Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

To što si ti digao ruke od njih ne znači da su oni digli ruke od stvaranja trećeg ekosistema. Koliko vidim isti razvijaju i dalje, kako kroz univerzalne aplikacije, tako i kroz Continuum. Sad će se naći vas xx koji će decidirano tvrditi kako je to propala stvar. Moguće, ali kućni kompjuteri su u skoroj budućnosti propala stvar i sve će se uglavnom vrtjeti na desktopu, tabletu, mobitelu - whatever. Tako da univerzalne aplikacije i te kako svakim danom dobivaju sve veći smisao. 

Koliko je androidu trebalo godina da dosegne razinu platforme kakva je danas? (retorika) To što ne koristim android, ne znači da ne vidim što se događalo prije a što se događa i danas; ljudima nakon godinu dana droidi štekaju, malo malo pa netko ima problem s mobitelom, imam ljude oko sebe kojima se takve stvari događaju ili im laga ili se smrzne ili se gasi ili se dogodi update pa nešto ne štima.   LG G4 je žešće zeznuo stvar i ljudi masovno dobivaju pokvarene uređaje - to sam saznala slučajno jer mi se svidio mob.

Ljudi svašta prčkaju, ne znaju (a većina ih ne zna koristiti ni W10mobile, pa ni android) što rade pa na droide navuku svakakva smeća. Itd.

Prema tome, kad već toliko inzistirate, iako to  nije ideja ni cilj ove teme, da se natežemo "tko ima veći i bolji", koliko god je W10mobile još u nekim stvarima nedorađen, toliko android nije savršen.

Mislim, dosadilo mi. Imaš droid, zadovoljan si i ok. Ja ne dolazim na android temu da te uvjeravam kako je moj telefon bolji. Takva prepucavanja su čisto gubljenje vremena.

Edited by Zoe
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Što se tiče moje primedbe koja je malo "cimnula" topik.

Da ponovim pitanje:

Da li MS napušta brend Lumia i široku skalu od L520 recimo do l640 pa do L925/950 da bi to sve zamenio jednim ekskluzivnim skupim modelom "surface"? Koji "puca" na Iphone?

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Koliko je androidu trebalo godina da dosegne razinu platforme kakva je danas? (retorika)

 

nisam siguran na šta misliš, Android je imao stabilan rast otkako je ušao na tržište, Microsoft je u padu bez ikakvih naznaka da će se to promeniti (link), dva flagshipa koja su izbacili su totalni promašaj, jeftin dizajn, jeftina izrada, OS u alpha fazi razvoja, cena u rangu iPhone-a i Android flagshipa, što je dovelo do nikakve prodaje, ove godine su predstavili samo jedan entry level model (650) i zatvorili Lumia priču, sa najavom da će možda negde u toku 2017. izbaciti taj famozni Surface Phone, za koji je već sad predviđena alibi strategija enterprise tržišta, odnosno ne planira se i ne očekuje velika prodaja tog telefona

 

u vreme kada sam kupovao 920-ku, ona je imala kameru sa OIS-om i manuelnim kontrolama, ni Android ni iOS to nisu imali, imala je HERE mape, imala je Office imala je razne stvari koje nisu mogle da se nađu na drugim platformama, Microsoft je radio sa developerima na portovanju popularnih aplikacija poput Instagrama i Flipboarda na WP, kako je to teklo i završilo se je manje bitno, ali Microsoft, i Nokia, su pokazivali posvećenost WP platformi

 

šta se sada dešava, tih nekadašnjih prednosti više nema, Microsoft uveliko razvija razne aplikacije za Android i iOS za to vreme W10 je i dalje prepun bug-ova, više od pola godine nakon predstavljanja, HERE je od prednosti WP-a postao mana jer ga na desetci za par dana više neće biti

 

naravno da Microsoft neće javno ubaciti peškir u ring, ne mogu to da urade, čitava zvanična strategija im počiva na Windows 10 na svemu mantri, ali očigledno je da su digli ruke od toga da budu konkurentni na tržištu, na poslednjoj konferenciji kad su predstavljali šta su sve radili u poslednje vreme je bilo reči o svemu od Surface preko Holo Lensa, pa do nove fitnes narukvice, WP nisu ni spomenuli

Edited by Clem Fandango
Link to comment

@Frank

 

Sve je napisano na ranijim postovima, konkretno na linku koji sam dala, ali evo:

 

Po zadnjim informacijama Surface phone će imati tri modela iz tri platna razreda

1. jedan za "obične" korisnike

2. poslovni

3. ekskluzivni (nešto tipa elitni)

 

Za sva tri modela se spominju užasno visoke cifre od 700 do 900 dolara, ali se nadam da će bar ovaj prvi ipak imati neku normalniju cijenu, a i ovi ostali moraju biti konkurentni.

