Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

djuvec je jelo, ali se i posude koje se koriste da se on zapece u rerni tako zovu u mnogim krajevima. naravno, zemljana, tj. grncarija je ono pravo:Grncarijska-djuvec-posuda_slika_O_1440407.jpg

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

he, eto svašta čovek nauči u životuza mene je đuveč oduvek bilo jelobwt ajd dajte onu vašu bUraniju s pavlakom koju svi pravite tako osim mene (oću i ja da probam)

Link to comment

I za mene je đuveč prvo bio đuveč, a posle sam naučio da tako zovu i posudu ali ne ovu sa slike, nego onu četvrtastu emajliranu u kojoj se peče đuveč

Link to comment
djuvec je jelo, ali se i posude koje se koriste da se on zapece u rerni tako zovu u mnogim krajevima. naravno, zemljana, tj. grncarija je ono pravo:
mater umene za jelo kaže đuveč, a za pomenutu posudu đuvečara. nije što je moja majka, ali meni to ima smisla. :)
Link to comment
za jelo kaže đuveč, a za pomenutu posudu đuvečara.
vaistinu ima smisla :-)a sada mi se čini da sam i ja u bližem okruženju imala prilike da čujem za "đuvečaru"
Link to comment
iscekaj cluk, proprži ga malo. kad dobije boju dodaj boraniju (onu žutu, iseckanu na komade dužine 3-4cm) i dinstaj dok ne omekša. dodaj iskecani bluk pri kraju i kad je gotovo umešaj pavlaku i peršun.
sve isto, samo ja dodam na početku i nekoliko čenova krupno sečenog bluka
Link to comment

Za gulaš: nikad mi nije meso dovoljno sitno, nakon što ga u kasapnici iseku "na kocke" ja ga posle kod kuće dokusurim na nano-kockice. Obavezno mariniram to meso u mešavini mulja, paprike, bosiljka/peršuna/celera (to sve zamotam u kesu i ostavim da stoji što duže). Prodinstam ga u tiganju obavezno pre nalivanja vode. Posle idu svi mogući začini (ne stavljam šargarepu ali ponekad pečurke da, pogotovu ako sam "kraća" s mesom) i naravno crno vino.Juče sam spremala musaku prvi put. Krompiri sečeni živi a meso prodinstano na malo mulja uz kombinaciju aleve paprike, karija, kumina, belog luka u granulama, peršuna itd. Naslagano, pečeno, izvađeno iz rerne i preliveno jaja+pavlaka za kuvanje smesom i zapečeno. Prelako se pravi a baš je fino ispala.Krompirušu ne volim i ne pravim, jbg

Edited by Valkyrie
Link to comment
iscekaj cluk, proprži ga malo. kad dobije boju dodaj boraniju (onu žutu, iseckanu na komade dužine 3-4cm) i dinstaj dok ne omekša. dodaj iskecani bluk pri kraju i kad je gotovo umešaj pavlaku i peršun.
elem, dobra je :)mada realno, od moje etalonke se razlikuje samo u tome što vi stavljate pavlaku na kraju, a ja stavljam paradajz pire (i eventualno iseckani svež paradajz) na početku+ često stavim i mirođijua dobre su obe, praviću ih i ješću ih i u budućnosti
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...