Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Microsoft promises 'exciting update' for Windows 10 maps after Here removal

 

  • March 16, 2016

od ovoga naravno nista nije bilo?

 

reče neko da je zamena sasvim kvalitetna..

 

Mogu i da pretpostavim ko 

 

I prosli telefon(jos ga nosim al ga prvenstveno koristim za muziku) je trebao da ima dozivotno Here za dzabe pa se onda umesao smrdljivi Majkrosoft pa sad imam navihgaciju al ne mogu da ubacim mape   :bee:

 

Moj dinar vise videt nece. Telefon kao telefon mi se svidja al dzaba

Edited by katamaran
Link to comment

@Venom

Ako si dobio Anniversary nadogradnju desetku, malo prilagodi neke stvarčice i trebalo bi biti sasvim ok. 

Idi na settings - olakšani pristup - titlovi - kad ti se to otvori, po defaultu bi trebalo biti sve zadano, ali nekima to ne odgovara, a kvaka je u tome da možeš mijenjati veličinu. Mnogima je najbolje kad veličinu titlova stave na stotku. (meni ne, jer mi je onda preveliko). 

 

Nakon toga ponovo settings - sustav (sistem) - zaslon - tu imaš opciju prilagođavanja veličine teksta u aplikacijama, itd. Npr. ja imam namješteno na najmanje, odnosno na toj crti sam na nuli, a ti se malo poigraj pa ćeš vidjeti što ti je najbolje. 

Inače, sjajne novosti u ovoj nadogradnji i brdo novih, poboljšanih funkcija. 

Edit: E da, nakon nadogradnje je važno sačekati da se sve aplikacije ažuriraju. Neka ažuriranja dođu odmah, neka kroz jedan dan. 

 

 

@ katamaran

 

Mda, ti si na osmici, nemaš blage veze što se događa, ali bitno je da zapljuneš.  <_<

Windows maps imaju SVE što je imao i HERE, s tim što sad imaju 3 u 1 , odnosno u maps ti je i opcija "near by" (koju na osmici nemaš), tranzit, dakle javni prijevoz i klasična navigacija. Glasovna navigacija uredno radi. 

I nije kriv MS nego HERE zato jer nisu htjeli raditi univerzalnu aplikaciju. 

 

Edit: konačno nema posebne poruke o isporuci SMS-a, nego je potvrda u samoj poslanoj poruci  :ziga:

 

 

Nakon anniversary nadogradnje, Cortanu možete koristiti bez da mijenjate regiju telefona. Ako vam je npr. regija Srbija, samo promijenite jezik na engleski (ili neki na kojem Cortana radi). Nakon toga kliknite na  "search" ikonicu  (Cortane više nema u aplikacijama), i u gornjem lijevom uglu na one tri crtice, tamo će vam pisati da Cortana ne radi na vašem jeziku, ali da možete odabrati jezik na kojem radi, odaberete i that's it. Imate Cortanu, gotovo sve funkcije rade.

Edited by Zoe
Link to comment

 

  • March 16, 2016
od ovoga naravno nista nije bilo?

 

 

Mogu i da pretpostavim ko 

 

I prosli telefon(jos ga nosim al ga prvenstveno koristim za muziku) je trebao da ima dozivotno Here za dzabe pa se onda umesao smrdljivi Majkrosoft pa sad imam navihgaciju al ne mogu da ubacim mape   :bee:

 

Moj dinar vise videt nece. Telefon kao telefon mi se svidja al dzaba

Isto.

Kvalitetan hw ali kada odluče i naprave os kako treba možemo pričati™.

Znao sam da ne valja kada nisam mogo uraditi sinhronizaciju sa MS Outlookom bez otvaranja nekog ms, live i sl naloga.

Link to comment

@Venom

Ako si dobio Anniversary nadogradnju desetku, malo prilagodi neke stvarčice i trebalo bi biti sasvim ok. 

Idi na settings - olakšani pristup - titlovi - kad ti se to otvori, po defaultu bi trebalo biti sve zadano, ali nekima to ne odgovara, a kvaka je u tome da možeš mijenjati veličinu. Mnogima je najbolje kad veličinu titlova stave na stotku. (meni ne, jer mi je onda preveliko). 

 

Nakon toga ponovo settings - sustav (sistem) - zaslon - tu imaš opciju prilagođavanja veličine teksta u aplikacijama, itd. Npr. ja imam namješteno na najmanje, odnosno na toj crti sam na nuli, a ti se malo poigraj pa ćeš vidjeti što ti je najbolje. 

Inače, sjajne novosti u ovoj nadogradnji i brdo novih, poboljšanih funkcija. 

Edit: E da, nakon nadogradnje je važno sačekati da se sve aplikacije ažuriraju. Neka ažuriranja dođu odmah, neka kroz jedan dan. 

 

 

@ katamaran

 

Mda, ti si na osmici, nemaš blage veze što se događa, ali bitno je da zapljuneš.  <_<

Windows maps imaju SVE što je imao i HERE, s tim što sad imaju 3 u 1 , odnosno u maps ti je i opcija "near by" (koju na osmici nemaš), tranzit, dakle javni prijevoz i klasična navigacija. Glasovna navigacija uredno radi. 

I nije kriv MS nego HERE zato jer nisu htjeli raditi univerzalnu aplikaciju. 