Te informacije nisu službeno potvrđene ali već se spominju i specifikacije pa je jasno da je novi surface phone (možda se neće tako zvati) na putu i trebao bi izaći 2017. - možda proljeće, ali isto zasad tek nagađanja. 

Edited by Zoe
Link to comment

Hm, pa entry level je ipak oznaka za nešto što dobijaš po nižoj ceni "ali onda je i kvalitet niži" ... Ok sve je onda jasno"entry level" po ceni poslovnih modela. Odlična strategija. Znači ova moja L925 će verovatno biti zadnja...

 

 

...shit has hit the fan...

Link to comment

Clem, Microsoft vjerojatno zna mnogo bolje od nas dvoje da je u padu i očigledno im to manje smeta nego tebi. Oni razvijaju novi telefon, a ti kukaš.

Što se tiče ostalog, ništa novog nisi napisao osim što se ponavljaš. I zašto uopće diskutiraš sa mnom ako ne čitaš moje postove?

HERE =  KARTE

Specijalno za tebe otvaram na W10mobile aplikaciju KARTE

Settings - O aplikaciji:

Karte 5.1606.1670.0

@2016 Here@2016Microsoft Corporation

 

Aplikaciju koja se sad zove "karte" i dalje snabdijeva HERE. Aplikacija odlično radi. Trebam li to sad i na turskom? Samo ti reci.

Link to comment

Hm, pa entry level je ipak oznaka za nešto što dobijaš po nižoj ceni "ali onda je i kvalitet niži" ... Ok sve je onda jasno"entry level" po ceni poslovnih modela. Odlična strategija. Znači ova moja L925 će verovatno biti zadnja...

 

 

...shit has hit the fan...

Ajde fino. Bitno da je tebi sad sve jasno. :)

Link to comment

BTW Windows 10 -- baterija slabije drzi nego 8.1, cak je i vajni smoothness WP-a totalno prop'o (ako je ikad i bio ista osim hajpa). Vracanje na home screen ponekad izgleda kao da pici na 15FPS. Izvanredan bug je i kad se skrol zaglupi pa citas nesto u browseru i onda vise ne mozes dalje, ni da skrolujes, ni da pritisnes back dugme. Radi jedino povratak na home screen, posle kojeg u browseru dobijes praznu stranu. I to tako dva puta dnevno.

Nemam puno direktnog iskustva sa W10 na telefonu, ali moja gospodja ima Lumiu 535 sa W10 i nijedan problem od ovih koje si naveo.

Link to comment

moja gospodja ima Lumiu 535 sa W10 i nijedan problem od ovih koje si naveo.

I moja :lolol:  Pisao sam već čini mi se, kad je došao iz radnje, mislio sam da je pokvaren i da treba da se vrati/zameni. Onda se updateovao na 10.nešto, i preporodio se, potpuno drugi aparat... Bilo je nešto problema sa Viberom, ali se to sredilo sad sa novom verzijom...

Link to comment

 

 

kilav ko neki Android

:wicked:
Joj izvini greskom sam ti obrisao post umesto da ga kvotujem, kucam sa telefona.

 

Inače nema mesta zluradosti, Android je odličan OS za telefone, ali pati od boljke koju je i Windows na desktopu prelezao, a to je da mora da radi na bezbroj razlicitih platformi, pa ne može svuda bas kako treba.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Evo još nekih stvari koje sam doznala lunjajući okolo po netu, a i mojih vlastitih s korištenjem Lumie 830. 

