Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2013/14


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    974

  • nbg4ever

    638

  • malkin

    596

  • Прслин

    441

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nakon višesatnih nadljudskih napora, mnogih odricanja i svesrdne pomoći ppprijatelja, Металлург Шеффилд je priključen PPP Championshipu :0.6:Sad mogu da se posvetim pravljenju pobedničke strategije. :fantom:

Link to comment
I ja sam razmisljao da uplatim za membership. Nije neka kinta, al sam se nekako uplasio da bi me smorili svom tom statistikom i podacima. Citam redovno skauta, pratim analize clanova, neke njihove tabele u kojima su sazvakani podaci, i opet mi na kraju ne znaci previse, plus vecina ima maltene templejt tim. Kaci ti, ako nije problem, poneku korisnu informaciju, cisto da vidim koje su prakticne prednosti membershipa. Mozda uzmem na polu sezoni.
I previše podataka... Evo gledam statistike za igrača, pored onog indexa i klasičnih stvari (golovi, asitencije, kartoni, CS-ovi, minuti) ima koliko dodira sa loptom (i na kom delu terena), koliko driblinga (procenat uspešnih), broj ukupnih pasova, potencijal za asistencije (koliko je šansi stvorio), na koliko minuta ulazi u šansu za gol, koliko kornera je izvodio, učinak u deulima, grafikoni kretanja, lista povreda i još gomila, pogubih se... :isuse: Mada, možeš da napraviš svoju tabela sa parametrima koje sam čekiraš.. Ali, k'o što kažeš, na kraju će 50% timova da nam svima bude isto... :D
E, i da li postoji RMT (rate my team) funkcija na sajtu? Ono, ubacis svoj tim, i sajt te posavetuje sta da popravis? Naravno, valjda je korisnije od onog tipstera sa UEFA fantazija
Ima rate my team i projekcija igrača, još je u razradi, biće valjda uskoro gotovo... A season ticker možeš i da proširiš na više od 10 utakmica i kad postaviš strelicu na neko polje izađe je H2H tih timova...
Link to comment

Uh, mene bi samo zbunila tolika statistika. :/ I ovako ne znam šta da radim/odaberem kad je kritično, a to bi me dodatno ubilo. :DChampppionship se odlično razvija. Već imamo 9 takmičara, a tek je 24. jul. :)Ja sam sastavio neki preliminarni tim, ali to će se izmeni još najmanje 10 puta. Persija ne bih stavljao, ali se bukvalno ispostavlja kao jedina sigurna opcija za davanje golova. Zapravo, jedini igrač koji zaista vredi preko 10, trenutno.Ali najveći problem će biti nanjušiti novog Mićua ove sezone i staviti ga od prvog kola u tim.

Link to comment

Tutanj City je spreman za Čempionšip brod :0.6:@Praslin : ja sam osvojio h2h ligu pre 2 godine, eh, slavni dani naše prošlosti :ss1::lolol: sad ne znam ko je bio 7. u čempu prošle sezone al ja mu tu sad dođem ko neki Notingem forest za ovu novotariju sa dodavanjem imena rl klubova@Čempionšip Tole, izvinjavam se zaboravio sam nick istaknutog sportskog pregaoca koji obavlja ovu nadasve časnu dužnost : Neka bude 24 tima kao što stvarno ima, nemojte da širimo previšeEdit : sad videh Adaševićev post i tabelu, ja bi trebalo da budem Tutanj City Bolton W. ali sad ne znam kako da promenim ime, zna li ko da pomogne?