 

Edit: konačno nema posebne poruke o isporuci SMS-a, nego je potvrda u samoj poslanoj poruci  :ziga:

 

 

Nakon anniversary nadogradnje, Cortanu možete koristiti bez da mijenjate regiju telefona. Ako vam je npr. regija Srbija, samo promijenite jezik na engleski (ili neki na kojem Cortana radi). Nakon toga kliknite na  "search" ikonicu  (Cortane više nema u aplikacijama), i u gornjem lijevom uglu na one tri crtice, tamo će vam pisati da Cortana ne radi na vašem jeziku, ali da možete odabrati jezik na kojem radi, odaberete i that's it. Imate Cortanu, gotovo sve funkcije rade.

 

system-wide radi, ali onda je ceo system presitan, u edgeu ne radi uopste. insert coin.

Link to comment

Meni ovisi o stranici koju otvara ali generalno sam zadovoljna i poboljšanja su brojna. Insajderi već dobivaju nove updateove pa ne sumnjam da će uskoro greške biti ispravljene. 

 

O veličini teksta su mnogi pisali, ali pošto nisam stručnjak ne znam u čemu je problem a evo što o tome piše jedan od developera:

 

  • A font će dobiti poseban članak u narednom periodu kod nas :P mislimo da moramo to pojasniti malo korisnicima jer nije više kao na WP8.1 da font mijenja samo font sistema nego ga mijenja i u univerzalnim aplikacijama, a u komentarima naše aplikacije Disqus još ima svoje ruke u igri pa su poslali pogrešan CSS koji ima faktora skaliranja koji otprilike ide 1.5 x ono što korisnik podesi u fontu pa svaki drugi red nije više recimo 150% nego 175%, 200% 250% i odoše slova u tačku. Probao sam to u komentarima da ispravim ali ne dozvoljava Disqus promjene fonta :/

     

     

Link to comment

Isto.

Kvalitetan hw ali kada odluče i naprave os kako treba možemo pričati™.

Znao sam da ne valja kada nisam mogo uraditi sinhronizaciju sa MS Outlookom bez otvaranja nekog ms, live i sl naloga.

 

Ja nikad nisam imala problem sa sinkronizacijom gmaila, a što se tiče otvaranja naloga, to je potrebno zbog sinkronizacije univerzalnih aplikacija. Ali upišeš se jednom i taj account te spaja sa svim uređajima i aplikacijama na kojima imaš Windows 10. I to je posve logično, ne znam kako bi drukčije sve funkcioniralo. Imaš i mogućnost koristiti istu lozinku na mobu/compu/laptopu.

Edited by Zoe
Link to comment

Ja nikad nisam imala problem sa sinkronizacijom gmaila, a što se tiče otvaranja naloga, to je potrebno zbog sinkronizacije univerzalnih aplikacija. Ali upišeš se jednom i taj account te spaja sa svim uređajima i aplikacijama na kojima imaš Windows 10. I to je posve logično, ne znam kako bi drukčije sve funkcioniralo. Imaš i mogućnost koristiti istu lozinku na mobu/compu/laptopu.

Sve je to ok ali ako imaš corp email wall@acme.com npr i outlook podešen na taj email kontakte iz tog naloga je mučno sinhronizovati s telefonom.

Ako tome dodaš da ti infosec ne dozvoljava gmail, live i ostale servise eto tek muke.

Jednostavno, očekivao sam da će to raditi lepo u lokalu bez korišćenja tamo nekih naloga koji mi ne trebaju ili neću da ih mešam sa poslovnim.

Da se razumemo, nemam ja nikakav poseban pik na bilo koji os, meni je to samo alat od kojeg očekujem da radi kako treba. Win phone je odličan uređaj za korisnike kojima treba npr email, da otvore neki doc ili xls, uslikaju nešto i to pošalju.

Meni kao supportu olakšava posao što korisnik ne može natrpati gluposti od aplikacija ili da mi cmizdri što mu se tel zapucava jer fb msg pojede pola ram memorije.

Za nešto više ipak ios ili android.

Imam ih na stotine (u firmi naravno) i poprilično dobro vidim gde koji ne može da ispuni očekivanja.

Ako nekome wp ispunjava zahteve, super, dobar je to hw uglavnom radi isto i posle godinu dana...

Link to comment

Potpuno te razumijem.  Ono što ne razumijem jest može li uopće MS razvijati takav eko sustav bez naloga a da se sve sinkronizira i bude dostupno na svim uređajima. Ja ni ne krijem da mi se sviđa pravac kojim MS sad ide, i mislim da je ta ideja "imati sve isto na svim uređajima" jako dobra stvar. Već sad se ide i korak dalje - npr. započneš nešto pisati na mobu, pa dovršiš to isto na compu. Messaging eveywhere je također ludilo (to navodno apple ima), ali su nešto smrdali, no kako čujem, razvoj se nastavlja, a već sad na compu imam aplikaciju "poruke" - dakle u skoroj budućnosti stiže potpuna sinkro mob/comp i što se tiče poruka.  To su recimo samo neke stvari zbog kojih mene ostale platforme uopće ne zanimaju. Svatko bira ono što mu više treba i to je sasvim u redu. 

Edited by Zoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...