Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Vec duze vreme je bio ozbiljno bolestan i znalo se da mu se priblizava kraj...pre skoro cetiri godine preminuo je njegov najstariji sin Pietro u saobracajnoj nesreci kojoj je prethodio srcani udar, tako da je sada ostao samo njegov mladji sin Giovanni da vodi kompaniju...u nekoliko navrata Nestle je ozbiljno pokusavao da kupi Ferrero, a verujem da ce u narednim mesecima poceti da pritiskaju jos jace, plus Mondelez, Hershey i Mars poseduju dovoljno kapitala da se umesaju u eventualnu kupovinu italijanskog giganta...za sada se pominju cifre od minimum 15, pa sve do 25 milijardi evra ukoliko kompanija bude na prodaju, a jedan od posrednika mogla bi biti Banca IMI (investiciona banka Intesa Sanpaolo grupe)...

Onako informativno jel bi to bio veliki potres ili biznis es južual?Mislim ta kupovina?
Link to comment

kakvi su ovi po reputaciji?

 

1331777349931-2090396905.jpeg

 

nabasao na njih na aerodromu u becu,

prilicno jeftine cokolade za criollo (ne secam se kolko je bila tacno, al red velicine 3e)

 

e sad, tekstura je fina, i cokoladi ne mogu nista da zamerim, ali me isto tako nije odusevila ukusom

za iste pare, uvek bih pre uzeo (ko sto i jesam uzeo gomilu, jer sam ih nasao za ispod 2e :) )

029019_wildcocoa-100gtafel-eb.jpg

Edited by Zverilla
Link to comment

Jel ideš na saranu?

Za sredu je zakazana sahrana, u malom italijanskom gradicu Alba gde se nalazi glavna Ferrero fabrika...na sahranu necu ici, ali sam zato sinoc bio na jednoj svecanoj veceri gde mu je odata poslednja pocast od strane svih relevantnih ljudi koji se bave ovim biznisom...

 

KClfcAi.jpg

qC0NBFV.jpg

jzL0Sx9.jpg

YvDUSwQ.jpg

RfgraEs.jpg

aejGldO.jpg

wcfP1zV.jpg

UCWvLs2.jpg

ynkjX8a.jpg

uIA6EAq.jpg

 

Onako informativno jel bi to bio veliki potres ili biznis es južual?Mislim ta kupovina?

Bilo bi poprilicno iznenadjenje ukoliko stvarno Ferrero bude prodat, ipak su oni jedan od glavnih sinonima za porodicni biznis i neko ko je decenijama bez ikakvih problema odbacivao sve ponude koje su stizale od ogromnih prepogatih korporacija...sada kada je matori preminuo i kada je samo jedan sin ostao da vodi biznis, situacija se drasticno menja i u sledecih nekoliko meseci Giovanni ce biti pod velikim pritiskom da proda kompaniju...Nestle je nameravao da kupi Lindt, ali je njihova finalna ponuda od nekih 13 milijardi evra bila nedovoljna za tako nesto, posle su pokusali da kupe Ferrero koji je skoro duplo skuplji, ali je Michele insistirao na tome da dok je on ziv, biznis ostaje u rukama familije...njega vise nema, a za njegovog sina se veruje da je mnogo otvoreniji nekom potencijalnom dogovoru ukoliko proceni da je ponuda previse dobra da bi se odbila, Nestle pre svega zeli da prekine dominaciju koju Mars i Hershey imaju na americkom trzistu i spreman je da poprilicno odresi kesu za bilo koju konditorsku kompaniju koja bi mu momentalno omogucila da bude najozbiljniji igrac na najprofitabilnijem trzistu slatkisa, a Ferrero je idealan za tako nesto jer je nenormalno popularan u Americi...izazvalo bi to veliki potres jer bi to bila sigurno najveca akvizicija u konditorskoj istoriji, mada ja licno ne bih voleo da se to desi, i zbog nekih sentimentalnih razloga i zbog surove istine koju je darling napisala...

 

kakvi su ovi po reputaciji?

 

nabasao na njih na aerodromu u becu,

prilicno jeftine cokolade za criollo (ne secam se kolko je bila tacno, al red velicine 3e)

 

e sad, tekstura je fina, i cokoladi ne mogu nista da zamerim, ali me isto tako nije odusevila ukusom

za iste pare, uvek bih pre uzeo (ko sto i jesam uzeo gomilu, jer sam ih nasao za ispod 2e :) )

Labooko je A klasa, iza njih stoji Zotter, ukus te mozda nije odusevio zato sto su njihove cokolade "single origin", znaci svaka tabla u sebi sadrzi samo zrna sa jedne plantaze i onda to cesto za rezultat ima znatno blazi finalni ukus, za razliku od "blend" cokolada koje su kombinacija zrna sa vise razlicitih plantaza i onda je moguce kreirati mnogo bogatiji i intenzivniji ukus, ali i to zavisi od osobe do osobe...mada imaju oni sasvim solidan asortiman, pa ako ova Peru Criollo 80% nije ostavila previse jak utisak na tebe, mozda bi situacija bila drukcija sa recimo Belize 72% "Special" ili Papua New Guinea 75%...

