Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

Aha, okej, tek sad razumem, nisi ni tvrdila da su časopisi različiti, nego da su različite babatetke. Dobro, tu već ima istine, ali opet zavisi od babatetke :)
Tako je, naravno nije ni svaka babatetka bila progresivna in her days.Al nesto se prisecam u osnovnoj skoli nesto nije bila masovna pojava da su mame domacice, znaci imao je efekta taj babatetka training...Izgleda da je kod nas sa socijalizmom sahranjena i jedna od retkih pozitivnih tekovina, zenska emancipacija i uopste aktivna uloga zena u drustvu
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

milovojevic preuzima primat na tzistu od maricamada pretezno ni ne idu u istom pravcu cudo koliko bivsi maricevci sad citaju milovojevicavole ljudi da to citaju 'psiholosku literaturu' pa to je

Link to comment
Evi, Milivojević je apismena budala. Ono što mu se treba priznati jeste da je elokventan i da ostavlja utisak nekoga ko ima veze sa nečim, ali nema.Čitao sam tu njegovu knjigu i ona je mešavina banalnosti (poput ove da se uvek zaljubljujemo u neku svoju sliku, da treba biti racionalan, a ne slepo se povoditi strastima, itd, bla, bla, truć, to piše u svakoj Blic ženi), i outright idiotizama, poput onih da se treba držati tradicionalnih rodnih uloga, jer ćemo u suprotnom svi postati narcisodini muškoženci.Već smo se raspravljali na tu temu, pa da se ne ponavljam. Ne znam kakav je Milivojević terapeut, moguće je da nije loš. Ali kad počne da filozofira o svetu i životu, što zapravo u javnosti radi sve vreme, on je prosto jedan desničarski ideolog koji svoju ideologiju pakuje u masama privlačan scijentistički jezik.Ako želiš, mogu da ti izvlačim njegove budalaštine citat po citat, ali stvarno žali bobe truda. Ukratko, to se svodi na sledeće: najbolje je bilo kad su muškari lovili a žene čuvale decu, a posle toga kada su rodtitelji ugovarali brakove. Danas nam je televizija ugradila tu izmišljotinu o romantičnoj ljubavi i što je pre izbijemo sebi iz glave. Mi sebi treba da biramo partnere onako kako bi ih za nas birali naši roditelji.Uz to: umetnost je, laž filmovi su laž, romantična ljubav je laž. A šta je istina? Istina je da svi treba da žrtvujemo ličnu sreću za kolektiv i rodimo hiljadu dece kako nas ne bi pojeli muslimani koji se množe kao zečevi.Kraj.Fašista, bre.
to je nama naša borbaglobalizacija dalada imamo sv valentina za idealapa sad znamo šta je prava ljubavzaljubljenosta do onomad smo zapravo izumrli jer nismo znali baš ništaal sreća imtrenet in tv sokoćalo nas je naučilo svemu
Link to comment
milovojevic preuzima primat na tzistu od maricamada pretezno ni ne idu u istom pravcu cudo koliko bivsi maricevci sad citaju milovojevicavole ljudi da to citaju 'psiholosku literaturu' pa to je
I meni se činilo da je to različito, a u stvari nije. I Marić, i Toševski i Milivojević zapravo vrte istu priču, samo malo drugačije upakovanu. Muškarci treba da budu pravi muškarci, a žene prave žene. Sve ostalo su naplavine nekakvog scijentističkog jezika i ličnog imidža (Marić kao ugledni naučnik, da se svidi mamama i bakama, Toševski mačo seksolog, Milivojević - always a sober realist koji govori okrutnu istinu bez ulepšavanja).
Link to comment
to je nama naša borbaglobalizacija dalada imamo sv valentina za idealapa sad znamo šta je prava ljubavzaljubljenosta do onomad smo zapravo izumrli jer nismo znali baš ništaal sreća imtrenet in tv sokoćalo nas je naučilo svemu
