Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Ja sam jos pre mesec dana skinuo lumia panorama al jos nisam ni probao.

 

edit: na koju foru mi je telefon up to date ako imam osmicu? (640 xl)

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne uspijevam pronaći srpsku, ćiriličnu tastaturu. Do mene li je ili nikom nije baš potrebna? Ima app 'serbian keyboard' ali nije dostupna za moj uređaj (m lumia 535 dual sim)

Link to comment

samo da kazem da mi ovih dana here sljaka prelepo, i da mogu na 10, kapiram da bih ostao na 8.1.

no svakako ce tel u zaborav, buduci da ugradjena bakterija sve krace drzi, plus sam juce primetio da se greje kace puni.

Link to comment

Ne uspijevam pronaći srpsku, ćiriličnu tastaturu. Do mene li je ili nikom nije baš potrebna? Ima app 'serbian keyboard' ali nije dostupna za moj uređaj (m lumia 535 dual sim)

 

Ako imaš najnoviji update w10.

 Odeš u (settings)  podešavanja - vrijeme i jezik - tipkovnica -  + dodaj novu (dodirneš plus) i izlistat će ti sve jezike, dodaj što želiš, a naći ćeš i -  srpski ćirilica.

P.S. Možda sad ima i za 8.1 ali to ne znam.

Edited by Zoe
Link to comment

Ćirilična tastatura mi treba (tel ide ćerkici) pa ću probati 10-ku ako ne uspori tel previše. Računao sam da je mudrije da sačekam taj apdejt, međutim ko zna kad ću doći na red. Hvala.

Link to comment

Obavio uredno apdejt i sad ne mogu da se logujem jer mi je ostao security pin, a win10 ili nema opciju za njega ili se nesto pojebalo. Sad moram vratiti na 8.1, iskljuciti tu opciju pa sve ispocetka. Bes, ludilo.

Link to comment

I da rezimiramo.. Nakon apdejta na win10 jednostavno je nestala tastatura na startu pa jednostavno nemam mogućnost da ukucam pin i da priđem telefonu. Divlje rešenje sam pronašao da iskoristim sigurnosne mogućnost iz MS naloga (find my phone) pa jedna od opcija "erase" sav data, gdje obavi nešto kao factory reset (ovo je odradilo sa zadrškom od 20-ak min samo da me dotuče), i tako dobih čist telefon sa win10. Zasad sve radi veoma ok i smooth, tu je i ćirilična tastatura. Ovo brisanje naravno niko od pogođenih istim/ sličnim problemom nije pominjao, uzeo u razmatranje jer se odričeš svega što si imao na tel, ali ja sam prethodno već sve bekapovao, tako da je prihvatljivije nego vraćanje nazad na 8.1 pa (eventualno) ponovo na 10.

 

Dakle, korisnici sa 8.1 obavezno UKLONITE pin lock PRIJE updejta na 10-ku, zna da napravi izgleda razne probleme. I naravno bekap, jer nešto će poći po zlu.

Link to comment

Dakle, korisnici sa 8.1 obavezno UKLONITE pin lock PRIJE updejta na 10-ku, zna da napravi izgleda razne probleme. I naravno bekap, jer nešto će poći po zlu.

Hvala za tip  :thumbsup:  (ako se uopste ikada odlucim na apdejt)

 

Jel ima neko resenje za viber bagove? Ako imam propusten poziv od nekoga redovno mi se desi da imam fantomski poziv od tog nekoga cim se zakacim na net. Jos gori problem je sto kad dobijem poruku od nekoga obavesti me samo da imam viber notification pa moram peske da trazim od koga je poruka.

Link to comment

I da rezimiramo.. Nakon apdejta na win10 jednostavno je nestala tastatura na startu pa jednostavno nemam mogućnost da ukucam pin i da priđem telefonu. Divlje rešenje sam pronašao da iskoristim sigurnosne mogućnost iz MS naloga (find my phone) pa jedna od opcija "erase" sav data, gdje obavi nešto kao factory reset (ovo je odradilo sa zadrškom od 20-ak min samo da me dotuče), i tako dobih čist telefon sa win10. Zasad sve radi veoma ok i smooth, tu je i ćirilična tastatura. Ovo brisanje naravno niko od pogođenih istim/ sličnim problemom nije pominjao, uzeo u razmatranje jer se odričeš svega što si imao na tel, ali ja sam prethodno već sve bekapovao, tako da je prihvatljivije nego vraćanje nazad na 8.1 pa (eventualno) ponovo na 10.

 

Dakle, korisnici sa 8.1 obavezno UKLONITE pin lock PRIJE updejta na 10-ku, zna da napravi izgleda razne probleme. I naravno bekap, jer nešto će poći po zlu.

 

Pretpostavljam da te je bacio na Anniversary nadogradnju ali za svaki slučaj provjeri ima li još kakvih ažuriranja i provjeri u trgovini update za aplikacije jer mu treba oko dan - dva da sve apdejta. I upravo večeras je stigla još jedna nova nadogradnja. Bit ćeš, to jest ćerkica, zadovoljan jer sad i jeste sve jako glatko i smooth s tim što ima brdo novih korisnih opcija koje 8.1 nema.

