Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2013/14


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    974

  • nbg4ever

    638

  • malkin

    596

  • Прслин

    441

Top Posters In This Topic

Posted Images

E a gde se menja, tj. ubacuje ime menadžera? Kolko vidim, jedino meni u ligi ne piše ime menadžera (ili ja to ne mogu da vidim a drugi mogu?). Ubih se tražeći gde to da unesem...
Ispod "Team details" ti je "User profile", kod mene je nešto pobrljavio pa kad tu klikneš traži ponovo log in, uloguj se i onda idi na "update your account"
Link to comment
E a gde se menja, tj. ubacuje ime menadžera? Kolko vidim, jedino meni u ligi ne piše ime menadžera (ili ja to ne mogu da vidim a drugi mogu?). Ubih se tražeći gde to da unesem...Jedno pitanje opšteg karaktera: razlike u cenama igrača su baš iznenađujuće male (npr. 1 Gabbidon košta 4 a 1 Vida košta 6). Kad krenu sezona i transferi jel se i to promeni? Tj. jel Van Persi nabije neku besnu cenu a Fulamov zadnji vezni koji igra loše može da se pokupi za kikiriki?
Joooj, nevin i naivan kao

little-kid-playing-toys-sand-14931574.jpg

Kao sto kaze Moca, cene se krecu u zavisnosti od broja transfera (+ / -) koji opet imaju veze sa partijama koje pruzaju igraci. Bitno je i koliko menadzera poseduje konkretnog igraca. Moze neki nesretnik da kosta 4m, ali ako ga niko ne poseduje, ne moze ni da mu pada cena jer ga niko ne prodaje. S druge strane, ako imas igraca koji krene od male cene, a pocne da igra ko zmaj, cena mu ode nebu pod oblake. Takodje, ako se u nekom trenutnku takav igrac povredi, svi ce ga prodavati brze bolje i cena pada naglo. Kretanje mozes da pratis na ovom sajtu...http://www.fiso.co.uk/crackthecode.phpcene se menjaju svako vece oko pola dva ujutru. Bitno je obratiti paznju na kretanja, pogotovo na pocetku, jer tu ima najvise tumbanja ekipa, otkrivaju se novi Micui, a prodaju Agueri i slicno.Neki opsti savet za pocetak, idi na dva golmana za 5 & 4.5 (da se dobro rotiraju mecevi kod kuce i u gostima).Odbranu pici 5.5 / 5 / 4.5 / 4.5 / 4Sredina - ubacis Bejla i jos nekog za 9-10, ostalo popunis igracima koji kostaju od 5-7Napad - tu nista ne valja na prvi pogled, juris neku kombinaciju hevi hitera poput Aguera koji ima dobre meceve u prvih 5-6 kola, i nekoga ko je jeftiniji, a potencijalno moze da bude dobar, poput Bonija, Volfs Vinkela, Lamberta, Anelke,...Obrati paznju na meceve. Recimo Mancester ima bas tezak raspored na pocetku, pa je logicno da im izbegavas odbranu, dok Siti, Arsenal, Liverpul i Totenhem imaju dobar raspored i tu mozes da gledas pored sredine i napada, da im uzmes i nekog iz odbrane. Gledas i one male timove, koji su stisnuti pozadi, pa za male pare mogu da donesu neki clean sheet (npr Noric, Vest Hem, Stouk prosle sezone, itd)

Link to comment
Joooj, nevin i naivan kao

little-kid-playing-toys-sand-14931574.jpg

Kao sto kaze Moca, cene se krecu u zavisnosti od broja transfera (+ / -) koji opet imaju veze sa partijama koje pruzaju igraci. Bitno je i koliko menadzera poseduje konkretnog igraca. Moze neki nesretnik da kosta 4m, ali ako ga niko ne poseduje, ne moze ni da mu pada cena jer ga niko ne prodaje. S druge strane, ako imas igraca koji krene od male cene, a pocne da igra ko zmaj, cena mu ode nebu pod oblake. Takodje, ako se u nekom trenutnku takav igrac povredi, svi ce ga prodavati brze bolje i cena pada naglo. Kretanje mozes da pratis na ovom sajtu...http://www.fiso.co.uk/crackthecode.phpcene se menjaju svako vece oko pola dva ujutru. Bitno je obratiti paznju na kretanja, pogotovo na pocetku, jer tu ima najvise tumbanja ekipa, otkrivaju se novi Micui, a prodaju Agueri i slicno.Neki opsti savet za pocetak, idi na dva golmana za 5 & 4.5 (da se dobro rotiraju mecevi kod kuce i u gostima).Odbranu pici 5.5 / 5 / 4.5 / 4.5 / 4Sredina - ubacis Bejla i jos nekog za 9-10, ostalo popunis igracima koji kostaju od 5-7Napad - tu nista ne valja na prvi pogled, juris neku kombinaciju hevi hitera poput Aguera koji ima dobre meceve u prvih 5-6 kola, i nekoga ko je jeftiniji, a potencijalno moze da bude dobar, poput Bonija, Volfs Vinkela, Lamberta, Anelke,...Obrati paznju na meceve. Recimo Mancester ima bas tezak raspored na pocetku, pa je logicno da im izbegavas odbranu, dok Siti, Arsenal, Liverpul i Totenhem imaju dobar raspored i tu mozes da gledas pored sredine i napada, da im uzmes i nekog iz odbrane. Gledas i one male timove, koji su stisnuti pozadi, pa za male pare mogu da donesu neki clean sheet (npr Noric, Vest Hem, Stouk prosle sezone, itd)

