Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Mijenjanje postavki regije više ne pali. Bar ne meni. Jer da bi dobio update ili bilo koji app, nema više "ručnog" skidanja. A da bi išta skinuo, moraš dati svoju lokaciju. Ja sam promijenila jezik i regiju u pokušaju da skinem Xbox music. Tražili su microsoft account i nakon toga je stigla poruka da nije dostupno za moju regiju iako mi je bilo namješteno na United Kingdom. S druge pak strane, ako kreneš prčkati sa različitim postavkama accounta, pa ti se na primjer, primarni account ne podudara sa onim za Xbox (igre) ili Nokijinim (što se tiče postavke regije), onda te blokira i ne možeš ništa kupovati na marketu.Takva su moja iskustva, no ja sam vezana uz pretplatu. Nego, toliko si čekao svoju Lumiu pa kreni i s detaljnijim utiscima kad ju malo bolje proučiš! :)

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dok se ne uđe, imam klasičnu desktop stranicu, što je presitno i neudobno.
... a? :huh:Ne bi trebalo, podesi u settings da želiš Mobile version, obriši kolačiće i dođi opet, trebalo bi da od početka dobiješ IP.Board Mobile skin.
Link to comment
Nego, toliko si čekao svoju Lumiu pa kreni i s detaljnijim utiscima kad ju malo bolje proučiš! :)
Will do, pišem detaljno za jedno 7-8 dana, kad se priviknem :)
... a? :huh:Ne bi trebalo, podesi u settings da želiš Mobile version, obriši kolačiće i dođi opet, trebalo bi da od početka dobiješ IP.Board Mobile skin.
Uf, ne znam kuj mu je. Pokušao sam to što si rekao (uostalom, u IE preferencama stoji po default-u "Mobile Version", ništa ja tu nisam ni dirao ranije) i opet dobijem desktop verziju na telefonu. Onda sam na telefonu u donjem levom uglu stranice foruma, nakon logovanja, promenio temu na "IP.Board Mobile" (dakle, ručna intervencija) i na telefonu je sve ok, ali onda kad se na desktopu (Chrome) lognem na PPP, sačeka me mobilna verzija :isuse: Moraću još da čačkam.
Link to comment

Za bateriju ne znam, jer nisam imao Lumiju pre Black-a... Ali, ne verujem da može tako lako da se otključa, treba dva propisna tap-a, pa čak i ako se to desi, ostaje lock screen i dodatni swipe up. Nosim Lumiju 925 u džepu evo druga nedelja, nije se otključala niti jednom.

Link to comment

ne može se otključati, treba još jedan svajp, a ako njega nema brzo se opet gasi. Što se tiče bakterije, pretpostavljam da je to zato jer su tačsenzori pod naponom? Ja sam odma kanceliro (hehe, rasejan će popizdit) taj efekat skraćivanjem gasi-screen perioda jer je sad puno manja gnjavaža, po mom skromnom osjećaju, otključat ga.@giuseppeJes,a pogotovo kad je položen na stolu, stolici, kauču ili krevetu, ili čak na ruci. Akrobacije rukoprstima više nijesu potrebne, samo malo lupkaš po najvećoj površini i ideš!

Link to comment

Minimalno troši bateriju na 720. Praktično se ne primeti. Ako je tokom 6-7 sati nekorišćenja (na primer spavanje) ranije trošilo između 0 i 1% baterije, sad je to uglavnom stalno 1%. Za period od jednog dana, može biti maksimalno 5% razlike, mada ja verujem da je u pitanju oko 3%.A sigurno se neće otključavati u tašnama ili džepovima. Probajte da ga, na primer, otključate bilo čim osim golim prstima/nosevima/ustima :D i nećete uspeti. Dakle, nikako ne može da ga otključa tekstil/metal ili slično, već nešto što ima kapacitet ljudskog tela.Edit: Lažem, izgleda da može da se otključa svim i svačim, ako se namesti onaj high sensitivity touch. :D Ali ja sam to davno ugasio, jer je previše osetljivo, a čak i sad tokom zime ga nisam koristio, jer nemam rukavice. :(

Edited by DrZoidberg
Link to comment

Odlična aplikacija za brzo biranje, RapDialer: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/rapdialer/40c99615-6a06-4256-a5c0-49c27a3146beIma otprilike sve što bi sistemski dialer trebao da ima, odlična podrška za gestures. Verzija bez reklama (koje su inače u besplatnoj verziji dosta diskretne) košta $2.99. Super mi je što tile može da se "maskira" u zvanični dialer, pa se ni ne primećuje šta se koristi.Mane:

  • Koristi kopije sistemskih kontakata, pa mora da uradi sinhronizaciju ponekad
  • Ne prikazuje propuštene pozive na tile-u. Ovo je najveća mana, prevazilazi se tako što ipak ostavite mali tile zvaničnog dialera na start-u, zbog notifikacija. Nadam se da će ovo da reše uskoro, ili će biti prevaziđeno sa 8.1 i notifikacionim centrom
  • Ima jednu dodatnu potvrdu za zvanje ("jes ti siguran da oćeš da nazoveš"), koja je verovatno posledica sistemskih ograničenja, kad se zvanični dialer poziva "ispod žita". Ovo sumnjam da može da se zaobiđe, ali se brzim biranjem toliko dobija, da ovo nije neki ogroman problem.

Jel koristi neko?...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...