Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Nedostatak aplikacija za win phone ce resiti tako sto ce prodavati skup uredjaj ljudima koji i ne koriste puno razne "poluzajebantske" (ne-productivity) appps, a opskrbice ga sa dovoljno productivity ( sta god to bilo) apps

Što je već osuđeno na propast.

Ljudi hoće na svojim uređajima kvalitetne aplikacije novinskih/news firmi, svoje banke, nebagovite standardne IM app, društevene™ mreže, alatke kojima na brzinu i jednostavno mogu obraditi fotke i ko zna šta još.

A to mogu postići samo masovnom prodajom.

Modelima od 700 do 1000$ to neće postići, tržište je puno exkluzivnih™ modela sa iosom ili androidom.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja to sve imam. Mislim, imam sve aplikacije - i novinskih/news firmi, i od banke  i društvene mreže... i more appova za editiranje fotografija od čega ne koristim gotovo ništa...

Sad je na opće oduševljenje svih facebook konačno izbacio mobilnu beta verziju i nakon što sam probala - uopće mi se ne sviđa, ova od MS-a mi je x puta ljepša, elegantnija, ima ljepši UI i sinkronizirana je s kontaktima u telefonu. Dakle, ne mogu za razliku od ostalih mijenjati boje i  davati nadimke, oooh koje li teške patnje. Ma blah. <_<  Da, ljudi se doista masovno pale na gluposti i to je ok, ali ima i onih kojima to ne treba, nije im to presudno kao što nije ni meni. Jako mi je krivo što je MS odustao od koncepcije integriranja društvenih mreža s telefonom - to je bilo drukčije i nisu trebali od toga odustati, a sad će po svemu sudeći i People hub posve nestati u nekom od novih update-a.

 

I na kraju, sve je to stvar čiste navike. Jako mi se sviđa LG G4, predivan mi je i mogu ga dobiti u pola cijene na rate, ali nakon što sam po forumima čitala komentare.... ti ljudi govore potpuno stranim jezikom, nemam blage veze što znači "rootanje" kao ni sto drugih stvari, nemam uopće iskustva s androidom, ali imam feeling da je idealan za one koji vole stalno nešto čačkati, prčkati - a meni je upravo  to smor; OS od Windovs Mobile je u tom smislu za mene pravo olakšanje. 

Osim toga, zaključila sam, sudeći po tome što ljudi pišu, da se i na droidima redovito nešto kvari ili se smrzne ili neka app ne radi kako treba - konkretno ljudi koji su vlasnici LG-a se tuže na užasno kratko trajanje baterije... itd. To sve naravno ne mora ništa značiti, sigurna sam da danas ima fantastičnih uređaja s android platformom, ali shvaćam zašto mnogi nikad nisu htjeli ni blizu WP-u - toliko negative oko tog OS-a da je to nevjerojatno. Da sam poslušala druge, nikad ne bih kupila nijedan Windows phone. Ali mi je drago što ih nisam poslušala, jer realno, moja Lumia 830 još uvijek odrađuje posao. Imam sve što mi treba, dobro radi, ne smrzava se, baterija joj dugo traje...

I čitava ta priča s mobitelima i konstantnim i sve češćim izlaskom novih modela postaje prilično bolesna.  

Meni zapravo uopće ne treba novi mobitel, a htjela bih ga a da ni sama ne znam zašto. 

I ako sad  MS usprkos svim gubicima ne odustaje nego radi novi phone - fine by me. Što će napraviti, vidjet ćemo. Ako mi se svidi i ako cijena ne bude pretjerana, kupit ću ga. Ako ne, birat ću između droida ili iPhonea a do tad se nadam da će 830-tica taman izgurati još tih godinu dana...

Link to comment

Meni IM-ovi u zadnje vreme ne rade dobro, banka nema app, news agencije koje pratim imaju očajne aplilacije...

Opet, skoro tri godine na istom telefonu, to nije bivalo na androidu.

Možda zato što paralelno koristim 925 i S4 :D

Link to comment

Sad sam se setio da sam negde procitao ili cuo da je cilj MSa da na kraju na telefonu bude samo Cortana i da ona nekako obezbedjuje ono sto treba. E sad, nemam pojma koliko je to smisleno

Link to comment

Sad sam se setio da sam negde procitao ili cuo da je cilj MSa da na kraju na telefonu bude samo Cortana i da ona nekako obezbedjuje ono sto treba. E sad, nemam pojma koliko je to smisleno

Mmmmm pure minimalism. That's what I like it  ^_^

Link to comment

Meni IM-ovi u zadnje vreme ne rade dobro, banka nema app, news agencije koje pratim imaju očajne aplilacije...

