Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Bila je radio voditelj na B92, onako simpa gradska faca. Bio sam uveren da je i sada po necemu poznata, samo zato sam je i stavio ovde, izgleda da nikada necu moci da mentalno napustim devedesete. 

 

Prsla kao lajsna.

Link to comment

bogo moj, čkaljin mali. prvo sam mislio da je neka parodija.

 

 

Policija brutalno prebija brata Aleksandra Vučića, Andreja Vučića i još troje ljudi koji su bili sa njim. Zašto? Ko je to naredio? To se radi noću. Iz potaje. Maskirano. Ovo je u po bela dana. Mnogi prolaznici gledaju. Sve se snima. To je znak poslat Vučiću i SNS. Nisi toliko jak i moćan. Nećeš više spavati mirno. Ni ti ni tvoja porodica. E, sad, po logici stvari, oni koji su članovi ili simpatizeri SNS i Aleksandra Vučića morali bi da mu pomognu, kao što on pomaže nama. Ne sme ostati sam. Pravi Srbi ne ostavljaju čoveka koji pomaže drugima na cedilu kada je u nevolji.

Link to comment

Da da, od juce se zabavljam s tim tekstom i trazim nove slojeve idiotizama. Uz svo postovanje za tvoj citat, meni ovaj ipak preteze. Ne puno, doduse.

 

 

 


Zašto ide tamo gde su poplave, zemljotresi, snežni smetovi, tamo gde je teško narodu? Zašto radi ono što niko pre njega nije? Zašto muti žabokrečinu? Tera nas da ustajemo rano. Tera nas da radimo, da budemo odgovorni, da štedimo. Da se upristojimo, uljudimo, da ne kukamo više. Ne možemo tako. Nismo navikli na to.
Link to comment

novi sloj pragmatičnosti je da se ovim prostim rečenicama obraća(ju) pučanstvu koje nije u stanju da izdrži koju zavisnu rečenicu ili ne-daj-bože neki naporedni odnos

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...