Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ne znam.... iako se ne vidi dobro na slici ali izgleda mi trodimenzionalno tj. ima visinu sto moze da bude plesan...mogu da budu u spore ali one budu kao prah,ne budu trodimenzionalne...

 

mozes da ih operes i ako su cvrste probaj verovatno je samo povrsinski od vlage,ako nisu mekane,providne ni sluzave verovatno su ok...ne znam...nemoj drzati gljive u kesi,bukovace mogu dugo da stoje ali nemojte drzati gljive u kesi,stavis ih u neku ciniju pa u frizider i tako mogu danima ali 5dana u kesi..ne znam..

Edited by ivy
Link to comment
  • 1 month later...

nema gljiva jos..ali evo sad ova kisa pa je nada velika samo je jos hladno :(

 

 

ali ima sremusa u sumi..i vec ga dve nedelje jedem i pravim pesto..u subotu sam bila da naberem za pesto za celu godinu ili koliko vec potraje..

a planirala sam da napravim so sa sremusem..da probamo,zvuci zanimljivo..

Link to comment

za trenutnu upotrebu sameljem sremus,mulje,so,limunov sok i sirovi suncokret..moze i parmezan

 

a za zimnicu cu samo sremus,so i mulje pa onda naknadno dodavati orasasto,semenke i dodatke

Link to comment

evo sad sam napravila 3 teglice pesta za ,,zimnicu,,...ono sto sam probala i sto se pokazalo kao odlicna stvar za mlevenje sremusa je masina za mlevenje mesa,genijalno!!!

u secka ili neki blender treba dodavati ulje ili tecnost sa ovim toga nema a kasnije se moze u secku jos usitniti i pomesati sa muljem,solju i lumunovim sokom.

 

i napravila sam zelenu so sa sremusem samo ne mogu jos da kazem efekte jer su mi jos nos i zadah :D puni sremusa pa javljam kasnije...deluje zanimljiva ideja mada ja nemam bas srece sa tim solima,pravila sam sa mlevenim vrganjem i nije mi nesto a imam i klot mlevenog vrganja koji mi se takodje nesto nije dojmio....obicni suvi vrganj u kriskama je i dalje 1 zakon!

Link to comment
  • 5 weeks later...

Ajd da pitam ovde:
Sad sreo komšinicu i ona kupila one šampinjone ali braon...
Kao mnogo su ukusniji.
Meni ti šampinjoni nekao isti to mi ono isti oblik samo boja drugačija.
Dakle ima li istine u tome da su oni braon bolji i ukusniji?

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...