Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Er može WP da služi kao fleš drajv? Kao android, ubodeš u komp i vidiš foldere ili je kao iphone da ti treba poseban program? Er mogu da se prave folderi po fonu?Priznajem da nisam pažljivo čitao topik.

Izvinjavam se na neznanju, kakav je ovo sajt? Vidim 1520 za 495 jura, a poslednji put kad sam gledao (pre par dana) na drugim sajtovima je bila 700. Sad izguglam i vidim da je ima na popustima za 525. Koliko na kraju košta ovaj telefon? I da li je stvarno toliko jebački kao što baš svi svuda pričaju? Vidim baterija 3400 miliampera, to baš, baš mami.
Link to comment
Da li neko zna, da li je moguće da ovde bude problema što se tiče mreže (GSM / data), ili su Nokije iste u AUS i Evropi?
не би требало, википедија каже да и аустралци користе 900, 1800 опсеге, тако да то не би требало да преставља проблем
Er može WP da služi kao fleš drajv? Kao android, ubodeš u komp i vidiš foldere ili je kao iphone da ti treba poseban program? Er mogu da se prave folderi po fonu?
може и једно и друго
Izvinjavam se na neznanju, kakav je ovo sajt? Vidim 1520 za 495 jura, a poslednji put kad sam gledao (pre par dana) na drugim sajtovima je bila 700. Sad izguglam i vidim da je ima na popustima za 525. Koliko na kraju košta ovaj telefon? I da li je stvarno toliko jebački kao što baš svi svuda pričaju? Vidim baterija 3400 miliampera, to baš, baš mami.
:)мислим да је то варијанта увоза из мађарске (мој телефон је био на мађарском кад сам га први пут упалио) слично као што постоје људи који довлаче телевизоре, фотоапарате и осталу технику, ови из неког разлога имају и сајт :)а 1520 јесте одличан телефон... коме не смета величина од 6 инча
Link to comment

Kako stigne apdejt za to tržište gde je kupljen, tako stigne i na telefon. A koga ne mrzi da se bakće, može preko NSU da flešuje svoj telefon sa verzijom softvera za naše tržište. Mada nema potrebe raditi to. Uglavnom se razlikuje do nedelju dana (ne računajući posebne modele za USA ili Kinu). Evo na primer, koliko čitam, sve Lumije 920 su pre 3-4 dana dobile apdejt širom sveta praktično u istom trenutku.Što se tiče modela iz Australije, ne bi trebalo da ima problema, jer ti modeli koji rade na specifičnim mrežama i tržištima imaju posebne oznake (521, 526, 822, 928). Ovi regularni modeli što se završavaju na 20 ili 25 su praktično svuda isti.A ja bih bio malko skeptičan povodom tih uređaja koji se prodaju u tim onlajn šopovima. To 99,9% jesu ispravni telefoni koji su povlačeni sa drugih tržišta i kao takvi će sigurno raditi kako treba. Problem sa njima je potencijalna garancija, jer ne potpadaju pod lokalni Nokia Care i ne rade se popravke u zvaničnom servisu. Uglavnom firme koje prodaju telefone na taj način, imaju svoje servise koji to rade za njih. Zbog toga uglavnom daju garanciju samo na 6 meseci ili evenutalno godinu dana, a i pitanje je da li će uvažiti neki ozbiljniji kvar ili znati da ga otklone.Kod ovih jeftinijih modela to možda još i ima smisla, ali ja ne bih smeo da rizikujem sa tako skupim telefonom kao što je 1520, koji nije još ni stigao do nas zvanično. Ovo gore je uopštena priča za sve telefone, ne samo za WP modele, čisto da se pomene. ;)Za ponašanje telefona kao USB, sve radi super na Win7/Win8/Win8.1 Za XP sam čuo da može biti problema. Valjda traži minimum ServicePack2, a možda i tako treba ubaciti dodatni drajver da bi sve lepo radilo. Nisam se odavno susreo sa XP, pa ne mogu lično da potvrdim. Za ova tri prva jesam. ;) Takođe, ako se na telefon ubace fajlovi sa kojima telefon ne zna da operiše, oni neće biti vidljivi na njemu, već samo kad se nakače na neki komp.

