Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 minutes ago, Midgeta said:

Pa meni logicno kad se dodje do te dve poslednje runde da izbacis onog ko zna vise ili mislis da zna vise od tebe, da imas vise sanse u onoj penal zavrsnici da pokupis pare.

 

E sad jeste da se u poslednjoj rundi utrostruce pare koje uzmete, ali cant win em all

Pa logično je i da daš gol dok je protivnik povredjen. Logično je i da sediš u busu dok je pored tebe neko star jer si platio kartu i imaš pravo.

 

Nisu fer i po pravilima sinonimi. Niti je logično i ispravno isto…

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, levi said:

 

pa ne znači ti ništa finale ako pobednik nosi sve. imaš veće šanse protiv slabijeg rivala

 

da su glasali da ispadne slabiji to bilo kao da staviš svog kikera da čuva protivničkog vajdrisivera, to nije ferplej nego glupost

pa jbt ako svoje šanse protiv zidara iz bpetrovca ceniš kao da teže nuli, šta si se onda kog vraga uopšte prijavljivao za kvizove?!? 

koliko je realno da se desi scenario da dva tupsona spontano glasaju pametnog. to se neće dešavati bez offscreen dogovora. a za takve stvari televizija treba da napravi istragu i tuži ih ako skupe dovoljno dokaza.

Link to comment
6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

 

Nisu fer i po pravilima sinonimi. Niti je logično i ispravno isto…

 

Znam :)

 

Komentarisala sam u kontekstu kviza i ove situacije da razumem taktiku ove dvojice u ovom slucaju

Link to comment

Tu moze lagano da se desi i da te isutiraju ako zaboravis da bankiras, sve i da imas 158 tacnih i 0 netacnih. Nije kviz znanja i casti, to je klasicna makijavelisticka/lesinarska prica, kao reprezentacija Italije iz proslog veka 

Edited by Plajvi
  • +1 8
Link to comment
6 minutes ago, Plajvi said:

Tu moze lagano da se desi i da te isutiraju ako zaboravis da bankiras, sve i da imas 158 tacnih i 0 netacnih. Nije kviz znanja i casti, to je klasicna lesinarska prica, kao reprezentacija Italije iz proslog veka 

 

Da, ovo je zapravo više rijaliti nego kviz.

Bio bi kviz da Kojo nije zakukao a i svetina koja misli da je nefer™ to što ova dvojica koriste ono što im je na raspolaganju.

Ali pošto je napravljena fertutma, onda ok, kviz™ je ispunio svoj cilj.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Midgeta said:

 

Znam :)

 

Komentarisala sam u kontekstu kviza i ove situacije da razumem taktiku ove dvojice u ovom slucaju

Znam da znaš :)

Ali taktika je nefer. To njih dvojicu ne čini monstrumima ili ne znam šta. 
 

Recimo, u poteri kada neko od prvih takmicara osvoji veću sumu, logično bi bilo da ovi posle, još ako su slabiji takmičari, uzmu nizu i tako sebi olakšaju prolaz i povećaju kintu koju će dobiti. Ali bi bila nefer taktika.

 

Sećam se da su jednom dvojica sa velikom sumom naložili nekog lošeg da ide na višu da bi ga se rešili. Opet nefer. 
 

Lepo meko gore reče. Kviskoteka i slagalica su kvizovi. Tu je svrha takmičenje, nagrade nisu bitne previše, mogu da budu i edukativni. Potera o i stignii me još koliko toliko su negde izmedju rijalitija i kviza. Karika je rijaliti 1/1

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Tu moze lagano da se desi i da te isutiraju ako zaboravis da bankiras, sve i da imas 158 tacnih i 0 netacnih. Nije kviz znanja i casti, to je klasicna lesinarska prica, kao reprezentacija Italije iz proslog veka 

Ali to ima smisla. Nisi bankirao pa nisi znao ni odgovor i pukli smo pare. Takav će uvek biti najlogičnija opcija za glasanje.

A ako si dobar u kvizu onda u 2 poslednje runde umesto odgovora na pitanja trebaš samo ponavljati riba-voz-plavo, da te ne bi izbacili tupsoni lol

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, omiljeni said:

pa jbt ako svoje šanse protiv zidara iz bpetrovca ceniš kao da teže nuli, šta si se onda kog vraga uopšte prijavljivao za kvizove?!? 

koliko je realno da se desi scenario da dva tupsona spontano glasaju pametnog. to se neće dešavati bez offscreen dogovora. a za takve stvari televizija treba da napravi istragu i tuži ih ako skupe dovoljno dokaza.

 

Nije potreban nikakav fakultet da bi se znale informacije sa vikipedije. Čovek je kvizoman, učestvuje u svakom i naravno da je favorit.

Kakvi offscreen dogovori, u Karici se dešava da neko očigledno glasa protiv jačeg, ali ne dobije podršku ostalih.

Edited by msv
  • +1 3
Link to comment

Ceo appeal Karike je upravo ovo, kviz u kom se moze desiti da najpametniji ne pobedjuje. Mada, nije cest slucaj da je neko ovako dominantan u odnosu na ostale, obicno budu tu negde zadnja trojica takmicara po znanju/sreci/snalazljivosti. 

Gledao sam na HRT jednom kad je onaj Robert Pauletic sto kida kvizove tamo imao situaciju razlicitu od ove, nije izbacen nego je ovaj drugi sto je usao u finale hteo da bude zentlmen™ pa da se odmeri s ovim. Nisam siguran, davno je bilo, ali mislim da ga je Robert ugazio lagano u finalu. Taj drugi lik sigurno nije imao monetarni, vec spiritualni motiv, ova nasa dvojica verovatno obrnuto

No, postoji taktika i da se pravis mutav i kalkulises ispod radara i ne cinis se narocito dominantnim, tad mozda i ne bi bio izbacen ovako, da igras pod rucnom. Mada onda ko zna koliko bi love napravio. Ona stara dobra prica kao na EP/SP u fudbalu, najcesce uzme neko ko se iz grupe jedva izmigolji ili do finala jedva dotetura. 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

onda znači laže da je zidar koji sanja da jednog dana ode 7 dana u egipat, a ustvari je profi kvizoman? 

 

 

e to nije fer. ali provalili su ga

 

Link to comment

Super vam je ovo "takav je koncept" i slično. Da, kviz omogućava to, ali omogućava i život svašta nešto da se dođe do novca lakšim putem, pa ne verujem da koristite, bar većina vas.

 

Samo ovo, eto, nije ilegalno, plus je na mikroplanu pa ne deluje strašno kao neke stvaru koje pljujete na ovom forumu, ali zapravo mnogo govori o nekome.

 

 

 

 

 

 

Edited by Milošica
  • +1 5
  • Haha 2
Link to comment

U Karici je zajebano sto krecu takmicari kao tim i kolicina para zavisi od toga koliko tim zna i koliko bankira, a onda kad se dodje do kraja samo jedan nosi pare, u Poteri se valjda podele ili svako nosi ono sto je osvojio u onom svom jurenju sa tragacem, a ovde moras da iskalulises.

 

Karika je ustvari trecina kviz, trecina rijaliti i trecina igra na srecu :D

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...