Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Rade mi obaveštenja za apdejte instalirnaih aplikacija.
a gdje je to, pod kojim nazivom? ta obavještenja? postoji neka posebna aplikacija ili...?
да, то јесте утисак који се стиче, неке ствари које су подразумеване на андроиду или iOS-у овде не постојемени ради некако, али колико сам приметио не појави се за сваку апликацију одмах, већ периодично... да ли сваког дана, недеље или како већ нисам обраћао пажњу... оно што сам приметио је да се на live tile-у појави број (колико апликација има за апдејт) око 15:00 сати сваки путово и мене нервира, убија ми поенту glance екрана, ако једино што на њему могу да видим је колико је сати :dry:мада у settings-има пише да би требало да приказује нотификације, тако да је ово можда само баг који ће, надам се, исправити
ali to radi. mislim, bar meni radi. -settings (odnosno postavke, meni je na hrvatskom),-pa pod "zaključani zaslon" (iliti ekran:D)-Pozadina - fotografija ili što god (odabereš)-Prikaz izvođača tijekom reprodukcije glazbe (isključeno - uključeno)-obavijesti odaberite aplikaciju za detaljan prikaz statusa (i ispod biraš što god hoćeš) odaberite aplikacije za kratki prikaz statusa (poruke, email, pozivi, igre, viber, itd) - odabereš više po želji i to mi sve radi, prikazuje mi broj poruka, novi email, poziv, itd.javlja mi i zvučnim signalom ako išta stigne, dok je on "u stanju mirovanja"-------------------------------------------------------------------------------------------------------što se tiče generalno aplikacija, mnoge su za lumiu 520 "preteške", mnoge jako troše bateriju, pa neke držim blokiranima i uključujem samo kad mi trebaju. aplikacija INSAJDER je jako dobra, ali isto zahtijeva stalni rad u pozadini i pojede mi začas bateriju pa sam ju morala deinstalirati.preporuka za 520 je ova - daleko manja aplikacija, ne troši puno, a fino radi - http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/battery-sense/d4818006-d50c-4cdd-aef2-b5c9290d6fd3čini mi se da neke stvari ovise i o vrsti veze. na wi fi konekciji bukvalno sve radi bez greške.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

- Nokia Mix RadioNije predviđen za naše tržište, ali može lako da se namesti (napisaću uputstvo ako ima zainteresovanih). Pravi playliste na osnovu zadatih izvođača. Mogu da se prave offline mixevi. Na primer, stavite 3 omiljena izvođača, on sastavi listu sa tim izvođačima i sličnih njima, stavite da bude dostupna offline. Skine celu listu dok ste na wi-fi-ju i onda napolju slušate bez trošenja megabajta. Ja sam jednom prilikom slušao i više od 3 sata i nije se završila.
ja, ja, oću ja! kako? :)thanks za korisne info
Link to comment

+1 за Nokia Mix Radio много добра ствар, потребно је променити language+region (ја сам ставио на Америку) и можда на Nokia account settings такође, ово даје приступ још неким апликацијама које се иначе не би могле инсталирати, с тим да не знам да ли је поред локације битан и модел телефона

ali to radi. mislim, bar meni radi.-settings (odnosno postavke, meni je na hrvatskom),-pa pod "zaključani zaslon" (iliti ekran:D)
не lock screen то је ок, ово је glance screen, идеја је да прелетиш рецимо руком преко телефона и да ти прикаже нотификације, или нпр. кад извадиш телефон из џепа, гледао сам баш данас на нету за 1520 и ту ради, тако да је могуће да ће доћи са неким апдејтомедит:http://youtu.be/X8DTahCsY0wедит2:овде се на почетку видеа може видети glance screen са нотификацијом о непрочитаној поруциhttp://youtu.be/CFS5mpner2Y Edited by Dionysos
Link to comment

aaa ok. mea culpa, nesporazum.daaaa, to je sjajna opcija koju 520 vjerojatno nikad neće imati :(ali ti hoćeš! :)Edit : za Nokia mix radio ne kužim zašto nema za ovu regiju. i to me ljuti, bezobrazno je!za mijenjanje lokacija sam čula, probat ću...

Edited by Zoe
Link to comment
Brže je jedan pritisak na volume up ili down i onda se na vrhu ekrana tapne ring+vibrate, jačina zvuka automatski postane 0.
с тим да не функционише за све апликације, код неких баш мора да се спусти јачина звука до нуле
Link to comment

писао сам ја неке иницијалне утиске након куповине пре неку страну, примети се да је тежи од просечног фона (ја сам прешао са xperie arc 120-ак грама на 920 од 185 грама), али мени лично не смета... једино избегавам овакве ситуације, пошто претпостављам да не би било баш угодно :)

Link to comment

haj ho!ako se nekome na WP slučajno događa što se događalo meni - da vam chat na mobilnom ne radi i da vam na live title i u foldere "messages" "people hub" and "me" ne stižu poruke, ni notifikacije da ste dobili poruku, ovo će riješiti problem -http://blisslabz.com...-messaging-hub/drugi tip koji sam otkrila - mnogi kontakti su mi bili dupli - Pero iz "hotmaila" (samo telefon), pa isti taj Pero sa facebooka, sa gmaila, itd. tajna je u tome da se svi ti kontakti mogu povezati klikom na Peru, i na dnu je ikonica za povezivanje pomoću koje se stvori samo JEDAN PEROi onda se sve upari i dobije smisao :D

