Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Vau! Hvala na ovolikom objasnjenju, jako interesantno :)

 

Sto se tice RAW cokolade, evo pokusavam da je jedem celo jutro, ali je ukus, bar za moja cula,  :isuse: . Sam miris i aroma su jako cudni, gotovo kiseli? Mislim da cu je proslediti, steta...

Link to comment

stalno sebi govorim da cu da odstampam za svoje privatne potrebe sve keksijeve postove na ovoj temi i tako dobijem svoju malu enciklopediju cokolade i konditorskih proizvoda, sta htedoh reci, u tim postovima ima toliko informacija da se od njih lako moze napraviti izuzetan prirucnik za sve koji zele da otkrivaju taj carobni slatki svet :)

 

eeee da imam novca samo bih merkao koja ce od nabrojanih firmi koja se bavi koriscenjem brasna od zrikavaca da izadje na berzu pa da kupim nesto akcija, taman da pod starost uzivam u ostvarenoj zaradi a i da mi se potomak razgali na ostavinskoj raspravi :)

Link to comment

keksi, svaka čast čoveče  :ziga:  :ziga:  :ziga:

 

mnogo mi se dopada ta ideja sa brašnom od zrikavaca

tako bih rado probala sve te keksiće na bazi tog brašna  :drool:

koji dobri sastojci bobte, fantastično

 

samo, kada će to u ovoj našoj rupi moći da se kupi   :cry:

Link to comment

stalno sebi govorim da cu da odstampam za svoje privatne potrebe sve keksijeve postove na ovoj temi i tako dobijem svoju malu enciklopediju cokolade i konditorskih proizvoda, sta htedoh reci, u tim postovima ima toliko informacija da se od njih lako moze napraviti izuzetan prirucnik za sve koji zele da otkrivaju taj carobni slatki svet :)

 

eeee da imam novca samo bih merkao koja ce od nabrojanih firmi koja se bavi koriscenjem brasna od zrikavaca da izadje na berzu pa da kupim nesto akcija, taman da pod starost uzivam u ostvarenoj zaradi a i da mi se potomak razgali na ostavinskoj raspravi :)

 

Pa ja sam još 2010 sabrao šta je keksi pisao, grubo podelio na poglavlja, okačio na mediafire i dao ovde link. Bilo je 730 dowloada što mislim da je solidan broj i svedoči o kvalitetu tekstova i interesovanju za takvu temu. Ovi forumaši "od pera", novinari itd. umesto što se preganjaju oko politike bolje da od tih tekstova napreve neku priču, pare da se namlate. Keksi, verujem, ionako ne bi tražio autorska prava.

 

U međuvremenu sam dodavao većinu onoga što je keksi pisao pa evo link koga interesuje: http://www.mediafire.com/view/q3g3mwhuujkgiby

Link to comment

Covek da je hteo napisao bi sam knjigu. Po meni, ako je pisao na forumu nek bude na forumu.

My 2c.

 

Pa njega možda mrzi ili štagod da je razlog ali mislim da je šteta da nešto tako kvalitetno ostane razvejano i nesistematizovano na desetinama stranica foruma. 

Link to comment

keksi,

 

Prvo :Hail: :ziga: :Hail: :ziga: za prethodnih par postova :D

 

Sad konkretno, kakve su Agapey cokolade sa Barbadosa? Moja sestra ih je probala i mnogo su joj se dopale, izgledaju fensi.

 

www.agapey.com

 

Vredi da to ,,jurim" negde da probam ili jok?

Link to comment

Suva egzotika, naravno da ih vredi probati ukoliko si u mogucnosti, A klasa...one su veoma slicne kao Grenada Chocolate Company, koje se proizvode na susednom karipskom ostrvu...u celom tom okruzenju, kad se krene na dole i udje u Juznu Ameriku, jos se mogu izdvojiti ekvadorski Pacari i venecuelanski Chocolates El Rey, prava fantazija za cokoholicare...

 

Posto vec zadnjih nekoliko sati radim pripreme za jedan projekat i pri ruci su mi slike sa mog zadnjeg obilaska jedne od novih plantaza u Venecueli, evo kako to izgleda na samom terenu...

 

 

kpME9Kv.jpg

0Oyyr7g.jpg

5hwXnP7.jpg

odRYT9N.jpg

MOHcRm4.jpg

wwsXEfk.jpg

AcG3jvF.jpg

7scZi5l.jpg

nIcN5cR.jpg

CPZnkKd.jpg

 

Link to comment

Suva egzotika, naravno da ih vredi probati ukoliko si u mogucnosti, A klasa...one su veoma slicne kao Grenada Chocolate Company, koje se proizvode na susednom karipskom ostrvu...u celom tom okruzenju, kad se krene na dole i udje u Juznu Ameriku, jos se mogu izdvojiti ekvadorski Pacari i venecuelanski Chocolates El Rey, prava fantazija za cokoholicare...

 

Posto vec zadnjih nekoliko sati radim pripreme za jedan projekat i pri ruci su mi slike sa mog zadnjeg obilaska jedne od novih plantaza u Venecueli, evo kako to izgleda na samom terenu...

 

 

kpME9Kv.jpg

0Oyyr7g.jpg

5hwXnP7.jpg

odRYT9N.jpg

MOHcRm4.jpg

wwsXEfk.jpg

AcG3jvF.jpg

7scZi5l.jpg

nIcN5cR.jpg

CPZnkKd.jpg

 

Ovo ko ono iz x-files Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Djokolife biskviti imaju itekako prikladno ime, kvalitet im je stvarno djoka, natrpani su svim i svacim, od dobrih sastojaka do bas losih...nemaju glutena, ali nemaju ni kvaliteta, to za Decathlon grupu najverovatnije prozvodi francuska kompanija Aptonia koju su odavno preuzeli, preko njih prave razne dodatke ishrani, kao i gotovu hranu, pa je brendiraju sponzorisanjem poznatih sportista sirom sveta...

Edited by keksi krem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...