala kako to izgleda..i za protein bars od cvrcka...

Link to comment

keks da li mozda znas koliko je A klasa ako je uopste  trader joe's milk chocolate imported from belgium 

http://www.traderjoes.com/fearless-flyer/article/349

 

ukus je slican vosges iz cikaga, samo malo meksi....

 

castim se nekom skupom s vremen na vreme, ali stvarno mi je besmisleno da dajem 10-15 dolara na 50-100gr cokolade....zadovoljavam se ovom (imaju i vece pakovanje od kilogram...) i mlecnom lyndt. 

 

radila sam neki advertising za K Chocolat na Bevelry Hillsu (mala radnja, snabdevaju Bel Air, Beverly Hills, imaju svoj sajt ....pa su mi umesto novca dali bombonjere cokolade....bruka kakav ukus....par sam poklonila a ostatak sam polako degustirala dok nije sve otislo. nekada su snabdevali i Jackie Onasis...ali muz je umro i ostavio zeni da se bavi time....a u marketing ne ulaze dovooljno da bi opstala. Vosges se uvalio sa inteligentsia coffee shops i na taj nacin digao reputuciju. inace im bila mala ali slatka radnja odakle su poceli. 

 

i zasto su cene cokolade toliko visoke? 

 

i potpuno si upravu za americko trziste....luduju za cokolada sa raznim ukusima.....

Edited by mustang
Link to comment

Chocodate nije cokolada, pa samim tim i ne podleze nikakvoj klasifikaciji, to je obican slatkis kao i slicni proizvodi gde se suvo i kostunjavo voce obogacuju nekim prelivom...e sad, ako bi se gledao samo kvalitet tog cokoladnog preliva, on je napravljen od cokolade koja bi bila maksimum C klasa, medjutim preliv je sekundaran, urme i bademi igraju glavnu ulogu, nista posebno, ali simpaticno...

 

@ mustang

 

Trader Joe's cokolade koje se rade u Belgiji za njihov private label su B klasa, jer ne proizvode se od najboljih mogucih kakao zrna, pre svega da bi im finalna cena bila koliko toliko pristupacna i u rangu njihovih ostalih proizvoda, inace pripadaju istoj klasi kao i Lindt, znaci kvalitet je na mestu...mada ima jedna zanimljivost, iza njih stoji Aldi, a na primer u Evropi sve cokolade koje se specijalno rade za marku nekog trgovinskog lanca ne mogu biti klasifikovane vise od C klase, jer se po pravilu koristi najjeftiniji kakao, bez obzira na to sto im je i proizvodni proces i profil ostalih koriscenih sastojaka cesto onakav kakav treba da bude...ali posto je americko trziste toliko specificno i pre svega finansijski neverovatno isplatljivo, ICCO im je dao zeleno svetlo da imaju svoju cokoladnu liniju koja ce pripadati visem rangu, uz naravno obavezu da se pridrzavaju veoma strogih kriterijuma, dok su eto mnogobrojni evropski private label brendovi ostali praznih saka, mada su i njihove cokolade sasvim ok u odnosu na cenu, tako da imaju svoje verne kupce...

 

Da se vratim na Trader Joe's, meni se kod njih najvise svidjaju razni keksici koje prodaju pod svojim imenom, a i generalno super su kao prodavnica, mada kad sam u Njujorku, mrzi me da se cimam skroz dole do Madison Square Park-a ili da prelazim na zapadnu stranu kod Verdi Square-a, lako je tebi u juznoj Kaliforniji kad su ti iza svakog ugla, dok ih u betonskoj dzungli ima samo par komada...malo zbog te nepristupacnosti, a malo i zbog neke navike, ja ipak preferiram Whole Foods, njima je takodje ICCO dozvolio da pod svojim imenom proizvode cokoladu B klase, mada su mi kod njih interesantniji neki drugi proizvodi, plus mi je jedna njihova prodavnica na UES-u veoma blizu, jedino mi je Dean & DeLuca jos blizi, njih takodje veoma volim, tako da se cesto dvoumim gde cu pre, ali voleo bih da dobiju konkurenciju...

