Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

1 hour ago, zakintos said:

Pa bice ponuda, al' nema evroligaskih, jer je precenio sebe...

Ne znam sta bih ti rekao na ovo tvoje al' objasnicu ti plasticno.

Menadzer mu javlja da nema ozbiljnih ponuda na pocetku sezone. Kaze mu: imas par nekih osrednjih ponuda koji igraju Kroasan kup. Onda Ra kaze: ne zelim tu boraniju, ne zelim sa konja na magarca da predjem.

Onda mu menadzer kaze: dobro cekacemo otkaz nekog evroligasa pa da mu ponudimo tebe, gde ces bitu u prilici i tu sezonu da gasis pozar i sledecu god da budes u tom timu i da omastimo zajedno racune.

Onda obojica shvate da od toga nema nista i suoce se sa gorkom istinom i prihvate neku prvu soluciju, jer evroligaskih ponuda nema i nije ih bilo do sada :-(

Jbg ovo moje je realnije

 

 

:hail::hail:

 

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Zvuči realno, čekao je da Čović otera Alimpijevića i dođe u poziciju da ponovo bude oteran na leto. Međutim, Čović izdao protivpožarni aparat.

Link to comment
15 minutes ago, pbg12345 said:

jbt te 2002 smo u sred amerike dobili tu istu ameriku sastavljenu od ozbiljnih nba igraca u cetvrtfinalu i osvojili sp

a godinu pre na ep bili najdominantniji od raspada sfrj i ti kazes kako nismo imali asove u tom periodu?

 

na stranu i to da li je djordjevic los klupski trener (a nije) i da li je obradovic bulja od selektora (a nije) , ali se zaista potezu suludi argumenti u raspravi

 

Da si čitao malo više od jedne rečenice uočio bi da sam upravo i poredio ekipe koje je vodio Obradović nakon toga sa Pešićevom i u čemu je bila razlika. SCG ili kako se već zvala tad nije bila loša ekipa ali je već bila za klasu lošija od Španije ili Argentine i nije bilo selektora koji bi to ispeglao.

Link to comment
7 minutes ago, keitel said:

 

Da si čitao malo više od jedne rečenice uočio bi da sam upravo i poredio ekipe koje je vodio Obradović nakon toga sa Pešićevom i u čemu je bila razlika. SCG ili kako se već zvala tad nije bila loša ekipa ali je već bila za klasu lošija od Španije ili Argentine i nije bilo selektora koji bi to ispeglao.

pa reagovao sam na najbesmisleniji deo

ok, kako smo to izgubili pedju, bodirogu i divca?

podsecam te da je prvi u tom trenutku imao 25, drugi 29 godina, tesko da je to zalazak karijere

divac i nije deo te generacije, on je 2002 igrao iskljucivo zato sto se prvenstvo odrzavalo u usa

e: i ne radi se o tome da smo mi u periodu posle 2002 zavrsavali iza spanije i argentine (i usa), kapiram da bi ljudi to i prohvatili, jer se radi o zaista sjajnim generacijama tih zemalja. pa i grcke nesto kasnije, zatim francuske

 

radi se o tome da smo se bukvalno brukali gde god se pojavili

a 2005 je tu vrhunac. ono se naprosto nije smelo desiti (u zemlji kosarke :isuse: ) i tu je joe u pravu

ogroman udarac, posle kog smo lutali i ko zna kad bi se oporavili da se izlapeli ivkovic i celava picka nesto kasnije nisu prihvatili posla

Edited by pbg12345
Link to comment

Bodiroga 2002. je lik koji skoro singlhendidli osvaja evroligu. Bodiroga 2005. je bivši igrač koji, kao i Rebrača, ima mjesto u rosteru samo zbog Željkovog sentimenta. Na tome mu stvarno ne mogu zamjeriti.

Link to comment

a izmedju 02 i 05 imaju dve godine, u jednoj od njih bodiroga osvaja el i biva proglasen mvp f4

a sve i ako stoji to da je bodiroga te 2005 bivsi igrac, kome onda staviti na teret njegove igre za reprezentaciju ako ne selektoru?

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

a izmedju 02 i 05 imaju dve godine, u jednoj od njih bodiroga osvaja el i biva proglasen mvp f4

a sve i ako stoji to da je bodiroga te 2005 bivsi igrac, kome onda staviti na teret njegove igre za reprezentaciju ako ne selektoru?

 

Pa ja upravo to i kažem, da mu ne mogu staviti na dušu što je pozvao igrača zbog starih zasluga. 