 

Najveći problem koji ja imam, pa se ispostavilo da nisam jedina (ali nemaju ga svi pa je moguće da se događa sporadično i samo starijim modelima), je SD card koja iz nekog razloga više ne prepoznaje fileove tj. fotke. I svaki put kad uključim telefon, javlja mi da kartica ima grešku i da joj treba provjera, pustim da provjeri i nakon toga radi. Pa onda opet ne radi. Očekuje se da MS u jednom od idućih nadogradnji riješi taj problem, međutim - jedno od instant rješenja je da, ako imate prostora na memoriji telefona, appove koji su vam važni prebacite. I istog trena se sve ubrza i radi glatko bez problema.  Druga solucija je formatiranje, ali preko compa, što ja ne znam a i ne mogu jer nemam gdje ubaciti sd card. Treća i najgora je nova kartica, ali utješno je što vam je sve sačuvano na One Drive-u (pod uvjetom da imate uključenu opciju kopiranja fotki, videa&ostalog). Navodno da je greška nastala uslijed nadogradnji, ali ne znam, samo prenosim. Pošto imam dosta prostora na telefonu, prebacila sam skoro sve na tel. i sad je  čista petica.

Ako netko nakon nadogradnje s 8.1 na desetku ima većih problema, preporuka je hard reset pomoću recovery toola na compu.( u slučaju problema s SD card to ne pomaže)

 

W10mobile je sad, što se tiče performansi i brzine vrlo ispeglan, po mojoj procjeni je na nivou 8.1 - sve fino teče, fluidno, odmah se otvara, osim - trgovine kojoj treba par sekundi.

Ima još par sitnijih bugova kao npr. -  kad uljučim alarm ne pokazuje mi ikonicu na lock screenu  iako alarm radi bez greške i na desetki ima puno više mogućnosti nego na 8.1

Novi FB app (beta) za Windows 10 koji radi Facebook je navodno puno bolji na desktopu, a na mobilnom je još vrlo spor, ima jači lag, sporo se otvara i nije integriran s telefonom pa ako deinstalirate FB od MS-a, gubi se sve u "people", još ne stižu notifikacije na lock screenu. Ali bukvalno iz dana u dan se popravlja, do prije tjedan dana nisu radile live tile - sad rade, obavijesti stižu u akcijski centar redovito i brze su, zvukovna upozorenja rade i generalno, app ima sve komplet što imaju i druge platforme. Ja trenutno koristim obje app. Više mi se troši baterija, ali nekako mi žao da izgubim integraciju FBa s telefonom. Nadam se da će nova app to uskoro srediti. 

 

Messenger (novi, za W10, beta) isto od Fb-a - puno bolje, još je malo kilav kod otvaranja ali inače brzo stižu obavijesti, i ima sve opcije kao i druge platforme. 

 

Viber, novi - fantastično, maksimalno je brz neovisno o vezi (ja imam LTE ili wifi), ima enkripciju, još se čekaju video pozivi a u samom appu piše "soon". 

 

Whatsapp - bez greške, brz, sve radi. 

 

Instagram je tu, ali ne koristim pa ne znam u kojoj je sad fazi. 

 

MS  trenutno pregovara sa Snapchatom i navodno da i taj stiže. Ali ima neka zamjena 6snap, koja je navodno i bolja od originala iako ne znam jer ne koristim. 

 

Svi novi appovi za desetku su univerzalni i dovoljno je da ih skinete na jednom uređaju, dobijate ih na svim ostalim (compu, desktopu, itd.)

 

Ako netko planira uzeti novi mobitel sa desetkom, navodno ne treba vraćati stare backupove s bivšeg telefona, osim uvesti kontakte. Pustiti da bude clean install. I obavezno provjeriti ima li kakav update. Nema potrebe za bilo kakvim hard resetom, osim u iznimnim situacijama ako vidite da je problem s baterijom i slično. Bateriju nakon postavljanja telefona treba pustiti nekoliko dana dok ne dođe na optimalnu razinu trajanja. 

 

Lumie 950/950 XL imaju glance, ali nemaju double tap - koji, kako je najavljeno, stiže ubrzo, vjerojatno u idućem updejtu. 

Edit: Lumia 950, iako u recenzijama piše drukčije, NEMA Fm radio. XL ga ima. 

 

Update za W10mobile stiže u prosjeku jednom mjesečno, kao i za PC. U međuvremenu stalno sižu updejti za aplikacije. Svakih tjedan dana otprilike, nekad svaka dva - tri dana po jedna, dvije. Neki dan je stigao update za njih jedno 12.   

