Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Zločestoće jedne. Šta će mi hakiranje, imam nož pa odrežem prst ako je frka. -_-

 

Upravo si dala razlog u korist prsta naspram iris skena. ^_^
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

5. The calculator has lots of options, it can be used for all kinds of calculations e.g scientific, statistics, programmer, converter, etc.

 

Ja sam dig'o ruke od Windows telefona, ali sad se dvoumim.

Link to comment

sutra kupujem Lumiu 950, a razlog je jednostavan; to je zvijer od mobitela kojem je cijena drastično pala i za te novce se dobija the best buy uređaj ikad u povijesti smartphonea.

cena je pala zato što niko ne kupuje, da li je best buy u istoriji, teško, u tom cenovnom rangu ima hrpa Androida sa istim ili boljim specifikacijama i performansama

 

P. S. U međuvremenu su s novim updejtima ispravljeni bugovi na 950/950XL. Ono što  nije spomenuto je fantastična tipkovnica koju možete pomicati po ekranu gdje želite, video - slow motion koji je u međuvremenu stigao na 950/950XL, fotografije - stvaranje tzv. živućih slika. Iris scanner mi je totalno cool i puno bolja opcija od nekih sličnih na drugim platformama.

tastatura jeste kul, po onome što sam mogao da vidim na netu, slow motion odavno postoji i na iOS-u i Androidu, živuće slike su realno samo gimmick, skeniranje očiju jeste kul u nekom Sci-Fi smislu, ali nije previše praktično u poređenju sa fingerprint skenerom, prvo treba pritisnuti power dugme i onda podignuti telefon u visinu očiju, a za to vreme na recimo Nexusu staviš ruku na telefon, prst na fingerprint skener i dok si okrenuo telefon prema sebi on je već otključan, sa iPhonom ista stvar, naravno ima i lošijih Android izvedbi, koji su ili sporiji ili nedovoljno precizni ili i jedno i drugo, ali ako govorimo o best case varijanti iz svakog sveta mobilnih OS-ova

 

drugi problem sa iris skenerom je što ćeš najverovatnije izgledati smešno svaki put kada u npr. kafiću izvadiš telefon

 

na laptopovima i tabletima i raznim hibridima Microsoft Hello već ima dosta više smisla

 

Specifikacije

Lumia 950 XL je zvjerska zvijer, a sestra 950 je zvijer. Specifikacije možete pronaći bilo gdje.

oba imaju prošlogodišnje SoC-ove, a i tada su po performansama bili iza Androida sa istim specifikacijama. Čak i ako je Microsoft poboljšao performanse sa update-ima u međuvremenu, teško da se Snapdragon 810 ponaša bolje od 820

 

no to na stranu, za prosečnog korisnika će specifikacije biti i više nego dovoljne

 

Dizajn

 

Mnogi su se bunili da telefon očajno izgleda. Meni nije toliko ružan s tim da je Lumia 830 puno ljepša ali ju stalno držim u kožnoj futroli pa se ni ne vidi. Kako god, tome se doskočilo na ovaj način čime se popravlja opći dojam:

 

Mozo proizvodi razne vrste originalnih poklopaca za MS mobitele, službeni je partner MS-a, a najljepši su kožni (mada dosta skupi, ali ima i jeftinijih varijanti:

slažem se da dizajn i nije previše bitan, jer ionako svi stavljaju telefone u futrole, i mozo pravi lepe zamenske poklopce, ali to je em cimanje za nabavku em 50 evra na cenu, a i nije nešto što postoji samo za Lumia telefone, slična 3rd party ulepšavanja telefona postoje i za razne Androide, a iPhone da i ne pominjemo

 

 

Aplikacije

 

Dakle nema ih, a umjesto njih sve obavlja Cortana.  ^_^ Ako niste app freakovi, možete sasvim solidno živjeti uz appove koje nudi W10mobile, a ono zbog čega su se ljudi najviše bunili je stiglo; Instagram je tu, Viber (trenutno beta) verzija 6.0 , Facebook, Messenger - i sve to postaju universal apps koje koristite na svim uređajima (mobitel, PC, laptop, etc.) Što je po meni apsolutno super stvar. Nekima nije. Nema veze.