Pa zapravo, ne, ranije su nam deca masovno umirala jer nismo znali ništa o medicini i higijeni, ali pošto isto tako nismo ništa znali ni o kontracepciji, onda smo ih bar pravili u velikim količinama, tako da smo mogli da dopustimo sebi tolike gubitke. Takoreći, imali pa bacali.
Link to comment
I meni se činilo da je to različito, a u stvari nije. I Marić, i Toševski i Milivojević zapravo vrte istu priču, samo malo drugačije upakovanu. Muškarci treba da budu pravi muškarci, a žene prave žene. Sve ostalo su naplavine nekakvog scijentističkog jezika i ličnog imidža (Marić kao ugledni naučnik, da se svidi mamama i bakama, Toševski mačo seksolog, Milivojević - always a sober realist koji govori okrutnu istinu bez ulepšavanja).
hmm moguce. meni je na umu bio povrsni utisak o njihovim svetonazorima liberal vs konzervativac, verovatno sto maric neguje taj imidz i stil u javnosti.u stvari ni ne pamtim sadrzaj i poente njegovih tekstova :D
Link to comment
I meni se činilo da je to različito, a u stvari nije. I Marić, i Toševski i Milivojević zapravo vrte istu priču, samo malo drugačije upakovanu. Muškarci treba da budu pravi muškarci, a žene prave žene. Sve ostalo su naplavine nekakvog scijentističkog jezika i ličnog imidža (Marić kao ugledni naučnik, da se svidi mamama i bakama, Toševski mačo seksolog, Milivojević - always a sober realist koji govori okrutnu istinu bez ulepšavanja).
Realno imajuci u vidu nivo svesti i obrazovanja naseg naroda i ovo jada od napora da se udari naucni seal of approval na svinjac u kom zivimo je potpuno nepotrebno rasipanje resursa...
Link to comment
Deks, taj da nije svoju manijakalnost i agresiju artikulisao kao zaljubljenost, nazvao bi to drugim imenom i opet nekog ubio.
a kako ti to znaš?možda.a možda ne.to ne znam, a siguran sam da ne znaš ni ti. niti iko. nema potrebe ni da se lažemo ni da se pravimo (baš toliko) pametniali je ono što je očilgedno je da jeste bio zaljubljen a to opet ne znači da zbog toga niko ne treba da bude zaljubljen. meni jeste logicno da je zaljubljenost uslovno rečeno nenormalno stanje.a, poenta je da se zaljubljenost idealizuje (a ne ljubav) i to je ono što je totalno pogrešno.
Link to comment
a kako ti to znaš?možda.a možda ne.to ne znam, a siguran sam da ne znaš ni ti. niti iko. nema potrebe ni da se lažemo ni da se pravimo (baš toliko) pametniali je ono što je očilgedno je da jeste bio zaljubljena to opet ne znači da zbog toga niko ne treba da bude zaljubljen.meni jeste logicno da je zaljubljenost uslovno rečeno nenormalno stanje.a, poenta je da se zaljubljenost idealizuje (a ne ljubav) i to je ono što je totalno pogrešno.
Jadničetm
Link to comment
I meni se činilo da je to različito, a u stvari nije. I Marić, i Toševski i Milivojević zapravo vrte istu priču, samo malo drugačije upakovanu. Muškarci treba da budu pravi muškarci, a žene prave žene. Sve ostalo su naplavine nekakvog scijentističkog jezika i ličnog imidža (Marić kao ugledni naučnik, da se svidi mamama i bakama, Toševski mačo seksolog, Milivojević - always a sober realist koji govori okrutnu istinu bez ulepšavanja).
I more i nebo i moje pantalone su isto. Prvo mi se činilo da je sve to različito, ali sam vremenom shvatila da ustvari nije. More je plavo, nebo je plavo, i moje pantalone su plave. Sve ostalo su samo razlike u nijansi (more je moreplavo, nebo je neboplavo, a moje pantalone su jeans plave).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...