Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

da, nije losa ideja da se ovde redjaju jednostavni momacki recepti.sta sam juce pravio, priprema 15+45 minuta, jednostavnost nula.5 malih krmenadli (750 grama) malo istukao i namazao prelivom od Delezovog zacina za svinjetinu i ulja.isekao 2 glavice cluka. najbolje je, i najjednostavnije, seci na "mesece"otvorio teglicu tvari koja se vika "Fajita Cooking Sauce", ima po Maksijima.dobro zagrejao gvozdenu serpicu. ispekao krmenadle sa obe strane, po 3 minuta po strani, da lepo zarumeni. sklonio krmenadle, stavio luk. prodinstao ga, dodao pola case crna vina, jos malo muljao luk u tome, dodao Fajita Cooking Sauce, zatvorio serpicu i u rernu na 200 stepeni 45 minuta, za to vreme se luk malo rastopio i lepo zgusnuo sos.ko nema gvozdenu serpicu, neka radi ovo u tiganju, pa preruci u djuvec.zaista banalno za pravljenje, a ukus je odlican.
Ovo cu da probam. Samo, na sta podseca taj Fajita sauce? Jel pikantan. Cisto ako ne nadjem, da uzmem nesto slicno.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo cu da probam. Samo, na sta podseca taj Fajita sauce? Jel pikantan. Cisto ako ne nadjem, da uzmem nesto slicno.
pa ono, blago pikantno zacinjen paradajz umak sa povrckastim komadicima unutra (paprike i tako to).u sustini, ako uzmes paradajz seckani pelat, iseckas u njega slatke paprike, dodas malo secera, tabaska, malo bibera, soli, dobices nesto vrlo slicno tome.
Link to comment
Yaya se umute sa neutralnom pavlakom. Paziti da se ne dobije kajganasta smesa, mora da bude glatko.
ne znam ko je izmislio tu pavlaku u karbonarito je meni sasvim drugi ukusmislim, nije loš ko voli, al' za mene je karbonara apsolutno bez pavlake, umulja se nekako sa pavlakoma od tih umuljanih, najbolja mi je pasta sa gorgonzolomto je još momačkijitm recept od karbonare100 g nekog plesnjivog sira se iseče na kockice pa rastopi na recimo 50 g maslacau to se doda 100g neutralne pavlake i sve lagano prokuva i malo ukrčka i gotov sos.odnos količine sosa prema količini paste je skroz individualan, to prema ukusu. Edited by duda
Link to comment
pa ono, blago pikantno zacinjen paradajz umak sa povrckastim komadicima unutra (paprike i tako to).u sustini, ako uzmes paradajz seckani pelat, iseckas u njega slatke paprike, dodas malo secera, tabaska, malo bibera, soli, dobices nesto vrlo slicno tome.
Pa super, onda mogu maltene arrabbiatu da dodam tih par stvari i eto.........A recept je super..
Link to comment
ne znam ko je izmislio tu pavlaku u karbonari
nemci :(nemojte se zajebati da narucite negde u nemackoj karbonaru, dobicete spagete koje plivaju u pavlaci, sa praskom sunkom umesto slanine. nista odvratnije probao nisam.
Link to comment

pih, pa najlakši recept za rezance (tj bilo koju testeninu) su rezanci sa siromskuvaš testeninu, pre toga propržiš malo slaninice i ubaciš rendani žuti sir ili beli sir ili mešavinu, ubaciš u sve to skuvane rezance i njama još lakše bez slanine, samo ubaciš rezance u sir i gotovoeventualno dodaš listove mladog spanaća

Link to comment
ovo uopšte nije jednostavno, a da bude baš onako kako ja volim ^_^
to je zato sto ne znas tehniku. jaje na vrelo ulje (meni bas vrelo, ja voliim donju krckavu koru) pa poklopis. nista ne moras da zalivas kasikom (tako sam i ja dok sam bila neuka), para ispece opnu oko zumanceta.
Link to comment
[/size]to je zato sto ne znas tehniku. jaje na vrelo ulje (meni bas vrelo, ja voliim donju krckavu koru) pa poklopis. nista ne moras da zalivas kasikom (tako sam i ja dok sam bila neuka), para ispece opnu oko zumanceta.
+1malo prska para u vrelom ulju ali uz malo opreza i prodje bez polsedica
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...