Edited by Tom Hagen
Link to comment
Edit : sad videh Adaševićev post i tabelu, ja bi trebalo da budem Tutanj City Bolton W. ali sad ne znam kako da promenim ime, zna li ko da pomogne?
Idi u "Team details"
Link to comment
A promenjeni sistem bonusa, niko?
Мало сам се тиме бавио претходних дана и чини ми се да су направљене модификације да би се бар мало наградили добри задњи везни и центархалфови који убијају у одбрани али не дају голове.Нашао сам интерактивне табеле које приказују разлике у бодовима за сваког играча током целе прошле сезоне, али те табеле нису употребљиве јер њихови аутори нису рачунали учинак сваког играча у свакој појединачној утакмици, па онда видели ко би добио колико бодова већ су само "превели" ОПТА учинак у нови систем, што је резултирало релативно малим разликама. Примера ради, Казорла би добио мало више бодова по новом систему, а Лејтон Бејнс мало мање.
Link to comment

Meni je prvo upalo u oči koliko se forsira napadač koji da gol, tj da njegov gol ima veću težinu nego npr gol nekog štopera ali sam onda video da su probali da naprave balans time što će oni koji puno promašuju da dobijaju negativne poene.

Link to comment

Добијају се поени и на проценат успешних додавања (Џо Ален), одузетих лопти (сваки задњи везни), играња главом (Фелаини), а губе када се лопта "прода" (Џек Вилшир).

Link to comment

To je super stvar, mada i dalje mislim da je osam poena za gol napadača previše. Provešću jedno popodne na OPTA sajtu i već me plaši to što ću čisto matematički moći da sastavim tim :)

Link to comment

То ме је збунило, морам да признам: колико ја схватам, тих 8 није оних старих 4 поена који нападачи добијају, већ је тих 8 поена део бодова који се рачунају за бонусе. Због тога би Ван Перси на основу прошлогодишњег учинка и био први по броју бодова из бонуса добијеним по новом систему.

Link to comment

Pa naravno da nije :DMoj savet je, zajebite to sa bonusima. Ne opterecujete se jos, eventualno kad krene liga vidite da li neko od igraca profitira. Ovo naglabanje - Snajderlin je bonus magnet, centralni bekovi su novim sistemom iskocili u prvi plan, bla bla bla, a sve to pod uslovom da se utakmica zavrsi 0-0, pa da igrac sa starih 15ppi poena dobije neki bonus. Cim padne jedan gol, ode sve u kurac. Mislim, moze neki defanzivni vezni konstantno da dobija te poene, a da same bonuse ne dobija uopste, jer drugi igraci pokupe sve asistencijama/golovima.

Link to comment

У праву си, али мислим да ми овде причамо да ли је боље да се као пети средњак за 5 милиона узме Ванијама који игра сваку и по новом систему има шансе да гриндује бонусе или Марво, који игра сваку пету али има шансе да направи асистенцију. Ја сам за Ванијаму, чисто да имам и неко предвиђање ове године како би имали због чега да ме зајебавате следеће ;)

Link to comment

Dopada mi se i to što će da se ceni kada igrač postigne pobednički gol.Mada mi i dalje nije jasno što npr golmani i odbrambeni igrači dobijaju samo 4 poena za postignut gol.Evo svih bonusa:

Players score BPS points based on the following statistics (one point for each unless otherwise stated):
  • Playing in a game
  • Playing over 60 minutes
  • Scoring goals
    • Goalkeepers and defenders (4 points)
    • Midfielders (6 points)
    • Forwards (8 points)

    [*]Assists (3 points)[*]Goalkeepers and defenders keeping a clean sheet (4 points)[*]Saving a penalty (5 points)[*]For every 3 saves[*]For every 3 open play crosses[*]Creating a big chance (a chance where the receiving player should score)[*]For every 8 clearances, blocks and interceptions (total)[*]For every 8 recoveries[*]Providing key passes[*]Making 3 tackles[*]Scoring the goal that wins a match[*]Pass Completion (after making at least 30 passes)

    • 70% completion (1 point)
    • 80% completion (2 points)
    • 90% completion (3 points)

Players lose BPS points based on the following statistics (one point for each unless otherwise stated):

  • Conceding a penalty
  • Missing a penalty (-2 points)
  • For every 2 goals conceded by goalkeepers and defenders
  • Yellow cards
  • Red cards (-3 points)
  • Own goals (-2 points)
  • Missing a big chance
  • Making an error which leads to a goal
  • Every 2 errors leading to an attempt at goal
  • Being tackled 3 times
  • Conceding 2 fouls
  • Being caught offside 3 times
  • Missing the target with 3 shots

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...