Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Inetresantno je to kako su dzihadisti uspijeli da dobiju sponzore i pare a umjerena opizicija koja je po pricama bila mnogobrojnija na pocetku, nije. Mozda je ta prica malo drugacije od one koju su nam ispricali.

 

Interesantno je i nešto što se u ovom trenutku dešava na terenu. Naime, Kurdi razvaljuju isis samo tako uz logistiku i vazdušnu podršku američke koalicije. Takođe SAA razvaljuje isis samo tako uz logistiku i vazušnu podršku Rusije.

 

Jedini koji se trenutno ič ne bave isisom su čuveni umereni džihadisti koji imaju potencijal da, je li, zamene Asada. Kod njih je u toku sezona festivala:

 

Edited by Redoran
Link to comment

Tekst je izasao poslie oslobadjanja/pada Alepa. Tamo sada mogu slobodno da idu strani novinari dok to nisu mogli kad su ga placenici od strane SA/Katar i ostalih (u tekstu to lijepo pise) pokusavali "osloboditi". Do tada je bila sasvim druga prica noviunara koji su uglavnom bili u Bejrutu i skupljali informacije preko skajpa (samo sa jedne strane). U Le Monde-u je novinar koji je izvjestavao iz Bejruta sasvim ozbiljno tvrdio da su njegovi izvori bolji nego pro Asada novinara koji su izvjestavali sa lica mjesta. Moze biti ali nemoj da omalozavas rad novinara koji su na terenu. I u tekstu lijepo vidis da su oni koji su mirno protestvovali protiv Asada na pocetku, na kraju izabrali njegovu stranu jer su vidjeli sta ih ocekuje kada bi ovi tvoji dzihadisti dosli na vlast. 

Asada jeste diktator, ovi tvoji jesu dzihadisti.

 

Tragika je sto je Asadova strategija uspela - ostao je kao jedina alternativa raznim islamistima i dzihadistima. KSA, UAE i Iran su jednostavno mnogo vise ulozili i podrzali od Zapada pa takav je i rezultat. No, Asad i dalje ubedljivo vodi statistiku pobijenih civila. Dobro za one koji zive ponizno pod njegovom vlascu, lose za poginule ili one koji bi da se bune.

Link to comment

Tragika je sto je Asadova strategija uspela - ostao je kao jedina alternativa raznim islamistima i dzihadistima. KSA, UAE i Iran su jednostavno mnogo vise ulozili i podrzali od Zapada pa takav je i rezultat. No, Asad i dalje ubedljivo vodi statistiku pobijenih civila. Dobro za one koji zive ponizno pod njegovom vlascu, lose za poginule ili one koji bi da se bune.

A zašto je Asad ostao jedina alternativa?

Kamo sve one demokratske snage koje su izdašno finansirane i pomagane?

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

A zašto je Asad ostao jedina alternativa?

Kamo sve one demokratske snage koje su izdašno finansirane i pomagane?

...

 

Pa kako gde? A milioni izbeglica? Ti pro-zapadni anti-Asad sekularisti (srednj klasa, obrazovani) su prvi koji su se pokupili kada su videli da im nema spasa sto je bilo jasno jos negde pocetkom 2012.

Link to comment

Pa kako gde? A milioni izbeglica? Ti pro-zapadni anti-Asad sekularisti (srednj klasa, obrazovani) su prvi koji su se pokupili kada su videli da im nema spasa sto je bilo jasno jos negde pocetkom 2012.

 

Pa kome su onda upumpane onolike pare i oprema/oružje ako su se pro zapadni anti asad sekularisti razbežali?

Link to comment

Pa kako gde? A milioni izbeglica? Ti pro-zapadni anti-Asad sekularisti (srednj klasa, obrazovani) su prvi koji su se pokupili kada su videli da im nema spasa sto je bilo jasno jos negde pocetkom 2012.

I ti si izgleda radio anketu, ovog puta medju izbeglicama?