Cortana je super, meni puno bolja od Google Now ili Siri, bar u ovom trenutku i bar za ono što meni treba, što se tiče univerzalnih aplikacija lepo je to u teoriji, ali ćorak u praksi. Ideja je da se developeri privuku na osnovu velikog broja PC korisnika da naprave odmah i aplikacije za mobilnu platformu, samo problem je što niko ne koristi Twitter ili Instagram aplikaciju na laptopu/desktopu već tim servisima pristupa preko browsera ili te aplikacije ni nemaju smisla na desktopu, poput recimo Snapchata ili Periscopa, i ovo važi za ogroman broj esencijalnih aplikacija za mobilne koje i čine taj veliki gap između Windowsa sa jedne i Androida i iOSa sa druge strane, i to je gap koji univerzalne aplikacije jednostavno ne mogu da prevaziđu, možda jedino ukoliko značajno poraste popularnost Surface-olikih uređaja koji su na pola puta između tableta i laptopa i ako ih korisnici budu dovoljno koristili u tablet modu, pa pravljenje aplikacija za te uređaje postane isplativo za developere, ali to je veliko možda iz sadašnje perspektive

 

Komentari korisnika s GSM Arene:

1. Windows hello allow you to sign onto your device with your iris (not your face), better than fingerprint, because while you are asleep anyone can swipe your fingerprint on your device.

ovo je donekle ok primedba, ali ta zaštita je tu prvenstveno za slučaj krađe (npr. na Nexusu možeš da namestiš sigurna mesta, kao što je kuća, gde ti nije ni potrebna zaštita od otključavanja, aktivira se tek kad izađeš na ulicu). Ukoliko moraš brinuti da li će ti neko od ukućana prevlačiti prst da ti otključa telefon dok spavaš onda imaš značajno većih problema u životu od izbora telefona

 

2. Glance screen is better than ever, you can view instant notifications by looking at it and also tell the time without unlocking the device thereby using zero battery for the task.

opet, postoji to i na Androidu, od skoro i na iOSu

 

3. Best email, calendar, word, excel, power point and one note. It is just mind blowing using these in-built apps. You can access one note from the drop down menu.

isto kao i prethodna tačka, čak deluje da Microsoft više pažnje posvećuje svojim aplikacijama na neWindows mobilnim platformama

 

4. It has the best keyboard in the world. The keyboard can been moved to any part of the screen, it can be resized, it has directional arrows which moves the cursor to any direction you want when you're typing, it has the fastest swipe to spell and equally accurate, emoji, it is available in all major languages of the world, best word prediction and auto-correction. In simple words it makes typing on the device very easy and graceful.

ovo je ok ukoliko nije samo subjektivni utisak, i ako je nekome to ključna stavka za izbor telefona

 

5. The calculator has lots of options, it can be used for all kinds of calculations e.g scientific, statistics, programmer, converter, etc.

no comment

 

6. It can be used as a desktop device by attaching the HD display dock.

može se koristiti kao nešto što liči na desktop, ali je vrlo ograničeno i po performansama i po broju aplikacija koje podržavaju desktop mod

 

7. Very fast and very clear camera.

kamera jeste odlična koliko sam mogao da vidim po review-ovima na netu, recimo izbor nivoa osvetljenja od blica nakon slikanja je odlična stvar, da li je u pitanju objektivno najbolja kamera na tržištu telefona sada, sasvim izvesno ne

 

8. The on-screen menu navigation keys allows you to hide the menu keys which create more screen estate for browsing and watching videos etc, it also prevents you from mistakenly clicking on them while you're intensely play a game on the device.

nisam siguran da li sam ovo dobro razumeo, ali ako jesam to na Androidu postoji već duže vreme

 

9. The volume and power keys are within the reach of the thumb. Once you get used to it, you easily increase or reduce the volume, lock/unlock the device.

meni raspored volume i power dugmića deluje prilično konfuzan, pogotovo što se ni fizički ne razlikuju, izuzev dužine naravno, ali ok ako on kaže da se na to čovek navikne

 

10. All messages are in one place.

 

 

ovo ne razumem, na šta misli, Skype i SMS ili još nešto?

