Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

Neko actually sledy savete iz zenskih casopisa? Ja sam mislila da je to svima razbibriga, kao sudoku.
Pa realno kome bi bilo samo razbibriga? Ko god ima mozga makar u tragovima bude mu dosadno da cita te nebuloze, a ko cita valjda vidi nesto u tome...Nesto kao Koeljo i one sage o Mr.Sivom...
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

ima smisla to sto tvrdis: da je iluzija neophodan deo zivotaaliMilivojević, koliko sam ja ukapirao, nije to ni hteo da kažeevi_ je sve lepo objasnila, ali niko se nije ni osvrnuo na nje post. predlažem ti da ga pročitaš i pokušaš da revidiraš ovo što si gore napisao.ima. jer ovaj je bio zaljubljen. tu nema sumnje.ne ubijaju se slučajni porilaznici (ok ima i takvih slučajeva, ali to je neka sasvim druga tema)a da li je bio još nešto, to ovde nije bitnojeste u rešavanju tog slučaja - u stvari nema tu šta mnogo da se rešava... ali ni to nije temaali ... da nije bio zaljubljen, ne bi ni bio posesivno i paranoično ljubomoran.to je samo jedan od pojavnih oblika (ekstremnih) zaljubljenosti.i nemoj da je nekome palo na pamet da mi poturi tvrdnju da zaljubljenost nužno dovodi do raznoraznih ekstrema.to bi najblaže rečeno bilo površno :)
A da se nije ni rodio, ne bi mogao ni da se zaljubi. U tom smislu, problem je u rađanju.A zaboravih da odgovorim Lei. Ženski časopisi naravno govore upravo jezikom naših babatetaka, samo malo savremenije upakovanim.
The portrait of American women painted by their magazines is devastating. There are two themes, both them explored with an unbelievably repetitive total puerility that is well crystallized in the phrase "total hair happiness": sex and appearance, which, in combination, seem to constitute both self-esteem and (thus) the meaning of life. It's difficult for a fellow not to notice - perhaps with a certain pleasure - that these interests converge on us: understanding men, pleasing men, manipulating men, showing men your breasts.Women's magazines are, in short, monthly guidebooks adding up to thousands of glossy pages on how to achieve a chirpy, kicky subordination to men. They're actually not too far from Slave: How to Grin, Shuck, Jive, and Pick Cotton. 117 Things Massa Really Wants. The Right Body for Grinding Physical Labor - By This Afternoon!
Edited by Syme
Link to comment
Ovde stvarno ima nebrojeno mnogo nivoa problematicnosti od kojih ste vecinu pomenuli.Ipak, izdvojila bih za mene 2 kljucne. Prva se odnosi na potrebu da se neki navodni naucni autoritet (ili neka visa instanca, nebitno) mesa u nesto sto je krajnje intimna/privatna stvar. Svako bi trebalo da bude slobodan da ima svoj kriterijum* po kome ce da odabere svog mate-a i iluzorno je (siroti Milivojevic ni ne vidi kako sam upada u zamku iluzije od koje zeli druge da odvrati) govoriti o jednom univerzalnom i samim tim - jedinom ispravnom. Da ne pricam koliko je smesno sto je za taj kriterijum izabrao nacelo racionalnosti. Missim, kamo naucnicka moc imaginacije?Ipak, svako ima pravo da lupeta, ali je problem sto se ovakvim vajnim lupetalima daje medijski prostor da se razmashu. Nije problem u Toshevskima, Milivojevicima, Maricima.. nego u onima koji im daju priliku da se javno oglase i zaspu nas, po ko zna koji put, svojim kvazinaucnim mudroserskim velikomislima.Zelim da se ogradim, nisam upoznata sa opusom Z.M. Jednom prilikom mi je jedna drugarica gurala neku njegovu knjigu uz reci hvale, ali sam je kulturno odbila, jer sam vrlo skepticna kada je taj zanr u pitanju, na stranu sto mi je to sve dosadno i bez veze.* ili da ga nema uopste.
prva stvar koja mi pada na pamet kad pročitam ovako nešto je da taj ovaj mudri stav treba proširiti - recimo:šta ima neki autoritet (recimo ginekolog) gura prste u nečiju intimnu stvar? svako treba da ima svoje kriterijume... uostalom priroda je sve to lepo uredila... pa nam autoriteti ne trebaju ni u kojoj oblasti života.najbolje bi se ogradila time što ne pišeš koješta.