Link to comment

I kako ono bese, zar nije gladna i prezrena sunitska sirotinja bila protiv Asada, kako sad odjednom obrazovana srednja klasa?

Edited by IndridCold
Link to comment

Pa kako gde? A milioni izbeglica? Ti pro-zapadni anti-Asad sekularisti (srednj klasa, obrazovani) su prvi koji su se pokupili kada su videli da im nema spasa sto je bilo jasno jos negde pocetkom 2012.

 

Nije to tako jednostavno. I dobar deo srpske obrazovane srednje klase iz Sarajeva protivio se Karadžiću ali su pobegli u Srbiju/na zapad u strahu od Alijine vojske.

 

Dakle sasvim sigurno dobar broj sirijskih izbeglica krivi Asada ali je pobegao u strahu od opozicionih glavoseča.

Edited by dillinger
Link to comment

I ti si izgleda radio anketu, ovog puta medju izbeglicama?

 

Nisam ja ali opste je poznato da sirotinja i nema toliko para za svercere a radjene su i analize izbeglica u Nemackoj, Svedskoj, itd.

 

@ dillinger

 

Pa slazem se - ko kaze da sam fan dzihadista osim Redorana? O tom zlu u KSA i u Iranu koje ce se rasiriti sam pisao eseje jos pre 12 godina na onom forumu. Sada me mrzi. Jedino gde se ne slazem jeste da je Asad nesto bolji od njih kad je evidentno pobio onoliko ljudi.

Edited by Anduril
Link to comment

Nisam ja ali opste je poznato da sirotinja i nema toliko para za svercere a radjene su i analize izbeglica u Nemackoj, Svedskoj, itd.

 

Haha, nisam te ja to pitao. Kako znas da su izbeglice anti-Asadovci, ne kako znas da nisu sirotinja? Dokaz je to sto ne zele da poginu za njega i sto ne zele da im pogine porodica u paklu zvanom Sirija?

Link to comment

Nisam ja ali opste je poznato da sirotinja i nema toliko para za svercere a radjene su i analize izbeglica u Nemackoj, Svedskoj, itd.

 

@ dillinger

 

Pa slazem se - ko kaze da sam fan dzihadista osim Redorana? O tom zlu u KSA i u Iranu koje ce se rasiriti sam pisao eseje jos pre 12 godina na onom forumu. Sada me mrzi. Jedino gde se ne slazem jeste da je Asad nesto bolji od njih kad je evidentno pobio onoliko ljudi.

 

Pa ok metamtika je jednostavna - imaš ili Asada ili ISIS?  I nema sredine. Koji je tvoj izbor?

Link to comment

Pa ok metamtika je jednostavna - imaš ili Asada ili ISIS?  I nema sredine. Koji je tvoj izbor?

 

Pa nemas - imas jos jedno tuce drugih grupa i nisu bas svi Al Kaida ili ISIS kako se tu pise. Nisu ni KatarUAE ili KSA jedno te isto ali to je vec suvise komplikovano za ovaj svejetoisto forum. Bottom line - nema smisla drzati stranu nego samo no fly zone, sigurne zone i primirje a to bez intervencije sa strane ne moze. Do pozitivnijih politickih promena moze doci samo ako se bar deo onih kojih su proterani vrati... 

Edited by Anduril
Link to comment

Imao si i u Ruskom gradjanskom ratu anarhiste, pa "zelene", itd. Samo sto te frakcije nikad nisu mogle da pohede ni u jednom scenariju. E tako ti je i ovo. Mogu da pobede ili Asad ili dzihadisti.

Link to comment

Sirijska opozicija je ko JVuO, vladom u egzilu/ nacionalnim većem predsedava 1 Slobodan Jovanović a na terenu glavnu reč vode Djujići Kalabići i ostali koljači i secikese. Džabe podrška demokratskog zapada, od govana se pita ne napravi.

Link to comment
×
×
  • Create New...