Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, nije losa ideja da se ovde redjaju jednostavni momacki recepti.sta sam juce pravio, priprema 15+45 minuta, jednostavnost nula.5 malih krmenadli (750 grama) malo istukao i namazao prelivom od Delezovog zacina za svinjetinu i ulja.isekao 2 glavice cluka. najbolje je, i najjednostavnije, seci na "mesece"otvorio teglicu tvari koja se vika "Fajita Cooking Sauce", ima po Maksijima.dobro zagrejao gvozdenu serpicu. ispekao krmenadle sa obe strane, po 3 minuta po strani, da lepo zarumeni.
VAgf8gL.jpg?1
sklonio krmenadle, stavio luk. prodinstao ga, dodao pola case crna vina, jos malo muljao luk u tome, dodao Fajita Cooking Sauce,
7SjU4ZE.jpg?1
zatvorio serpicu i u rernu na 200 stepeni 45 minuta, za to vreme se luk malo rastopio i lepo zgusnuo sos.
jVA18oX.jpg?1
ko nema gvozdenu serpicu, neka radi ovo u tiganju, pa preruci u djuvec.zaista banalno za pravljenje, a ukus je odlican.
nwvtOjJ.jpg?1?2152Ovo je četvrto jelo koje sam napravio u životu. Ukućani i ja oduševljeni. Vasa je genije.
Link to comment

Ispala mi salsa po Vasudevinom receptu prava!! Plus onaj zuti kim. Sve smrdi ko kod Meksikanaca u kafani. Mada sam i imala neki Mex chili u kome se nazire nesto zeleno aromaticno.

veoma lako, uzmes kvalitetan seckani paradajz pelat, posolis, utucas sitno seckane sveze ili dobro istucane suve chili papricice, po ukusu (daleko je bolje ako imas sveze), mozes dodati malo vuster sosa, a ja u ovo dodajem i sitno seckane sveze slatke paprike i jako sitno seckan celer..dodaj malo smedjeg secera da ubije prekomernu kiselost ako je ima, stavi na ringlu i zagrej da se secer istopi i da se ukusi sjedine, dodaj mlevenog bibera (bilo koji osim belog), i eto ti jednostavne salse.
da, treba i korijander ako ima. u Srbijici ga bas nije lako naci.ja luk obicno ne stavljam, ali moze jako sitno seckan crveni luk
Slikala sam ko i Mark!mmzh8i.jpgSamo se sve sruci na maslinovo uljence, osim sto se korijander lisce i biber dodaju kad se skine sa vatre.2naqvlu.jpgI evo ga! Ja sam mu ga dala malo jace po ljutkastosti, em da bih naparila bolesne sinuse dok kuvam, em su mi gosce zustre. :D351gxao.jpgAko mi preostane, moci ce da se stekne u fridz, nadam se.
Link to comment
e te njihove mesavine zacina,one u kesicama, su uzas i katastrofa od sastava,glutaminata,secera,skroba i sranja...strasno!!
kesice jesu malo hemijske,ali ne smeta mi to :)ali ovde sam naveo one normalne zacine, sto se prodaju u malim kutijicama
Link to comment
mislim da se femka posle ovih kuhinjskih foto reportaža. kao- njegova pita je ništa za markove i mauine đakonije.izvini, walle, ako grešim. :)
Ne femkam se, ali M&M baš spremili.
Link to comment
na krompir se naredja sitno seckana panceta, bitno je da se stavi na vrh da se otapa u krompir.
a nije lose ni iseci krompir na tzv. lepezu, pa u proreze ugurati slaninicu.jednostavna fora za izbeci da ti se noz omakne:DSC06841.JPGna kraju treba da izgleda vako:DSC06865.JPG
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...