Opet, skoro tri godine na istom telefonu, to nije bivalo na androidu.

Možda zato što paralelno koristim 925 i S4 :D

Ja nemam naviku praćenja vijesti preko moba tako da mi je to manje bitno. 

Igrica imam nekoliko ali ih ne igram.

Redovito koristim

vremensku prognozu - koja je sasvim ok

mailove - na desetki outlook i gmail zajedno rade jako dobro

kalendar - koji je isto bez greške

fotografije - 830 je tu solidna

video - isto solidan

muzika/mytube - odlična app, skidam s nje muziku na mob sve što mi treba, mogu birati audio ili video, drugo ni ne koristim

Viber -  za desetku izašao novi Viber 6.0, trenutno je beta ali neće dugo, rade na universal app

Whatsapp - imam, rijetko ga koristim

FB - novi universal app za desetku, beta, od facebooka. UI je navodno isti kao kod iOS-a (meni se ne sviđa)

Messenger beta za W10 mobile/desktop (od facebooka) - trenutno je kilav i spor i ne pojavljuje se notifikacija na zaključanom zaslonu

Alarm i sat - sve pet

Poruke - sve pet

Pozivi (u desetki integrirano sa Skype video pozivima ali ne koristim skype)

Here/karte - karte i dalje opskrbljuje Here - redovito koristim, zadovoljna

... i još neke gluposti tipa Bing fotka dana, NASA Apod, Converter, Currencies, Dogodilo se na današnji dan, Garmin Connect,...

Svjetiljka, snimač glasa,OneNote - što je sad dio OS-a pa ni ne tražim posebne app.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ... i s obzirom  na jačinu procesora i količinu RAM-a, Lumia 830 se  sasvim dobro drži, mada je to mobitel iz 2014 što je po današnjim standardima - staro.

Link to comment

Ehh ali teško žabu u vodu natjerat...  :wub:

Nakon malo razmišljanja i nekih dodatnih info, odluka je pala i sutra kupujem Lumiu 950, a razlog je jednostavan; to je zvijer od mobitela kojem je cijena drastično pala i za te novce se dobija the best buy uređaj ikad u povijesti smartphonea. Nakon totalnog kolapsa i nakon što je MS odradio nekoliko bitnih updateova i time popravio stvar, a osobito nakon što se sad zna da se W10mobile razvija dalje i redovito stižu updateovi, 950 i 950 XL ponovo privlače pažnju i ljudi su ih počeli kupovati; a za tu cijenu koja je sad, stvarno se isplati. 

 

Tako da ću u nastavku napisati par stvari ako eventualno ima onih kojima se dopada OS, za one koji sa starijim Lumijama nisu dobili upgrade na desetku pa su razočarani i traže novi mob ali su još neodlučni, one kojima nije bitna platforma nego im je bitno da imaju dobar mob i one koji na PC-iju imaju desetku;

 

Prvo generalno o tome što sve W10mobile zapravo može, a dajem link na jedan drugi forum (nadam se da nije protiv pravila) gdje je korak po korak na hrvatskom i uz fotografije sve fino objašnjeno. Najbolji vodič za kojeg znam i koji vam može pomoći da se upoznate s OS-om i svim mogućnostima koje dobijate:

 

Kad vam se otvori stranica, samo skrolajte par postova dole i naići ćete na početak, pa dalje listajte redom:

 

http://forum.vip.hr/t5/WINDOWS-PHONE-APLIKACIJE-VIJESTI/Windows-10-Mobile-iskustva-problemi-upute-za-rad/td-p/92802/page/3

 

P. S. U međuvremenu su s novim updejtima ispravljeni bugovi na 950/950XL. Ono što  nije spomenuto je fantastična tipkovnica koju možete pomicati po ekranu gdje želite, video - slow motion koji je u međuvremenu stigao na 950/950XL, fotografije - stvaranje tzv. živućih slika. Iris scanner mi je totalno cool i puno bolja opcija od nekih sličnih na drugim platformama.

 

Cijena

Meni je 950 Xl prevelika i nešto je skuplja ali ću 950 sutra uloviti za 400 eura na 12 rata.

 

Specifikacije

Lumia 950 XL je zvjerska zvijer, a sestra 950 je zvijer. Specifikacije možete pronaći bilo gdje.