Link to comment

 

 

cena je pala zato što niko ne kupuje, da li je best buy u istoriji, teško, u tom cenovnom rangu ima hrpa Androida sa istim ili boljim specifikacijama i performansama

 

 

Nitko nije kupovao ne zato jer se radi o lošem uređaju, nego lošem i nedorađenom OS-u što je MS uglavnom popravio i svakim novim updateom koji stiže jednom mjesečno popravlja i dalje. Složit ću se da to nije best buy po početnoj cijeni mobitela, ali po ovoj  trenutnoj jeste. Nema na tržištu boljeg androida za 400 eura.

 

 

 

 

 

 

 slow motion odavno postoji i na iOS-u i Androidu, živuće slike su realno samo gimmick, 

 

 

Nije uopće problem što to postoji i na iOS-u i Androidu već je problem što mnogi misle da ne postoji na W10mobile, a to misle i za hrpetinu drugih funkcija zato jer ne poznaju OS nego čitaju komentare od onih koji također ne poznaju OS i nisu nikad ni imali WP. Kako je sjajno rekao jedan poznanik, mnogi misle da je W10 isto što i WXp a tako se i ponašaju, tako ga uostalom i koriste. 

 

 

 

na laptopovima i tabletima i raznim hibridima Microsoft Hello već ima dosta više smisla

 

Iris scanner i JESTE dio od Microsoft hello i ja ga mogu koristiti a i ne moram, mogu ga isključivati i uključivati po potrebi odnosno to nije jedina opcija zaključavanja telefona na W10mobile. 

 

 

 

oba imaju prošlogodišnje SoC-ove, a i tada su po performansama bili iza Androida sa istim specifikacijama. Čak i ako je Microsoft poboljšao performanse sa update-ima u međuvremenu, teško da se Snapdragon 810 ponaša bolje od 820

 

Svatko tko je ikad imao WP zna da to nije presudno, a nije ni sad. Ali prosječan korisnik neće kupiti ovaj telefon. Kupit će Lumiju 650 i opet neće pogriješiti. 

 

 

 

 i to je gap koji univerzalne aplikacije jednostavno ne mogu da prevaziđu,

 

Meni se ideja s univerzalnim aplikacijama sviđa - a hoće li to uspjeti ili ne, ne znam. Po meni nije toliko problem u univerzalnim aplikacijama koliko u negativnoj kampanji koja traje od početka WP OS-a. Zato MS ima program Windows Insajder gdje korisnici odlučuju što žele a što ne, što im se sviđa a što ne - koliko znam, toliku otvorenost prema svojim korisnicima, odnosno taj princip razvijanja OS-a nema ni android ni Apple.

 

 

 

Ukoliko moraš brinuti da li će ti neko od ukućana prevlačiti prst da ti otključa telefon dok spavaš onda imaš značajno većih problema u životu od izbora telefona

 

Sad si počeo dijalog s nekim koga sam samo citirala sa GSM Arene kao primjer. Ali da ponovim, radi se o windows hello opciji koja je identična na PC-iju, laptopu i najnovijim modelima mobitela, konkretno 950/Xl (ne znam za 650, vjerojatno da) I ne treba ti nikakav gumb nego glance - dovoljan je pokret prstom. 

 

 

 

opet, postoji to i na Androidu, od skoro i na iOSu

 

Pa zamisli čuda postoji eto i na WP-u. Tko bi rekao. Na WP-u glance postoji već dugo i nije nikakva novost. 

