Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

18 minutes ago, Constantin said:

Inače srpska-domaća kafa i turska dva toliko različita i pojma i načina kuvanja i na kraju čak i ukusa.....

Kafa u sred Istanbula je ista kao i naša. 

Ne znam doduše da li su je u ista crevca isto kuvali. Mogu i sliku da priložim ako treba. A ja sam veliki kafoman.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, Constantin said:

Inače srpska-domaća kafa i turska dva toliko različita i pojma i načina kuvanja i na kraju čak i ukusa.....

Može recept za jednu i drugu?

Link to comment

drukčije se zakuvava, oni odmah surduknu kafu u hladnu vodu a mi tek kad provri

 

smo što ovo  nema nikakve veze sa tim kako se kuva kafa u Turskoj nego sa ovim što se ovde vekovima zove turska kafa, a što se sad talibanski menja

  • Haha 1
Link to comment

E ako ovo nije kafa koju i mi pijemo, a ovu sam lično pila, a nalivam se kafama i poznajem nijanse među njima, sad me ubedite kako Turci prave ne znam šta

Link to comment
14 minutes ago, Svemir Zeka said:

E ako ovo nije kafa koju i mi pijemo, a ovu sam lično pila, a nalivam se kafama i poznajem nijanse među njima, sad me ubedite kako Turci prave ne znam šta

 

sta ti znas sta je kafa :D

Ovo na lsici jako lici na nekadasnje ispijanje kafe kod nas na selu, obavezan posluzavnik i ratluk.

Ne znam sto se ratluk toliko izgubio po Srbiji, tj pretpostavljam - sve je nekako losijeg ukusa. mozda bismo imali trziste za neki kolko toliko kvalitetan ratluk...

  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, levi said:

 

smo što ovo  nema nikakve veze sa tim kako se kuva kafa u Turskoj nego sa ovim što se ovde vekovima zove turska kafa, a što se sad talibanski menja

Znaš kako kažu, jezik je živa stvar i menja se. Bilo bi talibanski da se vekovima ništa ne menja. :fantom:

Link to comment
Znaš kako kažu, jezik je živa stvar i menja se. Bilo bi talibanski da se vekovima ništa ne menja. fantom.gif
to je tachno i kolko za••• neki dan mesec godinu imacemo neki primer koji ne prija nekom kome je sluchaj domace kafe sasvim opravdan i utemeljen hihi.gif


••• moze i unazad, vec je bio, pishti sanu kao konj zelenko i vjerna ljuba 2u1 biggrin.png

sent from my not bubamoto



Link to comment

ko se seća kad je '98 otprilike između 25 i 40 najelitnijih nato pakt specijalaca ušlo u birc u makedoniji i poruče tursku kavu, pa ih četri kelnera makedonca polomili od batina?

bilo u svim novinama na naslovnim stranama, šešelj ih vodao svu četvoricu od televizije do televizije kao ekreme.

 

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

ko se seća kad je '98 otprilike između 25 i 40 najelitnijih nato pakt specijalaca ušlo u birc u makedoniji i poruče tursku kavu, pa ih četri kelnera makedonca polomili od batina?

bilo u svim novinama na naslovnim stranama, šešelj ih vodao svu četvoricu od televizije do televizije kao ekreme.

 

 

mozda foke pa se nisu snasli na suvom.

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Znaš kako kažu, jezik je živa stvar i menja se. Bilo bi talibanski da se vekovima ništa ne menja. :fantom:

Koliko si kafa popio u životu? :fantom:

 

Kad sam od Turaka u Turskoj naručivala kafu (turkiš kofi), oni su verovatno pomislili: aha, evo Srpkinja sela. Brzo kuvaj kafu kako je Srbi piju u Srbiji a zovu je turskom :sleep:

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
18 minutes ago, Svemir Zeka said:

Koliko si kafa popio u životu? :fantom:

 

Kad sam od Turaka u Turskoj naručivala kafu (turkiš kofi), oni su verovatno pomislili: aha, evo Srpkinja sela. Brzo kuvaj kafu kako je Srbi piju u Srbiji a zovu je turskom :sleep:

 

Mozda je konobar bio Mujo iz Sjenice na privremenom radu u Istanbulu.

  • Haha 1
Link to comment
51 minutes ago, Svemir Zeka said:

Koliko si kafa popio u životu? :fantom:

 

Kad sam od Turaka u Turskoj naručivala kafu (turkiš kofi), oni su verovatno pomislili: aha, evo Srpkinja sela. Brzo kuvaj kafu kako je Srbi piju u Srbiji a zovu je turskom :sleep:

Nedovoljno, ali sam bio u Istanbulu samo 3 puta, pa se nisam usudio da se predstavljam kao stručnjak za  turkiše kofi :fantom:

  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...