Edited by keksi krem
Link to comment

Cenim da je ovde najbolje da pitam, vidim da se spominjala Bolonja i  cokolaterije ali ja u Bolonju verovatno necu zalaziti te me interesuje da li ima u Vicenci, Padovi, Venecija neka vredna paznje (pre svega zarad poklona bi cokolada bila kupovana)? Ja jedino sto sam nasao je u Veneciji VizioVirtu, neka kucna radinost koliko mogu da primetim ali vidim da imaju dobre ocene na tripadvisor.

Link to comment

VizioVirtù (San Polo 2898/a) je stvarno fenomenalan, definitivno najbolje mesto za cokoladu u Veneciji, a jedan od najlepsih cokoladnih butika tamo ima i Venchi (Calle dei Fabbri 989), plus tu je i spektakularna Dolceria delle Maschere (Cannaregio 30121) gde osim odlicne cokolade mozes naci i sjajne domace keksove, kolace i druge slatkise idealne za poklon...

 

Kad je u pitanju Padova, ubedljivo najbolju cokoladu ima Del Conte Cioccolato (Via Nicola Grassi 12), a i Venchi tamo ima svoja dva cokoladna butika (Via Roma 1; Via Altinate 6)...

 

Za razliku od gore pomenutih gradova, u Vicenci je slabiji izbor, nema tamo nista slicno kao VizioVirtu ili Del Conte, mada i tamo svoj butik ima Venchi (Corso Andrea Palladio 54/a)...

Link to comment

Labooko je A klasa, iza njih stoji Zotter, ukus te mozda nije odusevio zato sto su njihove cokolade "single origin", znaci svaka tabla u sebi sadrzi samo zrna sa jedne plantaze i onda to cesto za rezultat ima znatno blazi finalni ukus, za razliku od "blend" cokolada koje su kombinacija zrna sa vise razlicitih plantaza i onda je moguce kreirati mnogo bogatiji i intenzivniji ukus, ali i to zavisi od osobe do osobe...mada imaju oni sasvim solidan asortiman, pa ako ova Peru Criollo 80% nije ostavila previse jak utisak na tebe, mozda bi situacija bila drukcija sa recimo Belize 72% "Special" ili Papua New Guinea 75%...

 

moram da se korigujem, sto je duze jedem, sve mi se vise svidja

samo mora da se malo vise pazi dok se jede, jer ukusi jesu prilicno blagi (upravo sam shvatio da mi pomalo vuce na suve smokve)

Link to comment

Pitanje za keksija: koje su po tebi najbolje napolitanke?

 

Mi trenutno sabijemo neke bečke Manner koje su se pojavile u Maksiju, vrhunske su. Jeli smo i neke italijanske isto tako dobre, ali zaboravih ime (ima da se kupe u Aromi).

 

Šta bi ti preporučio?

Link to comment

Najbolje napolitanke su italijanske Loacker, moguce da si bas njih jeo...odmah posle njih najbolje su austrijske Manner, a njih si definitivno jeo...tako da sto se tice svih tih komercijalnih napolitanki, probao si najbolje koje postoje...vrhunski cokolateri u svojim buticima cesto prodaju svoje domace napolitanke, to je jos bolje, ali tesko se nalazi...

Link to comment

Jeste! Loacker Sendwich napolitanke sam jeo. Najbolje koje sam ikada probao. Hvala, znaci ostalo mi je da nekad u zivotu naletim na te domace :D

 

Inace, za zainteresovane, kod nas su ove Loacker u Aromi oko 150 din za 100g a u Maksiju su Manner 99 din takodje za 100g.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam znao gde drugo ovo da pitam, pa da probam ovde, nadam se da nije (mnogo) off-topic.

 

Dakle, dobio sam u par navrata od prijateljice (udata, živi i radi u Briselu, inače jermenskog porekla) razne belgijske praline (Leonidas, Godiva, Neuhaus i sl.) kao poklon.

Moj problem je što nemam pojma čime da joj iz ove naše Srbije uzvratim na to? Mislim, glupo mi da pošaljem kutiju Adore čokolada jer se prave od belgijske Cellebaut čokolade. Ne mora uopšte da bude čokolada, u krajnjem slučaju ne mora da bude ni ništa slatko, ali prosto sam zabagovan i nemam ideju :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...