Edited by Zoe
Link to comment

samo da kazem da mi ovih dana here sljaka prelepo, i da mogu na 10, kapiram da bih ostao na 8.1.

no svakako ce tel u zaborav, buduci da ugradjena bakterija sve krace drzi, plus sam juce primetio da se greje kace puni.

 

Samo da dodam da i Windows Maps na desetki ovih dana rade sjajno a i prema sklopljenom ugovoru između MS-a i HERE-a , redovno dobijaju ažuriranja karata od HERE-a. Stigla su i razna čudesa u app poput biranja između tamne/svjetle teme, provjera stanja u prometu gdje ti pokazuje gdje su zastoji, gužve a gdje nisu kao i procjena koliko ti treba vremena od točke a do točke b. Javni tranzit isto radi savršeno, uredno mi broji sve tramvajske stanice do cilja i upozorava kad trebam izaći. Kapiram da se više nikad neću vratiti na 8.1 jer bi to bila najveća glupost koju bih uradila i sebi i telefonu. 

Edited by Zoe
Link to comment

Da, sve veoma lijepo (zasad) radi i izgleda, što mi je iznenađujuće, obzirom koliko korisnika ima problema i kako najavljuju napuštanje phone sektora. Sasvim nelogično da napuste ovako obećavajuću platformu. Jasno mi je, troškovi, rezanja, poslovni korisnici.. međutim, ovo zaista glatko može uzeti veći dio tržišta.

Link to comment

Najviše su nezadovoljni korisnici koji imaju starije Lumije i nisu mogli dobiti nadogradnju kao i oni koji su usprkos tome ušli u Insajder program pa imaju problema a takvih je u našoj regiji najviše jer je najviše prodano starijih i slabijih Lumija. Ima i onih koji se nisu htjeli odreći HERE-a pa ostali na 8.1 što je bezveze jer HERE i dalje opskrbljuje Karte. OS je u zadnjih pola godine napredovao više nego u protekle dvije i to znaju svi koji su na desetki. 

MS ne odustaje od phone sektora (ne treba vjerovati baš svakom tekstu o MS-u) nego već sad rade na nekim naprednim opcijama što se može vidjeti u Insajder programu, tzv. Redstoneu 2 koji bi trebao postati službena verzija za otprilike godinu dana - znači nova velika nadogradnja u rangu Anniversary.

Ima na tržištu i novih, dobrih uređaja kao npr. VAIO Phone Biz koji je šećer od telefona i sad ga se može kupiti npr. na Ebayu otključanog na sve mreže. Tu je i španjolska firma Funker, izašao je Acer Jade Primo, u prodaji je HP Elite x3, čeka se Alcatel Idol 4 s.... a sad se definitivno isplati i kupovina Lumije 950/XL koju je MS povukao iz svojih trgovina zato da ustupi mjesto partnerima, no 950-ice se još uvijek mogu pronaći u web shopovima po povoljnim cijenama. 

Najviše je skepse oko MS-ovog Surface phonea ali s obzirom da su nedavno izjavili da se njegov izlazak očekuje za otprilike godinu/godinu i pol, priče o odustajanju su dezinformacije. Naravno, može se dogoditi da MS u nekom trenutku od svega digne ruke ali čisto sumnjam jer bi to, da su namjeravali, već učinili. Gubitaka su svjesni, pozicije na tržištu su svjesni ali je MS dovoljno jak da može to podnijeti. OS se nikad nije razvijao brže, nikad nije bilo više update-a, Insajder program radi punom parom - ništa ne upućuje na gašenje nego upravo suprotno. 

Što se tiče poslovnih korisnika, MS tu vidi dio svoje zarade i to je po meni sasvim ok zato što to ne znači da takvi uređaji neće biti dostupni za "obične" korisnike. To istina jesu flagshipovi, ali Elite x3 se može kupiti u slobodnoj prodaji i zajedno s dockom je još uvijek jeftinija od novog iPhonea a cijena će joj vjerojatno i padati. Situacija će vjerojatno biti identična i sa Surfaceom.

Telefon srednjeg ranga, 2016. godište za sve korisnike i za one koji ne žele puno odvajati za telefon je npr.ovaj:

 

http://www.racunalo.com/funker-w5-5-pro-je-novi-i-zanimljivi-windows-10-mobile-smartfon/

 

S tim što ga se sad u Funkerovom web shopu može dobiti za 150 eura a jeftinija nije bila ni Lumia 520 naspram koje je ovaj uređaj Mercedes po karakteristikama  i radit će super glatko na ispeglanom OS-u:

 

http://tienda.funkertech.com/en/home/184-w55-pro-16gb-negro.html

 

... a cijenu mu nisu snizili zato što "umire OS", nego zato jer za koji dan izbacuju na tržište novi model koji je već službeno predstavljen i na njihovim web stranicama ali mu se u web shopu još ne zna cijena:

 

 

 

 

Sve u svemu, zapravo ima jako dobrih vijesti vezanih i uz napredak OS-a i novih telefona, ali o tome se malo zna jer je antagonizam naspram MS-a jači.

Edited by Zoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...