Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Skroz uspelo! Dodatno sam ih malo poprskao onom voda/ulje smešom pa ušuškao u ispod krpa.Hvala na pomoći, još jednom. Danas mogu da uživam u plodovima uspeha tako da će dobitit omlet. :DOvako bi mogla i "krompiruša" a?

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala drugar'ce.Dao sam 110% svojih mogućnosti, nosilo me vaše poverenje i bodrenje. Bili ste 12. 2. igrač. Sve ovo ne bi bilo moguće bez podrške ppp-a.

Link to comment

Može i krompiruša naravno, ali obavezno uzmi beli krompir i malo ga prokuvaj u vreloj vodi pre seckanja-rendanja...Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Opa... Od juče je nebo granica.I još jedno pitanje. Volim da imam puno začina no desi se da kupim a ne znam šta bih s njim.Imam teglicu kurkuma. Šta bih mogao, ovako konzervativan i ograničen, kada je hrana u pitanju, uraditi s tim?Gde to lepo ide a da opet ne bude nešto tipa rižoto s bananama i repovima morskog konjića?

Link to comment

Mozes obogatiti pirinac, dodati u djuvec i slicna jela, daje lepu boju i pojacava aromu. Samo ne preteruj. Kurkuma je vise dodatak nego pravi zacin.

Link to comment
Gazza-Banaćanin
Mislim da to je to tim za 1 kulinarsku olimpijadu. Ovde ipak bolje da piše neko ko ume da objasni kako da se spremi jaje na oko i slične sofisticirane poslastice.
Link to comment

batakci, dakle bez kara-dodaka koji ne ljubim:proprže, pa u home-made bujon od kosti mlade krave. redukuje se na đentl temperaturi, čuku.začini, ko šta voli: ja trpam beli luk, sol, pumnogo papra, vlašac, peršin, oregano... svašta.na kraju, parmiđano, narendan, tabasko i neutralna pavlaka.jesti kašikom, raspada se. uz krunmpir pečen u foliji sa buterom dodatim po svršetku teermike, bruka.

Link to comment
kako da se spremi jaje na oko
ovo uopšte nije jednostavno, a da bude baš onako kako ja volim ^_^a volim belance sasvim čvrsto, bez ijednog "slinavog" dela, a žumance da ostane tečno, da može da se umače lebac u njega.da dobijem baš to, stavljam jaja u srednje zagrejano mulje, i odmah počinjem da ih zalivam odozgo kasikom, pazeći da ne sipam direkt na žumance. kad su skoro sasvim gotova, posolim, nameljem malo bibera i bacim par listova nečeg zelenog odozgo (bosiljak, žalfija, seckani vlasac) skinem sa vatre i poklopim 20-tak sekundi, samo da taj zeleniš malčice šljone™. i kad prebacim u tanjir, prelijem ga kašikom-dve mulja u kome se pržilo. eto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...