 

Rezultat iz 2005. jeste neuspjeh i to se ne može osporiti. Obradović tu snosi određenu krivicu, ali iz ugla svega što se dešavalo kasnije, i sa njegovom karijerom i sa karijerama naših uzdanica na tom prvenstvu, kao i uzdanica drugih timova od kojih smo gubili na tom takmičenju, njegova krivica ne izgleda onolika kakvom se tada činila.

Link to comment

ma najmanje je za 2005 sporan bodiroga

 

onaj nivo sebicluka i raspada ekipe ja ne pamtim da sam video na profesionalnom nivou

a tek ono sto je usledilo (naravno mislim na cuvenu konferenciju, je dno dna)

pazi, da je to neki anonimus, pocetnik i da se radi o nekoj reprezentaciji, ne znam gruzije, pa ti je izbor suzen, nego covek sa valjda najvecim autoritetom u evropskoj kosarci vodi reprezentaciju drzave sa najvecim ili jednim od najvecih fondova vrhunskih igraca i dozvoli onako nesto je bukvalno dno

 

Link to comment
On 29.3.2018. at 1:59 PM, theanswer said:

 

nadrealan post

Pazi, Salo je beogradjanin, cak je igrao za jednog od blizanaca. Prema tome, zakljucak je jasan - grobar srpske kosarke. To samo ostrasceni blizanacki navijaci ne kapiraju :fantom:

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
6 hours ago, Joe D said:

kao sto je robija kao najveci klupski trener u istoriji evropske kosarke bio je uglavnom kardinalan selektor reprezentacije, tako i djordjevic, svakako u rangu najboljih selektora koje je ova zemlja imala, nije nikakav u vodjenju kluba. ne cini ga to losim trenerom, samo mu takav posao manje odgovara. 

O jbt. Znam da znas puno o basketu i da uglavnom ne patkometrises, pa cemu onda ovakav post? 

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

pa reagovao sam na najbesmisleniji deo

ok, kako smo to izgubili pedju, bodirogu i divca?

podsecam te da je prvi u tom trenutku imao 25, drugi 29 godina, tesko da je to zalazak karijere

divac i nije deo te generacije, on je 2002 igrao iskljucivo zato sto se prvenstvo odrzavalo u usa

e: i ne radi se o tome da smo mi u periodu posle 2002 zavrsavali iza spanije i argentine (i usa), kapiram da bi ljudi to i prohvatili, jer se radi o zaista sjajnim generacijama tih zemalja. pa i grcke nesto kasnije, zatim francuske

 

radi se o tome da smo se bukvalno brukali gde god se pojavili

a 2005 je tu vrhunac. ono se naprosto nije smelo desiti (u zemlji kosarke :isuse: ) i tu je joe u pravu

ogroman udarac, posle kog smo lutali i ko zna kad bi se oporavili da se izlapeli ivkovic i celava picka nesto kasnije nisu prihvatili posla

 

Ali mi smo 2005. izduvali jer smo izgubili od Španije i Francuske. Španija je koliko već dogodine bila SP, a Francuzi su malo kasnije stasali, ali to je ista ova generacija. 

Mislim, slažem se, moralo je sve to mnogo bolje, ali ima i nečega do ovoga sto kajtel pominje, od te super-generacije 2005te jako malo igrača je imalo ozbiljnu karijeru i nakon toga, a i ti što su igrali su mahom kompleksne, da ne kažem splavarske ličnosti. Krle jedini normalan, recimo uz Rakoča, s druge strane, Čiča, Jarić, Radmanović i Miličić. Da jbe oca, jeste Robija loše to odradio, ali pitanje je i da l bi Fil Džekson išta bolje prošao.

Druga stvar je - mi smo tada bili izuzetno razmažena nacija po pitanju košarke, nama je bronza na EP posle 1 rata/bombardovanja bila neuspeh. Javnost, novine, ljudi generalno, pa se sve to svelo i na igrače, verovatno dobar deo njih je mislio da samo treba da se pojave i da će medalje padati ko od šale. Tu je recimo savez ponovo odigrao maestralno ne učinivši apsolutno ništa da stvori/održi kult reprezentacije, jer, pa to se nije radilo ranije, nema potrebe ni sada, srediće se samo od sebe, mi smo zemlja košarke. Mi smo taj EP igrali, ako se ne varam, u Spensu, Beograd nismo ni videli. Umesto da napunimo Pionir tako da ne može dinar da padne na pod, ne brate, nama je dovoljno samo da dođemo, ostali će da skidaju gaće.

Link to comment
56 minutes ago, Milogled Bluff said:

O jbt. Znam da znas puno o basketu i da uglavnom ne patkometrises, pa cemu onda ovakav post? 

ti pa uglavnom patkometrises i takav ti je i ovaj post. nikakve klupske obojenosti nema u onome sto sam ja napisao osim one koje hoces da mi ucitas. mani me se tim glupostima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...