Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Evo ga

Hvala. Procitao sam to. Odlican clanak doduse upravo iz istih tih zapadnih medija, ali ne vidim kako on treba da me ubedi da je opravdano kacenje slika uz poruku da je vlast jednog masovnog ubice dobra. Ako nista drugo ovaj clanak pokazuje svu tragediju tog rata. Da neki ljudi koji su hteli bolji zivot i vise slobode su bili primorani da izaberu masovnog ubicu jer su se nasli izmedju Turske i KSA na jednoj i Rusije i Irana na drugoj strani. A da ostatak sveta, taj "civilizovani" svet nije prstom mrdnuo da im pomogne. I sad su na kraju dobili diktatora kao "najbolju" opciju. Do sledece pobune.

 

Najgore je sto me plasi da cemo i mi slicno proci. Da ce posle Vucica biti Vucic jer smo i mi govna koja jedino cvrsta ruka moze da drzi u miru i da ce neki isto tako da kace slike zdranja falafela/pljeskavica uz poruke evo vidite kako im je lepo (egzotika) ne znam sta se bune.

Link to comment

Pobuna i rat u Siriju su izvezeni. Asad ako je masovni ubica, onda je masovni ubica dzihadista. Nije lose.

Normalno da je izvezen kad ta divlja stoka nije u stanju da sama pozeli vise demokratije i slobode. Mora da im je neko sapnuo tako lude ideje. Sva sreca imaju Asada da pobije sve te 3ogodisnje dzihadiste.

Link to comment

Tekst je izasao poslie oslobadjanja/pada Alepa. Tamo sada mogu slobodno da idu strani novinari dok to nisu mogli kad su ga placenici od strane SA/Katar i ostalih (u tekstu to lijepo pise) pokusavali "osloboditi". Do tada je bila sasvim druga prica noviunara koji su uglavnom bili u Bejrutu i skupljali informacije preko skajpa (samo sa jedne strane). U Le Monde-u je novinar koji je izvjestavao iz Bejruta sasvim ozbiljno tvrdio da su njegovi izvori bolji nego pro Asada novinara koji su izvjestavali sa lica mjesta. Moze biti ali nemoj da omalozavas rad novinara koji su na terenu. I u tekstu lijepo vidis da su oni koji su mirno protestvovali protiv Asada na pocetku, na kraju izabrali njegovu stranu jer su vidjeli sta ih ocekuje kada bi ovi tvoji dzihadisti dosli na vlast. 

 

Asada jeste diktator, ovi tvoji jesu dzihadisti.   

Link to comment

Tekst je izasao poslie oslobadjanja/pada Alepa. Tamo sada mogu slobodno da idu strani novinari dok to nisu mogli kad su ga placenici od strane SA/Katar i ostalih (u tekstu to lijepo pise) pokusavali "osloboditi". Do tada je bila sasvim druga prica noviunara koji su uglavnom bili u Bejrutu i skupljali informacije preko skajpa (samo sa jedne strane). U Le Monde-u je novinar koji je izvjestavao iz Bejruta sasvim ozbiljno tvrdio da su njegovi izvori bolji nego pro Asada novinara koji su izvjestavali sa lica mjesta. Moze biti ali nemoj da omalozavas rad novinara koji su na terenu. I u tekstu lijepo vidis da su oni koji su mirno protestvovali protiv Asada na pocetku, na kraju izabrali njegovu stranu jer su vidjeli sta ih ocekuje kada bi ovi tvoji dzihadisti dosli na vlast.

 

Asada jeste diktator, ovi tvoji jesu dzihadisti.

Mislim da si promasio poentu teksta. Siguran sam da se mogu naci i pojedinci koji su protiv asada i od toga izgeneralizovati sta treba.

 

Pretpostavljam da bi jedini nacin da saznamo bili slobodni izbori sto je inicijalno i bio zahtev ali je na taj zahtev odgovoreno hapsenjima i ubistvima.

 

Ako su moji dzihadisti onda su tvoji masovne ubice. .

 

Jedino normalna stvar je bila pritisnuti Asada da pocne proces demokratizacije i da deli vlast ali za to nema volje medju onima koji ga drze na Vlasti. Ta cela situacija ce dovesti do nove pobune za par godina ukoliko se nesto ne promeni a deluje da nece. Onda idemo iznova

Link to comment

Normalno da je izvezen kad ta divlja stoka nije u stanju da sama pozeli vise demokratije i slobode. Mora da im je neko sapnuo tako lude ideje. Sva sreca imaju Asada da pobije sve te 3ogodisnje dzihadiste.

 

Ziveli su Sirijci fino bez te demokratije. Bejase nekad najtolerantnija zemlja bliskog istoga gde Muslimani, Hriscani i Kurdi zivese jedni do drugih, ali ne mos to tako bez demokratije.

 

Sto se dece tice, opste je poznato da dzihadisti civile koriste kao zivi stit. Mitraljeze, stabove i skladista s oruzjem postavljaju u skole, bolnice i stambene zgrade.

Edited by photoshop
Link to comment

Pa tvoji i ovaj moj su masovine ubice, tu se slazemmo. Uglavnom su ovi sto su protiv opozicionara etiketirani ljubiteljima masovnog ubice pa sam malo okrenuo pricu.

Ti isti dzihadisti (trenirani u Siriji u jedinicima koje su bile sponzorisane od strane stranih drzava) su dosli u Pariz i poubijali vise od sto ljudi u ime tog istog dzihada.

 

Inetresantno je to kako su dzihadisti uspijeli da dobiju sponzore i pare a umjerena opizicija koja je po pricama bila mnogobrojnija na pocetku, nije. Mozda je ta prica malo drugacije od one koju su nam ispricali.

Link to comment

Ni SFRJ nije imala demokratiju i nisi smeo rec da kazes protiv vlasti pa je opet bila drustvo par ekselans za ovu jadnocu od drzave.

Edited by IndridCold
Link to comment

Samo što to ima isto, ako ne i više veze sa tom državom koliko/nego (i) sa režimom. 

 

Upravo tako. A jasno je kao dan koji rezim je bolji, Asadov ili serijatski.

Link to comment
×
×
  • Create New...