Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Monaco je raj na zemlji, redovno idem tamo i privatno i poslovno, nista na planeti nije tako lepo kao bozanstvena Knezevina, da mi posao nije toliko vezan za putovanja, sigurno bih se preselio tamo, ali ima vremena...pazi ovako, tamo je sve papreno skupo, Amedei i sve te ostale cokolade najbolje je traziti na onim njihovim open-air marketima, lako se nalaze jer je cela drzava velicine samo dva kvadratna kilometra, jednom kad se prepesaci od pocetka do kraja, uzduz i popreko, brzo se ukapira gde se sta nalazi...tamo se izdvajaju tri veoma jaka cokoladna butika, prvi koji takodje specijalno pravi cokolade i za Princa, kao i za obicne potrosace, plus dva veoma popularna belgijska brenda, cene naravno nisu nimalo naivne...

- Chocolaterie de Monaco (20 Rue Princesse Marie de Lorraine)

- Pierre Marcolini (26 Boulevard des Moulins)

- Leonidas Monaco (2 Rue Imberty, Square Gastaud, Rue Imberty)

Od ostalih mesta koje bih izdvojio, to su L'Epi d'Or Monaco i Prince's Tea, tamo je moguce kupiti razne slatkise i dezerte, a tu je i poznati supermarket Carrefour gde mozes naci razne cokolade i keksove, lepo unutra natenane prodji sve delove i vidi sta se nudi, vec i sam znas sta sve valja od kojih proizvodjaca posto redovno pratis ovu temu, tako da ti je to ubedljivo najbolja opcija...ali posto si ti jedan veliki car, a vidim i da me ponovo nest razvlace po forumu, sad sam malo prelistao telefon i izdvojio sam slike koje su mi pri ruci, a koje ce ti nadam se datim malo bolji uvid kako sve tamo izgleda i koliko je sve to lepo...

E pa hvala, ovo je baš korisno štivo :) Znači, ova tri boldovana butika su nešto kao Castroni? OK, verovatno Castroni na steroidima ali bitno mi je da mogu da pazarim nešto zapakovano, da nosim kući.

 

Što se tiče onih 'live' poslastica, vidim da će da padne maksimalno suzdržavanje od slatkiša u hotelu (realno i ne očekujem nešto svemirsko u hotelskom meniju) a onda juriš na ove slastičarne. Ekstra.

Link to comment

Moram priznati da mi taj Monako ovako na slikama ne izgleda bogznakako privlačno...s obzirom na ambijent i reputaciju i količinu love koja tu prolazi očekivao bih da izgleda bolje za oko...arhitektonski je skroz štagod, ko neki malo fensiji blokovi...kapiram naravno da su unutra stanovi napucani i izfensirani maksimalno ali ovako spolja ne izgleda kao sad nešto wow

Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...