Link to comment
prva stvar koja mi pada na pamet kad pročitam ovako nešto je da taj ovaj mudri stav treba proširiti - recimo:šta ima neki autoritet (recimo ginekolog) gura prste u nečiju intimnu stvar?svako treba da ima svoje kriterijume... uostalom priroda je sve to lepo uredila... pa nam autoriteti ne trebaju ni u kojoj oblasti života.najbolje bi se ogradila time što ne pišeš koješta.
Pa da, jerbo je pitanje vođenja svog života isto kao i pitanje funkcionisanja pojedinih organa.
Link to comment
Dobro... samo dok nemas cvet u kosi. :PBTW. Zenski casopisi u Australiji su jos gluplji od srpskih. Najpopularniji je New Idea, koji ja zovem No Idea. (Ne moze se izbeci, svud je po cekaonicama kod lekara/zubara).
Opet vredjas ovde se polomismo da pratimo svet pa cak i isprednjacismo sa Pejicem na domacem licencnom izdanju Elle. Isti slucaj i ovde i najcudnije u berbernici gde se sisam.
Link to comment
A zaboravih da odgovorim Lei. Ženski časopisi naravno govore upravo jezikom naših babatetaka, samo malo savremenije upakovanim.
Pa ne znam da li je bas za poredjenje americko drustvo koje je sustinski konzervativno i gde su se zene posle WW2 iz vojnih fabrika vratile u kuhinju, i nase gde su tetke partizanke drmale po AFZ-u.
Link to comment
prva stvar koja mi pada na pamet kad pročitam ovako nešto je da taj ovaj mudri stav treba proširiti - recimo:šta ima neki autoritet (recimo ginekolog) gura prste u nečiju intimnu stvar?svako treba da ima svoje kriterijume... uostalom priroda je sve to lepo uredila... pa nam autoriteti ne trebaju ni u kojoj oblasti života.najbolje bi se ogradila time što ne pišeš koješta.
:isuse:Decace, imputiras.Ja ako i pisem kojesta, ti pises baljezgarije.
Link to comment
Pa ne znam da li je bas za poredjenje americko drustvo koje je sustinski konzervativno i gde su se zene posle WW2 iz vojnih fabrika vratile u kuhinju, i nase gde su tetke partizanke drmale po AFZ-u.
Pa to je posebna tema, ali ne znam čemu sad uopštavanje i prelazak na upoređivanje društava, razgovarali smo o ženskim časopisima, a tu nema razlike. Ja ne vidim da su naši ženski časopisi išta drugo do (loše) prepisivanje i prepričavanje zapadnih. Edited by Syme
Link to comment
Pa to je posebna tema, ali ne znam čemu sad uopštavanje i prelazak na upoređivanje društava, razgovarali smo o ženskim časopisima, a tu nema razlike. Ja ne vidim da su naši ženski časopisi išta drugo do (loše) prepisivanje i prepričavanje zapadnih.
Pa ti si postovao clanak domaceg autora pa mi bilo nekako logicno da imas u vidu domace okruzenje u koje spadaju i lokalne babatetke valjda :DTo za zenske casopise je ocigledno tacno - nisam ni tvrdila suprotno, nijedan los globalni trend ne moze da nas zaobidje...Kad se setim nekad Bazara, Prakticne zene i slicnih, deluju mi kao (Rocket)Science Today
Link to comment

nova tema sa velikim ubrzanjem, nemam vremena da sad citam.kroz redove, vidim da se na 1. strani prica i o zrelosti i starim kukama i baca link na patoloskog posesivca ubicunije striktno tema al sam je bar malo okrznula:moj patetcini prilog je 5minutni kurs instant advaita vedanta filozofije koji stize u vidu besede coveka zvanog mooji, sa sve muzikicom dramskim pauzama i ucveljenom curom u problemu. mooji rulez!!! :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=KtN91KAUMEQsam svoje 'ucenje' naziva 'put prosvetljenja za lenje'

Link to comment
ali kako se taj milivojevic pametno ugnjezdio na trziste, svaku najstandardniju temu koju obradi na najstandardniji moguci nacin retusira u kvazikonzervativnom stilu, da bi izgledao kontroverzno. i proda se.
ti bi to bolje uradila :fantom:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...