Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

I ju Dudo, koje crno rendanje krompira za bosansku krompirusu. Pa to kora pod obavezno da se sece na kockiceI mora da se malo prokuva. Makar tri minuta u vreloj vodi. A i luk se stavlja sirov, sečen na kockice.
e sad me vučeš za jezik :Dnikako seckati na kockice jer se dobiju te glatke ravni a to nije poentameni je totalno bzvz kad mi kockice krompira ispadaju iz krompirušegledala jednu staru muslimanku iz sarajevskog polja (poznati su ''pitari'' u tom kraju) kako krompir za pitu renda nekim spec. rendetom sa nazubljenimivicama, poenta je da dobijena površina krompira bude hrapavaluk na rezančiće, pa se dobro posoli i izgnječikrompir rendala direktno u posudu sa vodom (da ne pocrni)iscedila krompir dobro, posolila, i pobiberila baš fest, nikakvo crno barenja, bož' sačuvajkrompiruša oriđinale :Ded-i da, ako se secka, onda samo onom nazubljenom konzervommnogi ne kapiraju što konzervom, pa baš da bi se izbego da kockice dobiju glatke stranice a što sedešava ako seckamo nožempošto ne volem to sa konzervom, onda mi je rende mnogo bolja opcija od seckanja i ne samo zbog manje potrošenog vremena Edited by duda
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

ajde da se bijemo!ja kažemkrompiruša: ili se prvo skuva pa vrlo sitno isecka pa baci na propržen luk, ili eventualno narenda pa prodinsta zajedno s lukomživ direktno na koru -- nemleveno meso: prvo se izdinsta na luku pa onda dalje šta već trebađuveč: može sve živo ali je lepše kad se prvo sve zajedno prodinsta

Link to comment
Eh, da je samo Renijeva. Delimo se po dve dimenzije: živ-kuvan-dinstan i rendan-kockice. Sooo cool!!!
evo, pošto si ti tražila recopis, ja predlažem da svi naprave svoju verziju i donesu ti da probaš pa ti odluči... :D
Link to comment

krompir seckan na kockice, direkt u vodu da ne pocrni. luk dinstan. oceđen krompir se ubaci u tiganj sa lukom, posoli, dooobro pobiberi, sve se izmeša i filuju kore.na isti način se pravi i tikvenica (od duguljaste svetlo žute tikve, samo se kockice tikve ne stavljaju u vodu.

Link to comment
e sto volim krompirususad moram i ja da je pravim, krivim forum za to
+1ali stavicu u nju kumin, kajensku papriku i malo alevenazvacu je "kejdzunska krompirusa" i sluziti uz pivo i krilca. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

i meni se krčka krompir upravo :De i kad pravim s pečurkama isto ih dinstam, al kad pravim ludajnicu onda izrendanu ludaju direktno živu stavim u kore, pa sa šećerom i puno cimeta

Edited by funk soul sister
Link to comment
+1ali stavicu u nju kumin, kajensku papriku i malo alevenazvacu je "kejdzunska krompirusa" i sluziti uz pivo i krilca.
A kako ćeš tretirati krompir, pozeru?
Link to comment
A kako ćeš tretirati krompir, pozeru?
U ovom trenutku ne mogu da se izjasnim o tome. Dobicete saopstenje kada odluka bude doneta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...