Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da se niste razumeli.@ZoeMomcima smeta što je history organizovan po aj nazovimo događajima a ne po kontaktima.Dakle, imaš Peru i zvala si ga 3 puta, on tebe 2.history:PeraPeraPeraPeraPera
meni to ne smeta, tj. ne kužim bitnu razliku. u starom mobu (android) isto imam popis poziva koji je označen ikonama, a ovdje je to tekstualno. odlazni Maricadolazni Ivicaodlazni Peradolazni Peradolazni Pera:Du prastaroj Nokiji je bio folder popis poziva, pa posebno dolazni i odlazni, pa svi... itd. ja sam to sve uvijek brisala,a brišem i sad. nebitno mi je totalno kako izgleda. a i da, ne kužim što se momcima ne sviđa, tj. koje je elegantnije rješenje?mene npr. živcira što mi sad potvrdu o isporuci poruke primatelju javlja porukom i zvukom, a ne samo kvačicom.. Operater kaže da je to do samog telefona. ako netko zna postoji li opcija da se to mijenja, molim pomoć :)što se tiče androida, iOSa,itd. - ako ste zadovoljni sa dotičnim OS-om, ne mijenjajte ga. to je bila moja poanta u prethodnom postu. moja (ne)sreća je ta što nisam imala neka posebna iskustva s ostalim platformama, pa mi je ova ok. a live pločice su mi zakon ^_^
Link to comment

Čini se da bi najelegantnije rešenje bilo napraviti history po kontaktima tj brojevima.I dodati jedan klik kojim bi se mogla videti istorija po "kliknutom" kontaktu. :)Ih pa zašto da ne menjamo... Nismo se venčali sa telefonom/OS-om

Link to comment
Čini se da bi najelegantnije rešenje bilo napraviti history po kontaktima tj brojevima.I dodati jedan klik kojim bi se mogla videti istorija po "kliknutom" kontaktu. :)
WP to de facto ima! Osim što se jedan kontakt (čitaj prošle postove) iz više različitih naloga spaja u jedinstveni profil osobe, klikom na tu osobu biraš između poziva, slanja emaila ili SMS-a/chata/poruka. Poruke se čuvaju, pozivi ne. E sad. Možda bi bilo logično da se pozivi čuvaju ako se može čuvati sadržaj, ali statistika o tome kad je tko koga zvao... želim reći, ako im ovo ostalo nije problem ujediniti, vjerojatno ni pozivi nisu problem. Ali vrlo su voljni i raspoloženi slušati prijedloge i utiske. Svatko može predložiti što želi, u telefonu postoji opcija slanja utisaka Nokiji, na Windows centralu postoji adresa za slanje prijedloga o aplikacijama pa tko želi aktivno sudjelovati u razvoju... zašto ne? :)edit: zovu/zoveš i ljude koji ti nisu kontakti, pa je pitanje što s tim pozivima. možda postoji neki opravdani razlog zašto je tako. ne znam. P.S. A neeeeeeee. Ja sam zaručena s Nokiom, a znam i mnoge koji su vjenčani za svoje OS-ove :P ;) Edited by Zoe
Link to comment

:)Ne pričamo o istom.Ja bih voleo da mi klik na "pločicu" sa slušalicom otvori istoriju poziva i sms-ova ali grupisane po kontaktu ili broju ako nije memorisano. Ne vidim svrhu da imam listu u kojoj mi se Pera pojavljuje pet puta zaredom. E onda bi bilo lepo da klikom na Peru mogu videti celu istoriju. Ako hoću.Mislim, ovo su sitnice, ali kao i u braku, vremenom počinju smetati. :DBez šale, verujem/nadam se da će MS vremenom dotegnuti wp a do tada ću biti matoro zakeralo.

