Jump to content
IGNORED

Cverglani kod babe na Pejićevim salašima pevaju Boškićevom bratu "Dođi janje kad se žito žanje"


InvisibleLight

Recommended Posts

Ma sve je jasno samo neko mora na lomaču
možda sam trebala da stavim dodjoš pod navodnike?..a stereotipi i politička korektnost inače idu savršeno u istoj rečenici.. Edited by ivy
Link to comment
možda sam trebala da stavim dodjoš pod navodnike?..a stereotipi i politička korektnost inače idu savršeno u istoj rečenici..
Možda samo nisi trebala graditi onakav generalni utisak na osnovu jedne jedine koleginice.
Link to comment
Možda samo nisi trebala graditi onakav generalni utisak na osnovu jedne jedine koleginice.
a ti znaš koliki ja uzorak za gradjenje utiska imam kako?pa Dragan Torbica je moje selo u seriji spomenuo već nekoliko puta kao oličenje 1 stereotipa kakvo jeste :lol: Edited by ivy
Link to comment
a ti znaš koliki ja uzorak za gradjenje utiska imam kako?pa Dragan Torbica je moje selo u seriji spomenuo već nekoliko puta kao oličenje 1 stereotipa kakvo jeste :lol:
Samo čitam napisano. Jesu li btw tamo i domaći sve sami pasivno agresivni Čvarkovi?
Link to comment
gledam ovu današnju epizodu "Lekovi" i jedna stvar mi pade na um. Koliko je sve genijalno, tekst i "gluma" toliko je sve ostalo na nivou ispod bilo kakvog nivoa. Na SOS kanalu bi to izgledalo bolje. Jedino fali onaj ton budjave džigerice u slici koji je RTNS uspešno gajila decenijama.bakmazština™Torbica rula, Boškiću bi Boškić stariji mogao u nekoj od sledećih sezona da nađe bolji posao. Ionako Čvarkov i Torbica drže celu stvar, mislim da bi epizoda bez bilo koga od njih dvojice bila skoro pa negledljiva, dok se Boškićevo izostajanje, mislim, ne bi naročito primetilo.
Dobro onaj patuljak na prvoj je vr' produkcija samo ga jebe sadržaj ;-) Send from WC šolja by BVK
Link to comment

to on samo mrzi sve iz novog sada. vojvodina, provincijski klub itede. jbg, kada ne smeš da pogledaš istini u oči i priznaš da navijaš za državne projekte i mučeš sa tribina sa 99% srbije izdeljene između dva kluba

Link to comment

Naravno da je Boskic apsolutno kljucan lik, ali ga potcenjuju jer nije toliko in your face kao Djordje i Torbica vec mora da se malo vise obrati paznja na detalje. Prvo mi pada na pamet ona epizoda sa komarcima gde se on zgrazava sto Cvarkov spava sa babom a onda posle par minuta prica kako ga mama maze sredstvom protiv komaraca.A mislim da je glavni razlog te ekstremne podeljenosti u reakcijama na seriju (ili je obozavaju ili ne mogu da je smisle) to sto i kvalitet dosta varira i to ne iz epizode u epizodu vec i u samim epizodama. Desava se da pola epizode bude potpuno predvidljivo i nesmesno a onda se za kraj poentira tako da svi vriste od smeha ili da pocne odlicno ali se nepotrebno razvuce pred kraj. Pa sad ko voli on ce da se pamti dobar deo a ko ne voli on ce da pamti samo lose. Ja sam ipak u ovim prvima.I zasto ovo nije na pdf Serije?

Link to comment
to on samo mrzi sve iz novog sada. vojvodina, provincijski klub itede. jbg, kada ne smeš da pogledaš istini u oči i priznaš da navijaš za državne projekte i mučeš sa tribina sa 99% srbije izdeljene između dva kluba
odkude ti to leba ti, doduše ono za fkv i mukanje si u pravual volem vojvodinu, nešto više bačku od srema al ajde
Link to comment
Naravno da je Boskic apsolutno kljucan lik, ali ga potcenjuju jer nije toliko in your face kao Djordje i Torbica vec mora da se malo vise obrati paznja na detalje. Prvo mi pada na pamet ona epizoda sa komarcima gde se on zgrazava sto Cvarkov spava sa babom a onda posle par minuta prica kako ga mama maze sredstvom protiv komaraca.A mislim da je glavni razlog te ekstremne podeljenosti u reakcijama na seriju (ili je obozavaju ili ne mogu da je smisle) to sto i kvalitet dosta varira i to ne iz epizode u epizodu vec i u samim epizodama. Desava se da pola epizode bude potpuno predvidljivo i nesmesno a onda se za kraj poentira tako da svi vriste od smeha ili da pocne odlicno ali se nepotrebno razvuce pred kraj. Pa sad ko voli on ce da se pamti dobar deo a ko ne voli on ce da pamti samo lose. Ja sam ipak u ovim prvima.I zasto ovo nije na pdf Serije?
Ima tu dve stvari. DP je ipak highbrow humor. Da bi se skopcalo pola fora, za gledaoca je ipak potrebno da solidno poznaje istoriju, ex yu mitologiju, stranu i domacu pop kulturu, politicka desavanja u zadnjih tridesetak godina... A druga polovina humora se svodi na ismevanje stereotipa Bosanaca i Vojvodjanera, koje dobar deo ljudi ovde nimalo ne poznaje. Ja na primer, ne mogu da skapiram dobar deo Cvarkovih komentara, narocito onih na racun mesta po Vojvodini.S druge strane, bar jedno 70% Torbicinog ranta nema sanse da razume neko ko nije iz Bosne. Edited by Verterdegete
Link to comment

Nema tu šta da se kapira, pominjanje tih mesta nema nikakvo dublje značenje. Kad kaže da je deflorisao sve od Kiškunhalaša doRume želi samo da kaže da je mnoooogo jebo, ili Vilovo, Mošorin, to je samo random lupanje imena.Eventualno ako spomene Veternik ili Futog gde su zemare.Nemam veze sa Bosnom al verujem da razumem sve što kaže, to su sve poznati stereotipi. Ne verujem da je glumac iz Bosne, kao ni scenarista, tako da ne vidim interne bosanske fore.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...