Edited by Zoe
Link to comment

Aha, pa to je jedna od (retkih) komparativnih prednosti WP-a, taj People hub.Kad sve spojiš kako treba, možeš da vidiš tvoje poslednje kontakte sa tim Perom, šta je Pero postovao na facebooku (valjda i twitteru), koje je slike okačio, itd.Ja sam prespojio nekih 40-50 najbitnijnih kontakata, a posle dodajem jedan po jedan po potrebi.Sad da probam za Nokia Mix Radio da dam detaljnije pojašnjenje, mada vidim da je Dionysos već objasnio ukratko.Pre svega, potrebno je podesiti telefon na zemlju gde je Mix radio podržan (najjednostavnije, USA ili UK).Onda (nakon restarta), posetiti Store i naći aplikaciju. Kad se aplikacija skine, može da se vrati podešavanje na svoju zemlju.Zatim treba ići na Settings, pa Nokia Account. Ako nije podešen nijedan, treba napraviti novi na http://account.nokia.comObavezno'>http://account.nokia.comObavezno je staviti da zemlja prebivališta bude neka od prihvatljivih za aplikaciju (kod mene USA).Nakon toga, logovati se sa tim nalogom na Nokia Account i Nokia Mix Radio će raditi. :)U slučaju da već postoji aktivan nalog na Nokia Account, treba opet ići na http://account.nokia.com i izmeniti zemlju prebivališta na USA.

с тим да не функционише за све апликације, код неких баш мора да се спусти јачина звука до нуле
E, to da. :( Mada je vezano za eksterne aplikacije, a ne za sam sistem. Tako se neće čuti zvuk za pozive, poruke, skajpove, vajbere, mejlove, ali hoće ako uključite neku igricu ili youtube aplikaciju. Za te stvari stvarno mora da se spušta na 0/30. :(Nego, što se tiče Glance ekrana, on na žalost nije podržan na Lumiji 520. Navodno ne postoji hardverska mogućnost za tako nešto, ali verujem da su to namerno onemogućili kako bi napravili razliku u odnosu na skuplje modele. :/Kod mene na L720 je Glance omogućen, ali je zato obogaljen za Double tap to wake, a displej je praktično isti kao na Lumiji 920, samo sa nižom rezolucijom, gde to sve radi. :DŠto se tiče Glance screena, sad uz Nokijin GDR3 (Black update) stižu i notifikacije na Glance-u. 1520 ga već ima po defaultu, a na 1020 je krenuo zvaničan apdejt u Americi krajem decembra. Uskoro bi trebalo da krene i u ostatku sveta, a do kraja marta bi trebalo da ga dobiju svi preostali Lumia modeli.
Link to comment

@ DrZoidbergDa, People Hub je sjajna stvar i jako mi se sviđa i kao što već rekoh, treba dobro upoznati sve mogućnosti prije nego što se donese negativna/pozitivna procjena. Još uvijek ga upoznajem, a tek jučer sam ukapirala to s povezivanjem kontakta kad on automatski stvori PROFIL osobe. Zapravo mi je nejasno kako i kad ljudi stignu stalno odgovarati na poruke, igrati igrice, skidati muziku, video,itd. jer ja jedva stignem izaći na kraj samo s porukama - i zato je taj chat centar " People Hub" dobar jer objedinjuje sve društvene mreže u tu jednu na telefonu. Dušu dalo za social networks ovisnike, ali koristan je i kao mini biznis zbog ugrađenog office paketa.Znam za 520-ticu i njena ograničenja, ali iskreno, glance screen mi i nije životno bitan, a sasvim sigurno ne presudan. Sviđa mi se i bez toga i ponavljam, za taj cjenovni razred nudi izvanredno puno. Već sad razmišljam o nekom jačem modelu. NL 520 je idealna za upoznavanje s OS-om i mnogi koji se "zakače" će sigurno razmišljati slično poput mene,a to im i jeste cilj.Da spomenem i Microsoft account koji mi nimalo ne smeta (sve dok oni obavljaju stvari kako treba) i ni u čemu me ne opterećuje jer ionako imam drugi primarni e mail račun koji uredno šljaka na Nokiji tako da ne shvaćam one kojima to predstavlja problem.Zapravo, nakon toliko negativnih kritika na račun WP-a, očekivala sam nešto puno lošije.A eto, ja se jako brzo navikavam i zadovoljna sam s ponuđenim. :)Thanks za upute Nokia Mix Radio, to mi je sad na listi prioriteta, nadam se da ću uspjeti!

Edited by Zoe
Link to comment

Je l' normalno da istorija poziva ne moze da se podesi tako da ispise samo poslednji poziv po osobi? Recimo, meni su zadnjih 18 poziva sve od iste osobe. Ili to uopste nije zamisljeno da funkcionise kao nekakav shortcut?

Link to comment

Deifnitivno nije normalno.Naravno da je shortcut, zato te klikom na telefon i vodi u historiju jer pretpostavlja da se tamo nalaze kontakti s kojima najčešće komuniciraš.Zašto bivši korisnici androida od WP-a očekuju android?

Link to comment

Mislim da se niste razumeli.@ZoeMomcima smeta što je history organizovan po aj nazovimo događajima a ne po kontaktima.Dakle, imaš Peru i zvala si ga 3 puta, on tebe 2.history:PeraPeraPeraPeraPera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...