 

Dizajn

 

Mnogi su se bunili da telefon očajno izgleda. Meni nije toliko ružan s tim da je Lumia 830 puno ljepša ali ju stalno držim u kožnoj futroli pa se ni ne vidi. Kako god, tome se doskočilo na ovaj način čime se popravlja opći dojam:

 

Mozo proizvodi razne vrste originalnih poklopaca za MS mobitele, službeni je partner MS-a, a najljepši su kožni (mada dosta skupi, ali ima i jeftinijih varijanti:

 

http://mozoaccessories.com/shop/filters/product_cat/lumia-950/

 

Aplikacije

 

Dakle nema ih, a umjesto njih sve obavlja Cortana.  ^_^ Ako niste app freakovi, možete sasvim solidno živjeti uz appove koje nudi W10mobile, a ono zbog čega su se ljudi najviše bunili je stiglo; Instagram je tu, Viber (trenutno beta) verzija 6.0 , Facebook, Messenger - i sve to postaju universal apps koje koristite na svim uređajima (mobitel, PC, laptop, etc.) Što je po meni apsolutno super stvar. Nekima nije. Nema veze. U vezi appova još je bitno spomenuti HERE. Meni Here maps i navigacija i dalje radi na Lumiji 830, ali vjerojatno ju neću dobiti na Lumiji 950. Što zaista nije problem jer aplikacija koja je predinstalirana na samom telefonu, Karte - je i dalje od HERE-a, on ju snabdijeva. Više o tome na linku iznad gdje je vodič, par stranica dalje od početne. Uglavnom, karte rade bez greške jer je to i dalje HERE.

Do nekih aplikacija možete doći ako promijenite regiju ukoliko nije dostupna na domaćem tržištu. 

 

Komentari korisnika s GSM Arene:

 

What I like about my Lumia 950xl and windows 10.
1. Windows hello allow you to sign onto your device with your iris (not your face), better than fingerprint, because while you are asleep anyone can swipe your fingerprint on your device.
2. Glance screen is better than ever, you can view instant notifications by looking at it and also tell the time without unlocking the device thereby using zero battery for the task.
3. Best email, calendar, word, excel, power point and one note. It is just mind blowing using these in-built apps. You can access one note from the drop down menu.
4. It has the best keyboard in the world. The keyboard can been moved to any part of the screen, it can be resized, it has directional arrows which moves the cursor to any direction you want when you're typing, it has the fastest swipe to spell and equally accurate, emoji, it is available in all major languages of the world, best word prediction and auto-correction. In simple words it makes typing on the device very easy and graceful.
5. The calculator has lots of options, it can be used for all kinds of calculations e.g scientific, statistics, programmer, converter, etc.
6. It can be used as a desktop device by attaching the HD display dock.
7. Very fast and very clear camera.
8. The on-screen menu navigation keys allows you to hide the menu keys which create more screen estate for browsing and watching videos etc, it also prevents you from mistakenly clicking on them while you're intensely play a game on the device.
9. The volume and power keys are within the reach of the thumb. Once you get used to it, you easily increase or reduce the volume, lock/unlock the device.
10. Pressing and holding the menu allows you to reach distant apps or links easily.
11. Voices/speech of different major languages in the world can be downloaded and used for related apps e.g maps, Cortana, audio books, etc.
10. All messages are in one place.

 

Uglavnom je zanimljivo čitati kako zadovoljstvo nakon updatea i ispravljanja početnih grešaka raste: http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl-reviews-7263.php

 

Rok trajanja 950/950XL:

 

Računam na dvije godine minimum. Sad je sasvim izgledno da će MS  izbaciti novi uređaj - ali još se točno ne zna kad. Ono što se zna je da će posljednji modeli Lumija koji su stigli s W10 sigurno primati sve bitne/nove updateove. Surface phone će sigurno biti preskup, međutim ovaj telefon je strašno podcijenjen s obzirom na sve što nudi. Onima koji ipak ne žele 950, 650-ica isto može biti sasvim solidno rješenje.

 

See you soon on Lumia 950  ^_^  

Edited by Zoe
Link to comment

brate, sve moje ex tesko da su znale da promene melodiju na telefonu, a ne da sad tu nesto ishakuju.

ne verujem ni da ce buduce sad da uzimaju nobelove nagrade kada recimo izmisle perpetuum mobile.

ostaj bez brige. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...