Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Ne, nego pokretanje ios aplikacija. Konkretno treba mi sbb unifon a oni imaju android i ios aplikaciju i po svemu sudeci nemaju nameru da prave app za win phone.

 

Koliko vidim microsoft je maksimalno pojednostavio portovanje sa ios na win phone ali izgleda da developerima ni to nije dovoljno

 

http://www.zdnet.com/article/porting-an-ios-app-to-windows-10-can-take-as-little-as-5-minutes/

 

Mozda probam sam da portujem app ako nadjem dobar tutorijal :)

 

edit:

 

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/hh394031(v=vs.105).aspx

 

pojma nemam da li bih uopste smeo tako nesto da odradim.

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako ja nesto ozbiljno ne masim, treba ti source kod da bi portovao? Nisam u iOS-u direktno vec vise od godinu dana, ali sve ranije biblioteke koje su pokusavale slicne stvari su uvek imale problema sa nekim sistemskim bibliotekama. Nikad to nije radilo kao sto je reklamirano.

Link to comment

A nece moci tako, to je sigurno (ako se nesto znacajno nije promenilo). Svaka iOS aplikacija je kompajlirana, i mada bi revertovanje toga i moglo da se uradi, svakako je nelegalno posto je svaka aplikacija potpisana s tri strane. Ono je ako sam dobro video, alat koji developerima omogucava da uzmu svoj source u ObjectiveC-u (jedan od jezika kojim se pise iOS) i da automatski od toga naprave build za Win. Posto to podrazumeva mnogo krpljenja raznih sistemskih biblioteka koristenih u aplikaciji, sumnjam da sve radi bas kako ga MS reklamira.

Uostalom, kad bi radilo skroz kako treba, nema sanse da bi neka firma propustila da za dzabe sa dva klika truda dobije novi komad trzista, pa makar ono bilo i manje od iOS-ovog. S druge strane, mozda je ovo nesto sto je tek napravljeno pa jos ljudi ne znaju da postoji, nemam pojma.

Link to comment

Ne znam. Ja sam onako laicki pretpostavio da mogu da skinem app pa da je sam portujem kad su vec toliko pojednostavili :)

UzNi neki kršteni android i rešio si stvar

Link to comment

Moja Lumia 830 sasvim fino funkcionira i kao propalitet, dapače, uredno stiže update.

Konačno dobili Messenger i evo jučer FB app (universal - desktop i mobile od FB-a, ne od MS-a). Još su u beta fazi ali neće dugo. 

 

A surface phone izgleda stiže i to više nisu samo glasine. 

 

Microsoft is also planning on positioning the Surface phone (assuming that is its final name) with two goals in mind:

  1. Most secure phone in the world
  2. The best phone for productivity
  3. http://www.windowscentral.com/surface-phone-slated-april-2017

Stay tuned... ;)

Link to comment

Trebaš prevođenje s engleskog ili...?

Ajde prevedi molim te...

Dakle šta znači u smislu modela , šta će zameniti lumije, koliko će biti modela, i koji je segment tržišta na koji ciljaju.... Eto , pošto ne znam engleski...

Link to comment

 A ti to pokušavaš biti ironičan? :)

 

Lumie ništa neće zamijeniti, to je jasno, taj dio priče je završen. A o surface phoneu se dugo šuška, nije to neka osobita novost. Preciznije, surface phone bi trebao biti nasljednik Lumie. Pretpostavljam da će MS usprkos očajnoj dosadašnjoj poslovnoj strategiji ići na SP i da će to biti  isključivo flagships uređaji za poslovne ljude. Tržište danas više nije sporo  kao nekad i usprkos velikim gubicima (a MS si to može dozvoliti), sasvim je dovoljno da u 2017. izbace jedan hit i vrate se u utrku. 

Vidjet ćemo...

Edited by Zoe
Link to comment

^^Ma to je gotova priča, to što će imati jedan telefon, koji će verovatno biti ograničeno dostupan samo na najjačim tržištima i za skupe pare, to je više simbolično.

Link to comment

Pa i dosad su imali "jedan" telefon - Lumiu pa su se mnogi bunili što proizvode jeftinjare koje se najbolje prodaju u Indiji. 

 

Nego, koliko ono Apple ima telefona?

Link to comment

 

 

Nego, koliko ono Apple ima telefona?

 

Uf, da, to je baš relevantno. K'o kad bi poredio Windows i FreeBSD kod desktop korisnika. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...