Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ooooo, pa ja bih ga živog rendala na koru, misleći da će se u kori ispeći. Hvala, milady's!!! :D
kad sam je pre sto godina pravila, ja rendala krompir, nista kuvanje, rendan dinstala s lukom.
Link to comment

pa dobro, i fss dinsta s lukom a ja prvo skuvam, ne menja mnogo stvar*, važno je da ne može živ direkt na koru*tj možda i menja, zapravo ja volim prvo skuvan u ljusci da ne bih rizikovala da postane previše blječkav

Edited by Amelija
Link to comment

ma kakvo crno dinstanje, renda se živ krompir, luk istopravi bosanski burek se isto pravi bez dinstanja mesadinstanje i blanširanje samo ''ubijaju'' ukuse i od svega prave istoed.ameli, što ne bi mog'o živ na koruja uvek tako pravimi da, dosta bibera je bitno za krompirušukrompir živ, a luk posoljen i izgnječen

Edited by duda
Link to comment

+1 za ziv rendani krompir,biber,posolis,ako treba samo iscedis ako krompir pusti visak vode,u kore,srolas,u rernu i gotovo... ja ne volim cluk u krompirusi ako bas ne mora pa ne stavim...taman posla jos da dinstam,prljam jos serpi,smaram se...nema potrebe...sve se to ispece..

Link to comment

e to sam znala da postoji škola koja ne dinsta meso pre pravljenja sarmi/punjenih paprika/itd, ali nisam znala da postoji i za živ krompir u krompirušiali svejedno ja neću da menjam moje, što je sigurno sigurno je :-)a ti mau kako oćeš, ako kažu da može bez problema i živ -- voilá

Link to comment
vole, savet tebi a i ostalimakada se pravi pita sa dodatkom raznoraznih zeleniša, mnogo bolje od blanširanja je (mislim, bolji je konačan efekat ) je zeleniš iseckati, posoliti i malo izgnječititako se izbegne onaj gadni miris barenog zeleniša, a i ukus je bolji. probajte, nećete se pokajati, garantujem+1 za odvratnost spram onih delezovih začinanisam gledala sastav ali svaki koji sam probala mi ima taj neki ukus hemije.
i ovo za španat potpisujem..nema potrebe blansirati nesto sto je toliko nezno da uvene za 3min trmičke obrade a kamoli za bar pola sata u rerni..generalno ja za rernu ili na dodatnu termičku obradu skoro ništa od povrća prethodno ne obradim,sve se to ispeče za bar pola sata do sat vremena..a dudo čitanje sastava proizvoda je 1 korisna stvar...trebali bi je svi usvojiti..ali to u idealnom prehrambenom univerzumu..
Link to comment

ja za đuveč prvo sve prodinstam (zajedno s mesom) pa onda u rernu jer je ukusnijeinače nea što se tiče sastava to nikada nisam gledala dok me nisu posavetovali jednom zbog šećera, i -- neverovatno je u kojim količinama i u kojim sve neočekivanim proizvodima ima jebenog šećera :mellow:

Link to comment
a što se tiče sastava to nikada nisam gledala dok me nisu posavetovali jednom zbog šećera, i -- neverovatno je u kojim količinama i u kojim sve neočekivanim proizvodima ima jebenog šećera :mellow:
upravo..i svega ostalog iznenadjujućeg u iznenadjujućim proizvodima...
Link to comment
a dudo čitanje sastava proizvoda je 1 korisna stvar...trebali bi je svi usvojiti..ali to u idealnom prehrambenom univerzumu..
znam, nego od kada nemam rezervne naočale (tj. one koje mi stalno stoje u tašni), najčešće ih i nemam pri sebikada sam po radnjama, a bez naočala (a često i sa njima) nema šanse da pročitam one sitne deklaracija
ja za đuveč prvo sve prodinstam (zajedno s mesom) pa onda u rernu jer je ukusnijeinače nea što se tiče sastava to nikada nisam gledala dok me nisu posavetovali jednom zbog šećera, i -- neverovatno je u kojim količinama i u kojim sve neočekivanim proizvodima ima jebenog šećera :mellow:
ja svo povrće bubam živo u rernu, jednako je ukusno, ako ne i ukusnije od dinstanogza đuveč prodinstam samo meso sa luko, sve ostalo ide živoi da, to za šećer nije normalno gde ga sve trpaju, užas
Link to comment
ma kakvo crno dinstanje, renda se živ krompir, luk istopravi bosanski burek se isto pravi bez dinstanja mesadinstanje i blanširanje samo ''ubijaju'' ukuse i od svega prave istoed.ameli, što ne bi mog'o živ na koruja uvek tako pravimi da, dosta bibera je bitno za krompirušukrompir živ, a luk posoljen i izgnječen
I ju Dudo, koje crno rendanje krompira za bosansku krompirusu. Pa to kora pod obavezno da se sece na kockiceI mora da se malo prokuva. Makar tri minuta u vreloj vodi. A i luk se stavlja sirov, sečen na kockice.Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...