 

 

 

 čak deluje da Microsoft više pažnje posvećuje svojim aplikacijama na neWindows mobilnim platformama

 

Još kad bi se *eronja google jednako fer postavio prema MS-u kao što se MS postavlja prema drugim platformama, gdje bi nam bio kraj... :) Ali mail, kalendar i ostali ugrađeni appovi koji su dio sistema desetke, su zaista odlični. Tu im se nema što prigovoriti. 

 

 

 

ovo je ok ukoliko nije samo subjektivni utisak, i ako je nekome to ključna stavka za izbor telefona

 

Pa ok, netko neće kupiti mob zato jer mu fale dvije aplikacije na koje je navikao. Naravno da je ključna stavka i tipkovnica je stvarno fenomenalna na desetki. Nije subjektivni utisak, evo kao korisnica potvrđujem da je istina + brzo prelaženje s jednog jezika na drugi - jednim potezom. Na mom trenutnom modelu se tipkovnica ne može micati po ekranu ni smanjivati/povećavati, ali saznat ću uskoro i to...

 

 

 

no comment

 

 

Svašta je ljudima bitno... . Nekome je eto bitan kalkulator. 

 

 

 

može se koristiti kao nešto što liči na desktop, ali je vrlo ograničeno i po performansama i po broju aplikacija koje podržavaju desktop mod

 

Probao si ili onako, pretpostavljaš? Continuum je koncept koji se razvija. Nemam o njemu neko posebno mišljenje, nisam vidjela kako radi.

 

 

 

kamera jeste odlična koliko sam mogao da vidim po review-ovima na netu, recimo izbor nivoa osvetljenja od blica nakon slikanja je odlična stvar, da li je u pitanju objektivno najbolja kamera na tržištu telefona sada, sasvim izvesno ne

 

 Nisi nikad probao kameru ali tvrdiš da sasvim izvjesno nije najbolja. Ja nigdje nisam ni napisala da je najbolja, ali vjerojatno je među boljima. Jesi li uopće ikad imao W10 mobile ili se čitav tvoj sud temelji na čitanju recenzija?

 

 

 

nisam siguran da li sam ovo dobro razumeo, ali ako jesam to na Androidu postoji već duže vreme

 

Radi se o glavnim navigacijskim  tipkama na dnu telefona koje se mogu sakriti da bi se dobilo više prostora na ekranu. Ima i android?? Yupi! A zamisli, ima i WP :)

 

 

 

ovo ne razumem, na šta misli, Skype i SMS ili još nešto? 

 

 Ni ja jer mi ne ide telepatija ali Skype je integriran s SMS-om pa se može po želji mijenjati chat iz Skypea ili običan sms ili video call Skype. (opcija chat skype u porukama je trenutno dostupna samo u nekim regijama, u drugima se naplaćuje kao SMS usluga) Ono što je meni zabavno u desetki je mogućnost da na poruke odgovaraš direktno iz akcijskog centra bez da moraš otvarati app odnosno poruku. Također postoji mogućnost stvaranja grupa u People Hub gdje direktno iz telefona komuniciraš s ljudima s kojima želiš. Itd.

 

Hvala na pokušaju da me uvjeriš kako 950 i nije osobit telefon, iako ga nemaš, a po svemu sudeći i nisi upoznat s W10mobile. S dobrim razlogom sam dala link na forum gdje su upute. Ali najvažnije od svega; ljudi ne navijaju za najbolji nogometni klub nego za onaj kojeg više vole. Po istom principu biraju i političke stranke na izborima, a i mobilne platforme. Objektivno, W10mobile je puno bolji OS nego što većina ljudi misli isto kao što je iOS vjerojatno manje dobar nego što većina ljudi misli. Ja sam na WP-u dugo i znam što kupujem. Kupujem ono što mi se sviđa, a ono što mi se sviđa je meni najbolje. 

