Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Zašto je Avganistan bio opravdan?

 

Uzgred, Obama je intervenisao u Siriji. Najpre je to učinio indirektno tj. preko svojih regionalnih saveznika da bi se 2014. godine uključila i avijacija. To što nije bombardovao vladine institucije i nije iskrcao pola miliona vojnika, ne znači da nije intervenisao. Ako tako postaviš kriterijume onda ni Putin nije intervenisao u Ukrajini, samo je pomagao™ jednu stranu u njenoj pravednoj™ borbi.

Link to comment

Pa evo sa kontekstom. Komunisticki rezimi su svi odreda, bili zlocinacki. Ja nemam nikakvih problema da to napisem. Opet, to nema nikakve veze sa ovo sto se danas desava po Svetu - konkretno u Siriji. Ako vec trazis kontekst koji bi preneo na present time, po cemu je Obama bio neagresivniji od Putina? Posebna poslastica je ovo o svetskim policajcem, posebno kad imamo Irak kao primer, pre 14 godina. Tamo je sve dobro ispalo...

 

Jos jednom, reagovao sam na prostu laz o tome da je Zapad agresivniji i nisam to dovodio u vezu sa Sirijom danas. Obama je bio neagresivniji od Putina u Siriji po pitanju broja civilnih zrtava i po tome sto su se bombardovanja ogranicavala na ISIS, dakle nije se radilo o intervenciji protiv Asada dok je Putin bombardovao pre svega pobunjenike a ne ISIS. To su cinjenice i ne znam sta tu nije jasno.

 

Ma sto je najgore, sama akcija/okupacija Iraka bi jos i mogla da prodje: svet se menja, gadno jeste, ali, eto, drzave od kako je sveta i veka prave sranja, јачи-тлачи, ћути и трпи, ko zna sta nas jos ceka...

Gori su i opasniji andurilovski pokusaji da te i takve pojave objasnitm, analizira, opravda, sve se pozivajuci na vise, humane interese, liberalne intervencije  :isuse:, sklonost da se svitm koji su protiv, izraze ma i trunku neslaganja, zapitanosti, proglase za staljiniste, hitlerovce, fasiste, naciste, ljubitelje diktatora...

 

 

Ne lazi.

Link to comment

Avganistan jeste bio opravdan poslije 9/11.

 

Jedino što bi bilo opravdano™ posle 9/11 je dualna invazija Saudijske Arabije i Pakistana (ako ništa drugo onda jer su ono odmetnuto strašilo zbog kojeg su otišli u Avganistan na kraju morali da skembaju u prijateljskom Pakistanu). Umesto toga je usledila dualna invazija Iraka i Avganistana. Ona prva je porodila sve ono što je porodila, ova druga ko zna šta će da porodi pošto joj se kraj ne nazire.

Link to comment

...ova druga ko zna šta će da porodi pošto joj se kraj ne nazire.

 

Neki su naucili istoriju na lakshi™ a neki jos uce na tezi nacin... 

B1wseH8CIAAblGs.jpg

Link to comment

Ti si bolestan covek, majke mi moje....

 

 

Ja mislim da je tebe samo blam od samog sebe sto opravdavas ove zlocince. Negde duboko kada se probije sva hrpa govana koju su ti natrpali u glavu se ipak krije covek koga je sramota.

Link to comment

Ja mislim da je tebe samo blam od samog sebe sto opravdavas ove zlocince. Negde duboko kada se probije sva hrpa govana koju su ti natrpali u glavu se ipak krije covek koga je sramota.

Ko to ovde na bilo koji nacin opravdava ovakve ili slicne stvari, ko god da ih je izveo, bilo kada, bilo gde?

Jasno, glasno, po nicku i sa citatom kojim potkrepljujes tvrdnju.

Ako to ne podastres u roku od odmah, onda si poslednja slinava slina.  :fantom:

Link to comment

Evo da odmah pitamo assignmenta - Da li osudjujes ovo ubijanje dece bojnim otrovima pocinjeno od strane Asadovih snaga (koje pomaze Putin)?

 

Evo to ce nam dati odgovor. Ukoliko osudjuje ja mu se ovom prilikom unapred izvinjavam na izrecenom gore. Bila je bazirana na njegovom generalnom opusu opravdavanja sranja koje radi gore navedeni plus pisanja o teorijama zavera o izbeglicama koje "siluju" i zapadnim vladama koje sve zataskavaju sto se sve uklapa u taj Alt Right narativ.

 

 

Ako to ne podastres u roku od odmah, onda si poslednja slinava slina.   :fantom:

 

It takes one.... :fantom:

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ja mislim da je tebe samo blam od samog sebe sto opravdavas ove zlocince. Negde duboko kada se probije sva hrpa govana koju su ti natrpali u glavu se ipak krije covek koga je sramota.

 

Kao prvo, ja to (normalno) najzesce osudjujem i zelim organizatoru i pociniocu istu smrt. Samo je za mene pitanje pocinioca otvoreno ili sam propustio neke krunske dokaze?

 

Moj komentar o tvom stanju je inace baziran na mnoge tvojih postova na raznim temama... Ja inace citam razne teme ovde redovno, retko pisem...

 

Svmai nama neki trpaju govna u glavu neko ce filtrirati ovako, neko onako...

 

A ti si mi enigma, krstaris ovde forumom kao da si Gandalf Beli licno i ne kapiram tvoju motivaciju da ovde, sta ja znam edukujes glupe zaostale rusofilne Srbe, ili sta?

 

Hoces da nas ubedis da se dole sranje desava izkljucivo zbog zlikovca Assada i Putina? Zbog jadnih civila? Nema veze sa gasom i pajplajnom?  Zivim i odrastao sam na zapadu, preciznije u Nemackoj, koja je toliko ispod americke cisme da ne moze vise, pa cak i dobar deo njih vise ne veruje americkoj politici i peni kao ti...

Link to comment

Uvek mozes da se preselis u Rusiju ili Veneceuelu. Nema potrebe da trpis zulum.

 

I da. Ti krunski dokazi koje ti cekas nikad nece doci ali je vec sad dovoljno dokaza da je jasno ko je pocinio napad. Samo sto vi zivite u svetu zavera u kome verujete u ono sto vam se svidja.

Edited by Eraserhead
Link to comment
×
×
  • Create New...