Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

nije,to je Lepista e sad da li je sordida ili glaucocana nisam sigurna,jestive su i ubrala sam ih zbog rznovrsnosti,malo da miksujem

ali Lepista nuda mi je omiljenija nju sam nasla pre neki dan 

Link to comment
On 24.10.2021. at 9:20, Vjekoslav said:

evo jednog priloga iz Slavonije, sa sumovitih obronaka planine Krndije (izmedju Nasica i Djakova).

 

zivcane.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=T17Vtri2zR4

 

i vi sad jedete tartuf istarski, a on je mozda u Nasicama ubran ili u Srbiji.

 

...

 

bla-bla-bla, pa mrdnu 2 metra, pa nadju gljive, pa bla-bla-bla, po opet predju 2 metra, i opet nadju gljive, i tako stalno, nisu sve zajedno presli 300 metara, a pronasli malo more raznoraznih jestivih gljiva. fascinantno, zar ne?

 

 

 

 

super emisija..matori je lik..malo je sve kod njega najvece,najbolje i malo se zaigrao sa brojevima ali faca

 

i sad gledam koliko je ustvari puno Slavonije pod sumom...dok je kod nas (vovjodina) pustinja...a ima cak moja neka sesta 1 gomilu hrastove sume u okolini Slavonskog Broda ali nisam bila.. 

Link to comment

uopste ne mogu da provalim da li se zajebavas ili si ozbiljan...

 

ali ajde ja cu biti ozbiljna jer temu shvatam ozbiljno i nije za zjebanciju pa cu po 2345617 put ponoviti- da to sto druge zivotinje jedu grljive NEMA nikakve veze sa jestivoscu tih gljiva za ljude.Srne jedu muhare i panterine,puzevi jedu zelene pupavke...

 

a ti kako hoces.

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Sad mogu s mirom da ih jedem. Kontam da nije toliki magarac da jede otrovne gljive. A i do sada ih je već jeo sigurno. Jedu skoro sve, orahe, kosti...

 

 

Ivy ti je odgovorila, nema šale s gljivama. To što ih jedu životinje, ne znači da tebe neće otrovati. 

Link to comment
58 minutes ago, ivy said:

uopste ne mogu da provalim da li se zajebavas ili si ozbiljan...


ma loži nas

(edit: ko još od forumaša ima magarca pri ruci?)

Edited by Frile
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
4 hours ago, ivy said:

danas malo smrcaka  :wub::wub:

Nekad davno sam bio dosta aktivan sa pečurkarenjem i probao sam svašta nešto,ali nikad nisam našao smrčke, baš ti zavidim na ovako lepom ulovu.

 

Moraću da se angažujem tim povodom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...