 

Sto se tice tvog zadnjeg pitanja, pa cene cokolada su toliko visoke jer su odredjena kakao zrna preskupa, na primer criollo je kao suvo zlato, veoma je delikatno i tesko se dolazi do njega, cena ume da bude i deset puta veca od ostalih zrna...trinitario je takodje dosta cenjen, narocito prilikom izrade blend cokolada gde se koriste zrna sa najrazlicitijih plantaza, dok je forastero naravno najjeftiniji, mada i tu postoje ogromne razlike, pa u zavisnosti sa koje plantaze dolaze, tako i cene variraju...cokolade A klase se vode kao klasicna luksuzna roba, na njih se gleda kao na skupa vina i skupe cigare, pa onda imaju pravo i na premium cenu, ali to opet ne mora da znaci da ce se nekom pojedincu to vise svideti od cokolada B klase, koje bez obzira sto nisu takvog vrhunskog kvaliteta, ipak imaju nekako puniji ukus na kakav su ljudi navikli, mada nemaju toliko kompleksnu aromu...u vise navrata sam isticao da ova klasifikacija i nije namenjena za krajnje potrosace, vec samo za ozbiljne distributere koji snabdevaju prodavnice luksuzne robe, hotele, restorane, itd, znaci da bi svi ucesnici u lancu distribucije unapred znali sta da ocekuju i koliko da se ugrade u finalnoj ceni, dok je ostavljena i odredjena sloboda samim proizvodjacima tih vrhunskih cokolada da sami diktiraju uslove igre i da imaju kontrolu kad je u pitanju ceo distributivni proces, zbog toga ce cokolade A i B klase uvek biti skupe, ove prve bas preskupe, a ove druge umeju da variraju u zavisnosti od prodajnog mesta...sto se tice C i D klase, takve cokolade imaju cenu koja je mnogo vise plod distribucije, a manje samih proizvodjaca, jer tu vaze totalno druga pravila i same kompanije nemaju tu moc da same odrede koliko ce njihovi proizvodi kostati kada stignu na krajnje odrediste, jedini izuzetak su ovih par finansijski najmocnijih konditora koji cesto primenjuju kartelsko poslovanje na gotovo svim svetskim trzistima, pa onda udruzenim snagama pritiskaju lokalne distributere da pumpaju cenu koliko je god to moguce, ali bez jednakog ucesca u riziku...da skratim pricu, vrhunske cokolade puno kostaju jer predstavljaju luksuz, one ispod njih isto imaju jace cene jer takodje koriste kvalitetna zrna, a kad je u pitanju dobro poznata komercijala, ona isto kosta vise nego sto bi trebalo, medjutim na njenu cenu najvise utice pohlepa distributera...

Link to comment

Samo jos jedno pitanje...kako mogu onda da imaju istu cenu mlecna cokolada i cokolada sa 75 ili 85% kakaa?

Chocolate chip cookies iz trejdera ce da me sahrane a volim i sa ukusum limuna.

Whoole foods me nervira jer je preskup a isti proizvod naidjem na drugom mestu duplo jeftinije od suplemenata pa nadalje.

 

I jos jedno pitanje :) imas li preporuku za a klasu ili na dobrom glasu cokolade u LA? One sto si dao za kaliforniju su ili sf ili san dijego.

Edited by mustang
Link to comment

Starbrook Airlines je B klasa, moze se reci da su preslikani Guylian, ali u znatno lepsem pakovanju, znaci kvalitet im je na nivou, idealni su za poklon, pre svega zbog prelepog dizajna...

 

@ mustang

 

Kada mlecna i crna cokolada od istog proizvodjaca imaju istu ili slicnu cenu, to znaci da je cena mlecne cokolade maksimalno napumpana, preko svake moguce granice...potrosaci najvise kupuju mlecnu cokoladu, generalno je mali procenat kupaca koji preferiraju crnu, pa se mnogo veci novac okrece na mlecnoj cokoladi...na primer Trader Joe's bi bez problema mogao svoje crne cokolade da prodaje po znatno vecoj ceni, ali onda bi im prodaja takvih cokolada sa velikim udeom kakao delova bila jos slabija, jer ljudi bi radije za te pare uzimali neke mnogo jace brendove, ovako makar nisu na gubitku i uspevaju da brzo rasprodaju sve zalihe, dok naravno najveci profit uzimaju na svojim mlecnim cokoladama i tu prave veliku razliku...

 

Ima dosta jakih cokolatera u Los Andjelesu, ali kome je jos do cokolade kad su tu na dohvat ruke meni omiljeni In-N-Out Burger i Krispy Kreme...salu na stranu, evo nekih bas jakih cokoladnih butika u tvojoj blizini...Compartés, John Kelly, Edelweiss, Choclatique, Ococoa, Valerie Confections, K Chocolatier, ChocoVivo, Mignon Chocolate, Madame Chocolat, Jin Patisserie, Lady Chocolatt, Amara Chocolate, itd...pomenula si vec Vosges iz Cikaga koji ima svoj butik i u gradu andjela, kao i Dan's Chocolates iz Vermonta, a tu su takodje i butici poznatih evropskih brendova tipa Leonidas, Godiva, Teuscher, L'Artisan du Chocolat, itd...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...