 

Svatko tko želi može se priključiti u Windows Insajder program i primat će redovito rana izdanja svih updejta, a postoje i neke opcije slow i fast ring, ali ne znam točno o čemu se radi. Uglavnom, komunikacija između MS-a i korisnika je konstantna i čim se ispostavi da nešto ne valjda, ide se na korekciju. 

Ako i niste insajder, nego običan korisnik - svaki put kad napravite soft reset, prije nego što vam se isključi telefon, automatski se otvara aplikacija "povratne informacije" gdje možete poslati obavijest o problemu koji imate s telefonom ili jednostavno napisati utiske. (čitaju!)

 

Ako iz nekog razloga niste ili jeste zadovoljni s nekom aplikacijom, možete napisati kritiku ili pohvalu  i dati ocjenu od 1 do 5. U tom slučaju vam se može javiti sam developer (što se meni dogodilo u više navrata) putem maila i pitati vas što ne valja, itd. 

 

Eto. Mislim da sad svatko tko želi, ima dosta informacija o W10mobile. 

Edited by Zoe
Link to comment

 Bonus:

 

 Danas od jutra koristila isključivo novi FB app i zasad nije dobro, užasno ždere bateriju. I ne može se odgovarati na statuse direkt iz akcijskog kao što se može sa starom app. Imaju još dakle posla, u vezi baterije pogotovo. 

 

 I -  jedan androidaš prešao na tamnu stranu  ^_^  (s jednog foruma, prvi utisak o Lumiji 950. Sad tek jedva čekam da ju dobijem):

 

a)

‎29-06-2016 08:44 - uređeno ‎29-06-2016 08:47

Stigla je konačno 16x16_smiley-happy.png

 

Kutija je teža nego izgleda, a dobiješ usb type c punjač sa fiksnim kabelom, još jedan produžni usb c kabel (mislim da je 3.0) za spajanje na druge punjače ili računalo i nešto materijala za potpalu. Inače je došla ispražnjena pa sam ju morao napuniti.

 

Obzirom na halabuku oko te famozne maske to je bilo prvo što sam gledao. Ne škripi, ne ostavlja otiske prstiju, ugodna u ruci, kvalitetnija od zadnjice na L925 i L930 jedino nema metalni rub. I sad malo razmišljam zašto sam kupovao prekjučer Mozo masku (prije nego sam dobio mob) jer ova uopće nije tolko loša kolko se priča, baš suprotno jedino je plastična pa se čini preobičnom za flagship. I mislim da bi bijela bolje stajala tako da ju preporučujem. Da je L925 / 930 bolja po tom pitanju je bez dvojbe, ali zato možeš mijenjati pa kako kome drago..

 

Ekran odličan, clearblack filter, veličina 5.2, dosad sam imao 5.7. Međutim kad prelaziš sa androida na wp onda ne osjetiš razliku jer androidi imaju neiskorištenu radnu površinu (osim ako nisi u dokumentu) tako da uopće nije osjećaj kao kad uspoređuješ note 4 i s5 što me recimo iznenadilo.

 

Slikao sam par stranica knjige što šaljem kolegama i odmah se vidi da šiša kameru note-a (ako je tko i sumnjao). Drugo još nisam isprobavao.

 

O softveru kad ga proučim, za sad je fluidniji od androida bez zadrške, gdje su mu "mušice" moram otkriti. Inače ne mislim ići na insider jer trebam stabilnost pa beta program ne dolazi u obzir za sada.

 

Mobitel mi se jako sviđa, bio sam oprezan sa očekivanjima tako da sam izuzetno zadovoljan kupovinom i što sam ponovo vlasnik windows moba, čekam još da aktiviraju nano karticu pa će biti i službeno. Cortana je bolja nego na androidu, onenote također, čitač šarenice je mrak još ne vjerujem da otključavam pogledom (ne da se uspoređivati sa otiskom puuno praktičnije). Ima veliki potencijal kojeg ću koristiti pogotovo u kombinaciji sa kompjuterom 16x16_smiley-happy.png

 

p.s. NFC i QI bežično punjenje provjerio, čak sam ga spojio sa Sony sbh150 bluetooth kompletom i radi što nisam očekivao jer je napravljen za android jedino što ne pokazuje sat i poruke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...