Link to comment

Nema na tržištu boljeg androida za 400 eura.

 

iz glave, Nexus 5X se prodaje za ispod 300 evra sa vrlo sličnim specifikacijama, a tu je i LG G4 koji si pomenula koji ide ispod 400 evre, čak je i V10 tu blizu, Moto X Pure, OnePlus 2 mislim da je isto tu negde, kineske modele da i ne izlistavam, a to je samo sa Snapdragon 808, 810 nisam ni uključio

 

mada sve ostale na stranu, samo Nexus 5X je objektivno daleko bolji deal od 950-ke

 

Nije uopće problem što to postoji i na iOS-u i Androidu već je problem što mnogi misle da ne postoji na W10mobile, a to misle i za hrpetinu drugih funkcija zato jer ne poznaju OS nego čitaju komentare od onih koji također ne poznaju OS i nisu nikad ni imali WP. Kako je sjajno rekao jedan poznanik, mnogi misle da je W10 isto što i WXp a tako se i ponašaju, tako ga uostalom i koriste.

 

ok onda nisam razumeo, mislio sam da navodiš prednosti WP-a

 

Iris scanner i JESTE dio od Microsoft hello i ja ga mogu koristiti a i ne moram, mogu ga isključivati i uključivati po potrebi odnosno to nije jedina opcija zaključavanja telefona na W10mobile.

pa jasno da nije jedina, ali poenta biometrijskih provera i jeste u ubrzanju procedure u odnosu na lozinke, pinove ili paterne, nije poenta da imaš Hello, a koristiš ga u recimo 50% situacija, zato što često ispadne unošenje pina zgodnije 

 

 

Još kad bi se *eronja google jednako fer postavio prema MS-u kao što se MS postavlja prema drugim platformama, gdje bi nam bio kraj

samo što Microsoft to radi ne zato što su fer kao kompanija nego što im se tako isplati, jer od WP platforme leba nema 

 

 

Probao si ili onako, pretpostavljaš? Continuum je koncept koji se razvija. Nemam o njemu neko posebno mišljenje, nisam vidjela kako radi.

 

 

 Nisi nikad probao kameru ali tvrdiš da sasvim izvjesno nije najbolja. Ja nigdje nisam ni napisala da je najbolja, ali vjerojatno je među boljima. Jesi li uopće ikad imao W10 mobile ili se čitav tvoj sud temelji na čitanju recenzija?

 

 

desetku na telefonima nisam probao, pa tako ni Continuum ni kameru, oslanjam se na recenzije tech sajtova, blogova, youtube kanala u koje imam poverenja

 

Lumiu 920 sa 8.1 i ranije 8 imam već neke 4 godine, još me služi, mada godine uzimaju danak, ona mi je i dalje primarni telefon, ali više iz sentimentalnih razloga, imam soft spot za Nokiu, prelazak na W10 me ne interesuje, pogotovo nakon što je i sam Microsoft faktički digao ruke od te priče

 

Hvala na pokušaju da me uvjeriš kako 950 i nije osobit telefon, iako ga nemaš, a po svemu sudeći i nisi upoznat s W10mobile. S dobrim razlogom sam dala link na forum gdje su upute. Ali najvažnije od svega; ljudi ne navijaju za najbolji nogometni klub nego za onaj kojeg više vole. Po istom principu biraju i političke stranke na izborima, a i mobilne platforme. Objektivno, W10mobile je puno bolji OS nego što većina ljudi misli isto kao što je iOS vjerojatno manje dobar nego što većina ljudi misli. Ja sam na WP-u dugo i znam što kupujem. Kupujem ono što mi se sviđa, a ono što mi se sviđa je meni najbolje.

nemam uopšte želju da te nagovaram da ne treba da uzimaš 950, ako tebi odgovara kupuj :)

 

samo sam zbog stvari poput ove ispod imao utisak da ti misliš da neke stvari postoje isključivo na WP platformi

 

Ono što je meni zabavno u desetki je mogućnost da na poruke odgovaraš direktno iz akcijskog centra bez da moraš otvarati app odnosno poruku.

