Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

A, to nije sigurno. Nikad nije pisao konkretan procenat. To je i bila jedna od top 10 stvari na glasanju za stvari koje treba da se uvedu.

Imaš battery aplikacije sa LiveTileom koje pokazuju procenat, pa ti je to možda ostalo urezano u oko. Mislim da su one imale problem da prikažu 100%, pa su jedno vreme mogle da iscrtaju samo do 99%. Na kraju su se setili pa izmenili. Ova moja pokazuje FULL umesto procenata nakon nekog od apdejta, kad je na 100%, a kad padne ispod, onda iscrtava brojeve.

Takođe, verovatno je svima poznato do sada, ali ti podaci nisu uvek tačni, jer većina aplikacija ima minimalno vreme osvežavanja od pola sata, nakon čega osveži procente. Zato nema ni aplikacija koje pokazuju tačno vreme, osim one HTC-ove za njihove WinPhone uređaje, ali svi proizvođači imaju dublji nivo pristupa sistemu, pa mogu da izmene to osvežavanje.

 

Pa ipak, ne znam da li je pominjano ovde na temi, ali i za to ima lek ako je nekome bitno.

 

Postoji varijanta da se prijavite u Developer preview program (jako jednostavna procedura), pa da dobijate apdejte odmah po izlasku novih MS osvežavanja sistema. Na primer, ako objave 8.1 u aprilu, moći ćete odmah da se apdejtujete, a ne da čekate neki jun/jul kad zvanično budu puštali za svaki model ponaosob.

 

Ovo takođe donosi mogućnost da sami ubacujete aplikacije van Store-a, pa i svoje, jer ste vi ustvari "developer". :D Tako na primer možete da unesete aplikaciju TimeMe koja pokazuje tačno vreme i stanje baterije iz sekunda u sekund.

 

Za prvu stavku je dovoljno da skinete aplikaciju Preview for developers sa Store-a i pratite uputstva. Potencijalni problem, što kaže i sama aplikacija, je gubitak garancije telefona. Mada, ja sam sa GDR3 nosio telefon u zvanični servis kada mi je stradao taster za zvuk i nisu ni reč rekli i popravili uredno. Ne znam ni zašto bi to bilo problem, kada je ovo zvanični Microsoftov apdejt, ali čisto da upozorim.

 

Što se tiče ubacivanja aplikacija, uputstvo je poduže, pa ako baš bude nekom trebalo, a ne može da se snađe sa uputsvima po netu, tu sam da pomognem. Drugačije bi me mrzelo da pišem. :)

Edited by DrZoidberg
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

хм. па уђе се у подешавања lockscreen-a и кажеш које апликације желиш да приказују обавештења, код мене insider, и приказује ми батерију и на glance и на lockscreen...

Edited by Dionysos
Link to comment

I kod mene bilo tako. Ali onda prestalo. Sklonio pa vratio i opet nista. Čak sam probao i da na nedodeljeno mesto stavim isto battery ali nije se dao prevariti.

Sad sam iz same aplikacije rekao dodaj se tamo i počelo da fercera.

Možda neki update aplikacije ili slično.

Edited by wall
Link to comment

Au, meni ovo skroz novost. :)

Istina, kod mene je to uvek bilo popunjeno meni neophodnojim stavkama (SMS+Viber+Skype+Mail+Whatsapp + ona detaljna za pozive), pa nisam ni pokušavao drugo da dodajem. Znam da je davno po defaultu bio kalendar i sms/poziv. Mada opet, to bi trebalo rešiti sistemski, a ne na nivou aplikacija da može da se izabere u samom glance-u, sad kad su već počeli da ubacuju onaj random tekst koji hoćemo da upišemo.

 

Nego, vi koji imate Glance na telefonima, da li vam običan Lockscreen sada gubi na značaju? Ja bih rado nakon otključavanja išao direktno na "desktop", sad kad su mi te opšte informacije dostupne na ovaj način.