Link to comment
Uglavnom firme koje prodaju telefone na taj način, imaju svoje servise koji to rade za njih. Zbog toga uglavnom daju garanciju samo na 6 meseci ili evenutalno godinu dana, a i pitanje je da li će uvažiti neki ozbiljniji kvar ili znati da ga otklone.
Da, totalno tačno. Tada ishod dosta zavisi i od toga koliko si drčan, koliko se generalno razumeš u njihov posao (common sense + Google je majka) i koliko si spreman da im staviš do znanja da ih nećeš pustiti da ne urade svoj deo posla kako ti očekuješ. Par puta sam nosio tuđe telefone i osvajao™ ljudima popravke kod divljih servisa koji rade za te shopove iako im je pre toga rečeno da odskakuću u troskocima i da su sami krivi što nešto ne radi, neka klasika tipa "navlažili ste ga" ili "čuknuli ste ga ovde"...
Link to comment

Da li je bolje za zensku osobu da uzme Lumiu recimo 620 ili neki android? Ne razume se previse u smart telefone, ne bi koristila previse aplikacija i sl.Da li ce lakse skapirati kako sta funkcionise na androidu ili na WP? Koliko sam ukapirao ovu temu i generalno price o WP, oni su stabilniji i za iste pare se dobija vise.

Link to comment

Cak bih preporucila Lumiu 520, razlika je minimalna u specifikaciji. Ako nije vicna smart telefonima mislim da je Lumia jednostavnija za upotrebu. Da, brza je i ekran reaguje dobro, a moze da se koristi i sa rukavicama bilo kojim, ako je nekome i to vazno. Ostalo smo vec izbistrili. Nisam fan Nokie ali Lumie preporucujem.

Link to comment

Pošto se Aussie veza izjalovila, ipak iz domaćeg šverc-komerca stigla bela Lumija 925. Cijena sitnica, 330e.Prvi utisci: kvalitet izrade besprekoran, fino leži u ruci, malo kažiprst zapinje za izbočinu kamere - ali, treba se i navići.Aplikacije instalirane, mahom ono što treba. Prvo razočaranje: Tapatalk je neverovatno spor. Neće se puno forumašiti sa WP, mada IE daje podnošljiv mobilni prikaz, pa bude i ta varijanta.Black update odmah sišao, bez puno naterivanja :) Javim se sa više utisaka uskoro!

Link to comment

IE podnošljiv? Na compu uopće ne koristim IE, ali mi na Nokiji radi bez greške i brz je. Što se tiče tapatalka, uopće mi se nije sviđao - užasno sporo, nepregledno i zamarajuće. Odlična alternativa, bar meni, je ova aplikacija - http://www.windowsphone.com/hr-hr/store/app/nokia-xpress/cbf5f827-aa0a-4670-8ba6-775676f275b0I ako ne ostanem kod windows phonea, to će biti iz samo jednog razloga koji me strašno živcira, a to je ta nedostupnost appova i updatea po regijama. Nisam uspjela skinuti Xbox music i još čekam na black amber...Blah.

Link to comment

Nisi me razumela: IE je sasvim ok, dapače, mada ima svoje mušice. Podnošljiv je što se tiče prikaza IP Board-a, ali tek kad se uđe u konkretan topic, jer mobilni prikaz tek tada dolazi do izražaja. Dok se ne uđe, imam klasičnu desktop stranicu, što je presitno i neudobno.Probaću ovaj Nokia Xpress koji si preporučila. Viđao sam ga i ranije, al sam mislio da je samo neki proxy za surfanje; sad vidim da ima i sopstveni prikaz. Što se tiče regija, kontam da dosta toga, osim podešenosti regije za Microsoft account, zavisi i od Nokia accounta. Treba i to postaviti npr na United States, pa onda mahom sve radi. Što se tiče Black / Amber i ostalih update-a, to zavisi od porekla telefona (matične mreže), i ne znam ima li tome leka... Ranije su ti apdejti mogli da se "izazovu", sada ne znam kakva je situacija (moja 925-ca je, kao što rekoh, sama tražila update, koji je bio vrlo kratak i efikasan).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...