Link to comment

 

 

 LG G4

 

 Mnogo mi lep taj phone, model sa smeđom kožom  :wub:  ali ne izlazi mi se iz zone komfora i dobro mi poznatog OS-a pa će ipak biti 950 + Mozo pa će biti lijepa.  Može se i 950 sad naći ispod 400 eura ali za keš.

 

 

 

ok onda nisam razumeo, mislio sam da navodiš prednosti WP-a

 

Navodim ono što je po mom mišljenju dobro kod WP-a. I najiskrenije, nemam blage veze imaju li to druge platfome ili ne. Ne zanima me. Zanimat će me ako se odlučim na prelazak, a to će biti ako MS doista ubije OS ili ako ne budem zadovoljna. 

 

 

 

pa jasno da nije jedina, ali poenta biometrijskih provera i jeste u ubrzanju procedure u odnosu na lozinke, pinove ili paterne, nije poenta da imaš Hello, a koristiš ga u recimo 50% situacija, zato što često ispadne unošenje pina zgodnije 

 

Javit ću kako to radi kad vidim. Ni sad ne zaključavam telefon pinom osim u iznimnim situacijama. (na 830 nemam hello, samo pin )

 

 

 

samo što Microsoft to radi ne zato što su fer kao kompanija nego što im se tako isplati, jer od WP platforme leba nema 

 

Nema tu fer igrača to je jasno. Svejedno, googlu ne bi pala kruna s glave da je recimo bar dopustio yotube app za WP. 

 

 

 

desetku na telefonima nisam probao, pa tako ni Continuum ni kameru, oslanjam se na recenzije tech sajtova, blogova, youtube kanala u koje imam poverenja

 

Da sam se ja oslanjala na recenzije, nikad ali apsolutno nikad ne bih kupila nijedan WP. Mnoge od tih recenzija su plaćene reklame ili antireklame - a o tome ljudi uglavnom nemaju pojma. 

 

 

 

prelazak na W10 me ne interesuje, pogotovo nakon što je i sam Microsoft faktički digao ruke od te priče

 

Desetka sad po performansama dostiže razinu 8.1 a po funkcionalnosti i mogućnostima je troduplo bogatija, a i dalje prepoznatljiva tako da se lako navići. Ja je vrtim na 830-tici. Drugim riječima, griješiš u odluci ako si bio zadovoljan s radom na 920, a griješiš i u tvrdnji da je MS digao ruke jer nije. Ni najmanje. Ali ok, ako voliš Nokiu i android, sigurno ćeš uskoro doći na svoje. 

 

 

 

samo sam zbog stvari poput ove ispod imao utisak da ti misliš da neke stvari postoje isključivo na WP platformi

 

Ja ne mislim. Ja znam što postoji na W10mobile platformi, a ostale me se ne tiču. 

Edited by Zoe
Link to comment

 Ne, mene masno plaćaju, a ovi što pišu na topicima o iOSu i androidu, oni to iz ljubavi  -_-

 

 Odnosilo se na službene recenzije profesionalaca na specijaliziranim kanalima/stranicama/časopisima, a ne na forumske junake. Da me bar plaćaju, imala bih tri - četiri flagshipa na raspologanju, svaki za jednu prostoriju, a za dnevnu sobu igraću konzolu kao bonus  <_<

Link to comment

Prešao sa 925 na Nexus 5x, rodio se ponovo, takoreći. I pored toga, po kvalitetu izrade, Nokia je puno bolja od LG-a (jeste plastika vs. plastika, ali opšti utisak je sigurno na strani 925).