Link to comment
:)Ne pričamo o istom.Ja bih voleo da mi klik na "pločicu" sa slušalicom otvori istoriju poziva i sms-ova ali grupisane po kontaktu ili broju ako nije memorisano. Ne vidim svrhu da imam listu u kojoj mi se Pera pojavljuje pet puta zaredom. E onda bi bilo lepo da klikom na Peru mogu videti celu istoriju. Ako hoću.Mislim, ovo su sitnice, ali kao i u braku, vremenom počinju smetati. :DBez šale, verujem/nadam se da će MS vremenom dotegnuti wp a do tada ću biti matoro zakeralo.
Tapneš na slušku, pa tapneš na željeni kontakt. Onda prevučeš na desno i dobiješ istoriju poziva, SMS, emailova i ostalih porukica sa tim kontaktom, a kad povučeš na levo desno dobiješ "what's new", pa još jednom "pictures"... (ovo drugo radi samo ako ti je povezan Hotmail sa FB nalogom)Radi i kod mene na WP7.8....nadam se da sam pomogao:)
Link to comment
Tapneš na slušku, pa tapneš na željeni kontakt. Onda prevučeš na desno i dobiješ istoriju poziva, SMS, emailova i ostalih porukica sa tim kontaktom, a kad povučeš na levo desno dobiješ "what's new", pa još jednom "pictures"... (ovo drugo radi samo ako ti je povezan Hotmail sa FB nalogom)Radi i kod mene na WP7.8....nadam se da sam pomogao:)
Sve je to OK.Aj da probam da objasnim:Dakle ne sviđa mi se što kada tapnem na slušku™ vidim istoriju:Milka IncomingMilka IncomingPera OutgoingPera OutgoingMilka OutgoingMilka IncomingMilka IncomoingStaramajka Incoming...Urednije bi bilo da imam(o) samo ovako:MilkaPeraStaramajka...Pa ako mi treba detaljan history onda da tapnem na kontakt i vidim... Jednostavno istorija nije organizovana po dobrom kriterijumu, po mom mišljenju. :)
Link to comment

Da, jos je gore kad izgleda ovako:Milka IncomingMilka IncomingMilka IncomingMilka IncomingMilka IncomingMilka IncomingMilka OutgoingMilka IncomingMilka IncomingMilka IncomingMilka OutgoingMilka IncomingMilka IncomingMilka OutgoingPera IncomingStaramajka IncomingMilka™, Pera™, Staramajka™.

Link to comment

evo glasala!Mauci - blokiraj Milku, imaš tu opciju :Di pitanje za bolje poznavatelje a koji imaju iskustva sa androidom i iOS-om;ima li išta na wp što drugi nemaju, ima li bilo koju prednost u odnosu na ostale platforme?

Link to comment

Sve je to slično, ima minusa i pluseva.Glavni minus je do skora bio nedostatak aplikacija, ali sve je manja razlika.Glavni plus je neverovatna stabilnost WP u odnosu na ostale.Za skoro dve godine korišćenja mi nije ni jednom zakočio.

Link to comment

да, кад неко оствари значајнији плус остали ће се потрудити да и они то што пре уведу, нпр. оптичка стабилизација слике коју је нокиа увела са 920, па су за мање од годину дана то урадили и htc one, nexus 5 и још неки... стабилност ос-а, некочење и слично у односу на андроид уређаје сличних (и бољих) спецификација је вероватно најзначајнија предност windows phone платформе, у случају нокие, ту су такође и неке раније спомињане апликације које су често квалитетније од апликација тог типа на другим платформама, попут камере (nokia camera, cinemagraph, refocus), nokia mix radio, here drive, here city lensкад се све сабере и одузме, windows phone ипак пристојно заостаје за iOS-ом и андроидом, уз наду* да ће 2014-а бити година кад ће их стићи... рекао бих да је нокиа ту највећи адут, како због већ поменутих апликација и иновација тако и због традиционално квалитетне израде и дизајна... надајмо се да то редмондовци неће усрати*не зато што сам неки велики љубитељ мајкрософта, већ што је, бар по мом утиску, потребна свежа крв на том тржишту

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...