Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

inace seca je u svim sumama na tom ,,mom,, brdu..plakala sam u nedelju...i to seku u vegetaciji od proleca,u junu sam mogla cvet lipe da berem za caj sa poda koliko su posekli drveca u punoj vegetaciji a sada brdo gde je hrast

 jos su celu jednu jako veliku padinu obelezili svako drugo drvo za secu..

 

i onda mi traze  300din za ulazak u nacionalni park a kad nisam htela da im platim majmun mi slikao auto..pa odrobijacu to necu im dati dinara nikada  mamu im jebem bezobraznu 

 

mozda to i bude razredna seca ali posle treba tri godine da se sredi taj nered koji ostane i uzurpacija tla..

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, ivy said:

 i nasla 3kom(slovima TRI KOMADA) za 3sata hoda..

Таква слична (малчице боља) је и моја тренутна ефективност у брању, али тешим се да је главна корист целе активности у дугом ходању. :) Или, наиђем на читав низ старих вргања који углавном више нису за бербу, један до другог, а млади раштркани и сакривени, буде их тек један на 500 метара. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment

Један стаааари вргањ у неминовном процесу пропадања, затим један очувани старији, држећи, и једно младо вргањче.

IMG_20220907_141144_1~2.jpg

  • +1 1
Link to comment

Našli danas na Kosmaju gomilu sunčanica i vrganja. :wub:
Pored njih, gomila starih i prezrelih koje nismo nosili.

Sunčanice ću da pohujem, sa vrganjima još nemam pojma šta ću.

Jesu li dobri za zamrzavanje? :unsure:
sC3yALD.jpg

BT7ZfZ6.jpg
3EPLfUX.jpg

  • Wub 2
Link to comment

evo mi juce

 

306581287_10229501803548952_495415430971

 

 

 

talas vrganja je na izmaku..ovo ugl sve od juce je bilo za susenje sa tek nekoliko mladjih primeraka..kakva razlika u samo 5 dana...

ali sam danas nasla blagve ,suncanice krecu i lisicarke u jednom potoku..

 

inace ja vec tri dana susim Xerocomuse kojih je prepuna suma a ima dosta i Gyroporus castaneus - kestenov vrganj koji je fin

 

  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...