Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

da se zna: ne osudjujem ni ucesnike ni gledaoce. polemisem sa Kaubojevim stavom da je to prirodna evolucija televizije.
Tacno sam shvatio sta si zeleo da kazes, mada nisam siguran u tacnost tvojih prognoza. Moguce je da emisije ovog tipa vaskrsnu u jos nekom estremnijem obliku.
Link to comment
taj sou je potpuno artificijelan, od prve do poslednje sekunde
Ovo je meni suštinska stvar. To što ćeš nekoga da staviš u sobu i kažeš mu "Živi!", ništa ne vredi, kada on zna da ga snimaš. Zato je sam pojam "reality" u suštini jedna laž - ljudi koji znaju da su izloženi stalnom snimanju (pogledu) su jednostavno glumci - bez obzira da li im je to posao u stvarnom životu. Oni ne mogu da prosto žive, oni glume, a ne umeju - loša gluma je sve što gledamo.Međutim, postoji jedan segment istine u VB-u, koji volim da pogledam kada se zateknem pored televizora u nedoba. Negde oko 4 ujutru, kad već svi spavaju, gledamo random kadrove soba u kući velikog brata. Tada VB dostiže svoj vrhunac, pošto funkcionalno, ako već ne estetski, ima sve što je potrebno za nekakav tv intermezzo.
Link to comment
Međutim, postoji jedan segment istine u VB-u, koji volim da pogledam kada se zateknem pored televizora u nedoba. Negde oko 4 ujutru, kad već svi spavaju, gledamo random kadrove soba u kući velikog brata. Tada VB dostiže svoj vrhunac, pošto funkcionalno, ako već ne estetski, ima sve što je potrebno za nekakav tv intermezzo.
http://vimeo.com/4880378
Link to comment
kauboje, tvoja argumentacija je neodrziva vec od pocetne premise - da u rieliti emisijama ima neceg realnog.
Jok more, u rijaliti emisiji ima vise interakcije nego u standardnoj studijskoj TV formi. A to sta je zaista "realno" je tesko izmeriti.
iza cele tvoje neverovatne mistifikacije stoji banalna cinjenica da su rieliti emisije zastrasujuce jeftine za produkciju - treba ti pet fiksnih kamera, jedna kuca koju ti adaptiraju sponzori i vozi.
:D mislim da se producenti ne bi slozili sa tobom. Ali to je tek posebna tema.
... sto se tice zabrane, ne bih imao nikakav problem sa zabranom emisije u kojoj se zivotinje ubijao iz cistog hira
Napisao vec na odgovarajucem topiku, trebalo bi da se sastavi 1 tuzba (sto jeste realno odnosno mislim da ce ih ORCA tuziti) i naplati lepa svota. Tako se onaj koji vodi srpski showbiznis uci pameti. i to vrlo javno.Da se razumemo, ovde govorimo o "stetnosti rijalitija po drustvo" i moralisemo odnosno pisamo po glavama onih koji se drznu da VB prate ili posredno/neposredno finansiraju. Dakle, stvar se u startu postavlja kao ideoloska, fale jos samo komesari koji ce nam svima objaviti u kojem smeru drustvo treba da se krece.Nemam nista protiv da raspravu okrenes protiv mog nicka, ali mislim da se u slucaju "narod protiv VB" nesto vece iza brda valja. Aj da pisemo o tome. Edited by CowBoy
Link to comment

Ja ne mislim da je BB nesto posebno stetan po drustvo, posto televizija postaje u sve vecoj meri marginalna zabava, osudjena na tavorenje™. Oni koji prate BB -, neki to gledaju kao cistu zabavu (Hattori and co), dok se drugi veoma ozbiljno uzivljavaju u to, identifikuju sa ucesnicima itd..,Ima i onih za koje je BB ekvivalent gledanja preko tudjeg plota, te gviribabe se tako ponasaju i kad nisu za ekranom.

Link to comment
Ja ne mislim da je BB nesto posebno stetan po drustvo, posto televizija postaje u sve vecoj meri marginalna zabava, osudjena na tavorenje™.
... nau ju toking. Televizija se svakako marginalizuje kao medij, potiskuju je drugi kanali koji prodaju zabavu (ovakvu ili onakvu).Zato i insistiram na posmatranju VB-a kao televizijske forme pre svega, bez da zalazim u moralisanje i opstu korist po drustvo.
Link to comment
Tacno sam shvatio sta si zeleo da kazes, mada nisam siguran u tacnost tvojih prognoza. Moguce je da emisije ovog tipa vaskrsnu u jos nekom estremnijem obliku.
Zar nismo onomad pricali o ubistvu kao (logicki) legitimnom umetnickom aktu? Jedini razlog sto se to nije desilo do sada (mrtav sam ozbiljan) je cinjenica da zakon to ne dozvoljava.Ta i same direktorke institucija u Bg kazu "umetnost je i za obicnog coveka" :D Edited by CowBoy
Link to comment
Zar nismo onomad pricali o ubistvu kao (logicki) legitimnom umetnickom aktu? Jedini razlog sto se to nije desilo do sada (mrtav sam ozbiljan) je cinjenica da zakon to ne dozvoljava.
Ne mislim o nicemu tako ekstremnom, trenutno (neoliberalno) drustvo ne ide u tom smeru, vidi koja se frka digla oko par miseva koji nisu dali pisanu dozvolu da se pojave u emisiji. Mislim na to sto su ljudi spremniji da zarad nesto para i malo slave da istrpe sve veca ponizenja, mediji da to prenose, gledaoci da to odgledaju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...