 

Možda bi valjalo da uzmeš neki noviji Android na probu, čisto da pokušaš da navikneš na OS. Nešto sa plain vanilla Androidom, noviji Nexus ili Motorolu. Videla bi da je prelazak manje-više bezbolan, a o benefitima ne bih, pretresli smo to naširoko. Sam osećaj da nisi usamljeni jahač, već da pripadaš tehnološkom mainstream-u nije loš. Imao sam volju da ganjam MS i da pomognem ekosistem dok je priča imala smisla, ispratio WP od verzije 7 do 8.1, ali desetka me ne zanima, jer je MS digao ruke od toga - što da budem veći katolik od Pape?

 

400 EUR - možeš da biraš flagship Androide generacije 950-tke za te novce.

 

Ali, verujem da si već rešila, pa onda srećno i piši utiske, ali objektivno :)

Link to comment

samo da pomenem da se period privikavanja meri u sekundama (kod izrazito glupih osoba, poput mene), a obicni ljudi se priviknu na onaj drugi os u roku od odmah.

glede 925, jebemu, stoji to sto kazes, u rukama malo koji drugi telefon odaje priblizan osecaj kvaliteta izrade.

Link to comment

BTW Windows 10 -- baterija slabije drzi nego 8.1, cak je i vajni smoothness WP-a totalno prop'o (ako je ikad i bio ista osim hajpa). Vracanje na home screen ponekad izgleda kao da pici na 15FPS. Izvanredan bug je i kad se skrol zaglupi pa citas nesto u browseru i onda vise ne mozes dalje, ni da skrolujes, ni da pritisnes back dugme. Radi jedino povratak na home screen, posle kojeg u browseru dobijes praznu stranu. I to tako dva puta dnevno.

 

Prilicno slab upgrade, par sitnica i generalno losije stanje nego sto je bilo, sto verovatno nece popraviti nikad, jer su digli ruke od cele stvari. Pre godinu dana ili ranije je mozda imalo smisla probati, ali danas uci u tu pricu je cista ludost. Mislim OK, mogu da zovem, mogu da citam vesti, mogu da koristim GPS (doduse gase HERE za koji dan, ali iste mape koristi i novi app, koji ce valjda da radi), ali sve to radi cesto dosta krzljavo i kilavo.

Link to comment

To da je MS digao ruke od razvoja mobilne platforme jednostavno ne stoji. Imam mobitel s desetkom i ne lažem, ali besmisleno je više ponavljati. 

 

Što se tiče navikavanja na drugi OS i to mi je jasno. Neki tvrde da ekipa iz Surface tima zna što radi i da ovaj put MS neće promašiti ceo fudbal, a do izlaska novog phonea nema šanse da ubiju OS. Ako im propadne i Surface onda su definitivno gotovi i onda i ja definitivno prelazim na drugi OS. U međuvremenu sam odlučila biti na strani nemoćnih i slabih. -_-  

 

Lumia 950 mi stiže za par dana jer ju naručuju po potrebi i dobit ću je ipak  za 350 eura.

Pisat ću o utiscima, ako nekog bude zanimalo.

 

@Venom - ja sam imala velikih  problema s baterijom u početku, ali više nemam. Sad mi traje jednako kao što je bilo na 8.1. I sve mi je glatko, osim što mi trenutno jako šteka novi FB app ali je beta pa mu opraštam. Istina, ja rijetko koristim browser. 

 

Nego, ako prave novi telefon, a prave - otkud vam ideja da su digli ruke? Mislite da izmišljaju novi OS?

Link to comment

Digli su ruke od početne ideje, da naprave "treći ekosistem" koji bi po masovnosti mogao da parira iOS i Androidu. Bilo bi super, da je uspelo, jer je konkurencija svakako odlična stvar.

 

Sada idu na neku "niche" varijantu za poslovne korisnike, verovatno - provešće se kao BB, ili gore, pošto BB ipak ima veoma zrele korporativne servise koji rade manje-više besprekorno. Koristim pa znam...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...