B-rate, u šta sam se ja upustio :lol: Fala na savetima.Ček, ima par stvari koje ne kapiram. Menjanje cena počinje tek kad krenu transferi, zar ne? Za prvobitno formiranje tima cene su fiksirane, koliko sam ja skapirao. Ja sam samo hteo gore da kažem da spram prošlogodišnjeg učinka (ovi odbrambeni od 6 miliona imaju mahom 100+ poena a ovi od 4 mahom ništa ili u retkim slučajevima 20-30) razlike deluju nedovoljno velike. Jel hoćeš da kažeš da su ove inicijalne cene uslovljene ne samo predviđanjima vezanim za igračev učinak nego i za to koliko će ga ljudi posedovati i kakav će položaj na tržištu imati u toku sezone? Ako je tako, to je bre jebeno kompleksno.@zoki Sve sam to već uradio, uneo i ime i prezime u user profile-u, ali imena menadžera niđe. Mislim, nije da je mnogo bitno, ali me kopka :D
Link to comment

Da, cene se do pocetka ne menjaju, svi imaju neogranicen br transfera.Pazi, oni koji su prosle godine bili jeftini, a imali dobar ucinak - vise nisu jeftini, jel da :DDobar primer, Dzoi O'Brajen iz Vest Hema. Kostao je 4m, Vest Hem igrao odlicnu odbranu, on dao po koji gol i sad ima cenu od 5.5. Slicno i za Dejvisa iz Svonsija. Poceo kao rezerva, Tejlor se povredi, on upadne u prvu postavu i ode sa 4m na 5 ove sezone.Ovi koji su sad jeftini, nemaju mnogo poena jer uglavnom nisu ni igrali - ili su bili rezerve, ili su tek usli u Premier (recimo, odrana Hala)*u tome je i sustina fantazija - da uocis nekog nesretnika, koji se provuce svima ispod radara, a onda pokida. Mislim, svi znaju za odbranu Mancestera i Sitija, za Bejnsa, Azara, Kazorlu, Persija, Suareza,... ali pravi uspeh je otkriti Micua. Covek stigne za 2 miliona (pravih para, ne fantaziranih) iz Rajo Valjekana, niko nikad nije cuo za njega (mada je odigrao dobru predsezonu), kosta 6.5 na pocetku sezone i donese vise bodova od ostalih srednjaka & napadaca koji kostaju po nekoliko miliona vise.*pomenuli smo skauta vec... citaj ovde, ako imas vremena, moze dosta informacija da se pokupihttp://www.fantasyfootballscout.co.uk/Ovo za ime menadzera se valjda odredjuje odmah na pocetku, prilikom registracije. Tu vise nema menjanja.

Edited by nbg4ever
Link to comment

Da, da, kapiram ja osnovni princip--igram neke biciklističke fantazije i tamo za Kanćelaru ili Fruma moraš baš ozbiljno da se isprsiš, ali i činjenica da je fudbal više timski sport sigurno utiče na cene pojedinačnih igrača plus očigledno je da ovde dosta više faktora u igri nego što sam navikao...

Link to comment

Upao i ja u šampionski brod. Skrpljeno nešto na brzinu, pa ću se već ozbiljnije pozabavati kad dođe vreme...jedino što je izvesno je da nema teorije da uzmem van persija ni ove sezone, pa sve da sam ubedljivo poslednji u ligi a ovaj niže hettrik na hettrik. Moraću verovatno da prekršim svoje "niko ne vredi 10+" pravilo, ali 14....no fucking way!

Link to comment
Kako prenosi španska "Marka", velški reprezentativac predao je čelnicima Totenhema zahtev da ga stave na transfer listu, što se može protumačiti kao još jedan korak koji ga približava "kraljevskom" klubu.
Mada, i Benteke je trazio isto, pa je dobio...
Link to comment

Rudi precenjen, mozes Tarnera umesto Basonga. Njukasl slab pozadi, uprkos odlicnim mecevima. Vlar, ne znam koji ce ti on djavo. Benteke preskup za raspalu Vilu i pocetni raspored kakav imaju. Ali zanimljivo, definitivno. Kapa dole ako ostanes pri ovome :DInace, ja ovako nekako zamisljam svoj draft tim (mislim na ovakvu druzinu, skupljenu s koca i konopca). I bas me interesuje kako ce proci :0.6:

Link to comment

Ja sam ko Vasudeva - mene sve mozete da pitate, ja znam sve! :DThose who can't do, teachInace, bio sam 18. ali sam igrao za navijace veci deo sezone, a ne za rezultat -_-Nego, sta ces ti na nasem topiku?*da prosledim i ovo, mozda posluzi nekomehttp://www8.zippysha...84421/file.html

Edited by nbg4ever
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...