Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

livadski sampinjon i neki verovatno neki xerocomus...ove male ne znam koje su...lose su ti slike...treba da se gljiva vidi od gore,od dole,cela drska,baza drske i presek...

cak i za te sampinjone bi pomoglo da si slikao celu gljivu,izvadio je iz zemlje celu i slikao ..jer duzina drske i oblik drske dosta govore

 

 

mi smo danas svasta nasli,najzad je suma kakva treba da bude puna gljiva..

 

malo lisicarki,koji vrganj i dosta drugih vrsta

 

288425713_10229041479241132_576810402220

 

288218214_10229041476481063_564839279335

 

288308859_10229041479961150_595113896109

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

mislila sam vise celu razvijenu gljivu sa svim karakteristikama

 

ali ok..verovatno je livadski sampinjon..ako ne smrdi i ne zuti u bazi drske nema problema...plus xantodermus skoro nikad ne raste na livadi,ugl u sumi ili sumarcima

Link to comment
  • 2 months later...
9 minutes ago, ivy said:

 

 

da,da..dok ne dodjes kuci i shvatis koliko posla imas...evo vec dva dana se zahebavam sa susenjem a ima jos ..

pa dobro, zato ćeš posle da se sladiš :D

Link to comment

Bio danas u nekoj šumi, tako bar kažu ovi što su me vodili.

Ja bih pre rekao šumarak, nije ni čudo što ništa jestivo nismo našli, a kao zna da bude dosta sunčanica u ovo doba godine. Komarci me izujedali i izgrebao se sav na to nisko rastinje. Naravno, divlja seča stabala je u punom jeku. :mad:
Nadao sam se da ću naći bar jednu jestivu gljivu kad je već tako rodna sezona, doživljaja radi. :cry: 
Dobro, našao par šampinjona na livadi pored, to ne računam.

Edited by mraki
Link to comment

Pazi ja sam posle ovog cuda kada smo ubrali gomilu vrganja otisla u drugu sumu,ista planina samo ih deli jedno brdo i nasla 3kom(slovima TRI KOMADA) za 3sata hoda..ali je ta suma na grebenu a ova sa gomilom vrganja pored potoka...a komarci i izgrebanost je standardni dozivljaj, meni su noge vec skroz u belim dugackim oziljcima sto ostaju posle tih plitkih ogrebotina..

 

idi u sume oko Beograda na obroncima Avale oko Ripnja i sl..ili negde oko nekog potoka..mada sad je vec pred kraj talasa..

 

ja se nadam da cu jos sutra stici da odem ponovo da proverim sta je ostalo i da proverim u drugoj sumi sta ima..to se nikad ne zna..

 

ipetljavam se sa susenjem...juce sam zavrsila najzrelije,bukvalno sam radila trijazu stanja :D..danas ove sto su sazreli u medjuvremenu a najcvrsce ostvaljem za kraj oni mogu da secekaju jos 1 dan..

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...