Link to comment

Au, meni ovo skroz novost. :)

Istina, kod mene je to uvek bilo popunjeno meni neophodnojim stavkama (SMS+Viber+Skype+Mail+Whatsapp + ona detaljna za pozive), pa nisam ni pokušavao drugo da dodajem. Znam da je davno po defaultu bio kalendar i sms/poziv. Mada opet, to bi trebalo rešiti sistemski, a ne na nivou aplikacija da može da se izabere u samom glance-u, sad kad su već počeli da ubacuju onaj random tekst koji hoćemo da upišemo.

 

Nego, vi koji imate Glance na telefonima, da li vam običan Lockscreen sada gubi na značaju? Ja bih rado nakon otključavanja išao direktno na "desktop", sad kad su mi te opšte informacije dostupne na ovaj način.

Izvini se. -_-
Link to comment

управо  :D једино ми је интересантно да видим која ми је слика на lockscreenu + у малој мери временска прогноза, али у 90% случајева само погледам glance (који ми се активира чим отворим футролу) да видим да ли имам нових нотификација

Link to comment

хтео да препоручим апликацију glance background, ако неко случајно не зна, али не могу да је нађем на store-у више  :huh: + ова која има доста одговарајућих слика за прву

Link to comment

Kaži za šta ti treba. :D

Za početak, da ne juriš previše od ovih programa sa milion verzija:

 

od youtube aplikacija, moja najveća preporuka za myTube . Jedna od top 5 aplikacija na Store-u. Ne moraš da plaćaš ovih 100 din, imaš praktično istu upotrebljivost sa trial-om. Od ostalih, dobre su i MetroTube i YoutubeHD.

 

za slikanje, odmah pređi na Nokia Camera i stavi je kao primarnu. Verovatno najbolja aplikacija za slikanje ikad igde izašla. :)

 

od baterijskih lampi, meni se najviše svideo Flashlite. Ja ga nakon desetak isprobanih uzeo kao najbolji. Možda se pojavilo nešto bolje poslednjih 5 meseci, da ne grešim dušu, ali ja nisam dalje tražio

 

za čitanje knjiga ista priča. Probao nekoliko, izabrao Bookviser. Moguće da se pojavilo nešto bolje/lepše u međuvremenu.

 

za gledanje filmova (svih mogućih formata koji padnu na pamet i sa titlovima) jedino rešenje MoliPlayer. Jeste, plaća se 300 din, ali imaš trial od oko mesec dana. Nakon toga možeš uninstall, pa opet install, ako te ne mrzi i novih mesec dana. Takođe jedna od top 10 aplikacija na Store-u.

 

za praćenje sportskih rezultata SofaScore. Ne znam koji sport nema. Kapiram da prate i turnire boćanja u Mirijevu. Nije nešto posebno lepa, ali radi odlično. Možeš ubaciti omiljene timove i telefon će te uvek obaveštavati kad njihove utakmice počinju, daju/primaju golove i to praktično momentalno (bez paljenja aplikacije, naravno).

 

Od domaćih aplikacija Mondo, B92, Meni najbliža (mreža svih bankomata u Srbiji sa akcentom na Komercijalnu banku, jer je njihova aplikacija, ali mogu i ostali da se uključe bez problema), .RS servis (ružna, davno ažurirana, ali može da se odradi plaćanje parkinga, vidi kad je koji film u bioskopu, snimci uživo kamera po Srbiji, prognoza vremena, sveeee :D )

 

 

A da, evo, izvinjavam se javno Zidu za unošenje lažnih informacija i dovođenje u pitanje njegovog zdravog razuma.  <_<  Eto :D

 

 

Edit: Sad sam skontao da imaš L520. Zaboravi na aplikacije za baterije, mada sa ovom što sam preporučio možeš da svetliš i ekranom. Jedini problem je što ćeš morati da podesiš osvetljenje u opcijama na max tom prilikom, jer će automatsko u mraku da te spusti na mizeran nivo svetlosti.

Edited by DrZoidberg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...