Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

samo da prijavim da sam poslusala dudu (zivi rendan krompir) danas i da mi je krompirusa ispala super yummy! sve ko prava sto sam u sarajevu jela, samo cu sledeci put ipak malo manje ulja, a vise soli. krompirusa i (dajet) kokakolica, moj greh za danas. :D

Link to comment

dakle nenormalna sam danas:

ja najviše volim na 200g rezanaca oko 100g maka i 40g šećera
ne 40, to neće ličiti ni na šta (osim ako zdravo ne volite slatko), nego 80(ja razmišljala u stilu "srazmera manje -više 60:40" pa lupnuh 40)btw da, rezanci sa makom su 1 zloi večerala sam njiha pre toga sat-dva razmišljala o njima Edited by Amelija
Link to comment
ja lično stalno izmišljam nešto novo, dodajem razne gluposti, igram se... i uvek to ispadne dobro. bazična varijanta ti je juneći gulaš, meso od plećke, a može i od buta, samo da ima i masnoće i poneku žilicu. kocke oko 1,5-2 cm. recimo da na 800 grama mesa ide dve veće glavice luka. sitno iseckaj luk i baci na kašiku masti ili ulje na tihu vatru da požuti.
fzDJNe0.jpg?1
onda dodaj meso, 1 doobru kašiku tucane paprike, par listova lovora i kašiku pirea od paradajza. stalno pazi da nikako ne zagori, podlivaj ga čim vidiš da nestaje tečnosti. prvo crvenim vinom, oko dva deci, ali postepeno, ne sve odjednom. lepo idu slatkasta vina, a posle nastavi vodom. držiš poklopljeno, ali malo nakrenut poklopac, da tečnost isparava. niska temperatura, tek koliko da brboće, dugo, duuugo, minimum dva sata.
QQRcXKr.jpg?1
taman ćeš za to vreme popiti ono vino što ti ostane u flaši :)
JQLRAdV.jpg?1
onda, kad proceniš da je skoro gotovo, dodaj čen bluka, kašičicu majorana (origano), narendanu koricu od pola limuna i kašičicu blago izmrvljenog kima. ako nemaš avan i tučak, najbolje umotaj kim u neku tanku maramicu i izlupaj malo onom praznom flašom od vina. onda ga ostavi još jedno pola sata, pa dodaj vezicu sitno seckanog peršuna, posoli i namelji nekog lepog bibera i to ti je to.
K31i2MY.jpg?1
ja ga najviše volim uz kuvani krompir, ali ide i uz testenine, knedle, pirinač, ...
VmI2jMW.jpg?1?1198Sve sam uradio po Aramovom receptu, ali sam dodao burbon i crvenu papriku po Vasinom.Možda se meso predinstalo i maaalo sam preterao sa narendanom koricom limuna (celu koricu umesto pola), ali to nije ništa pokvarilo. U početku nisam imao najbolje uslove za rad jer je gospodja smarala neiskusnim savetima (soda bikarbona u luk, ako istrčim do sobe da pročitam šta je sledeće brže-bolje dospe vodu i slične bedastoće - nikako ne može da se navikne na novog šerifa u kuhinji). Ispalo je feeenomenalno.
Link to comment

Svaka cast, Mark! Ti si nas najbolji ucenik. Wall ima dara ali neopravdano izostaje sa casova.Izbor vina je bez greske!

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...