Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

22 minutes ago, Joe D said:

pa kako nije, prvo sto je ocajno vodio te dve godine, drugo sto su naruseni odnosi igracaprema reprezentaciji za vreme njegovog mandata cemu je on prilicno i doprineo konfliktima sa nekim igracima i iznosnjem prljvaog vesa u javnost, a i samim rezultatima. te dve godine su potpuno ubile energiju oko reprezentacije, i ko zna koliko bi to trajalo da duda nije napravio nerealan uspeh sa klincima. a odstranjivanje pedje stojakovica, mvp kandidata u tom trenutku, iz reprezentacije je verovatno najgora odluka koju je bilo koji selektor nase zemlje ikad doneo. samo da to nije uradio, nikakav problem ne bismo imali. 

 

mislim, mozda malo preterujem, svakako mu priznajem rad do 98. i to svetsko koje jeste njegova minijatura. ali sve ono posle toga, ne mozes nikako da dokazes da nije radio los posao. tim pre sto je on trenerska velicina a ne neki moka slavnic koji ne zna ni sam kako se nasao u poziciji da bude trener reprezentacije. narocito ne mozes da uporedis sa onim sto su radili duda, kari i djordjevic(koji naravno nije pola trenera koji je obradovic) i kazes da je bio dobar selektor. 

 

A jbg, odradio je loš posao, ali postoje još neke nijanse između dobar i katastrofalan. Što kaže danswer, ta generacija velikana je bila na zalasku, a ovi novi koji su trebali da preuzmu teret na sebe su plejade novih, modernih i nezrelih igrača i splavara. Sa Stojakom je zajebao stvar, ali ne znam što Stojak nije posle 2005te igrao, nije više bilo Obradovića tu?
Razbijena je energija oko reprezentacija, da, ali razlog tome su više nerealna očekivanja javnosti o kojima sam već pisao, dobili smo šamar i pokazano nam je da i drugi umeju da igraju košarku, i šta smo mi onda uradili? Povukli se u mišju rupu. Po meni mnogo veću krivicu za sve to snosi savez nego on.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

a sta su ona zadnja dva rezultata ako nisu katastrofa? jesmo li imali vecih brukanja u zadnjih 40 godina?

 

ali dobro, to je ipak zeljko i ocigledno nikad on ne moze biti kriv. ako nisu sudije, onda su igraci ili splavovi ili zakon velikih brojeva po kome se sve jednom moralo raspasti. sto se mene tice, hvala mu sto vise nije uzeo u obzir da nas udostoji svoje velicine na mestu selektora i ne bih imao sta da dodam na temu.

Link to comment

Je l 1/4f Španije na SP 2014. katastrofa? Podsetiću te, bili su domaćini i to je trebalo da bude kruna te generacije, čak su i dirigovali žreb, sve se spremalo za veliko finale sa Amerikancima i pad dream-teama. 

 

E al razlika izmedju njih i nas je što su se oni godinu dana posle vratili i osvojili EP, a mi smo pali u depresiju i krenuli da se mirimo sa zlom sudbom.

Link to comment

to je bio kiks i izgubili su u odlicnoj utakmici protiv odlicnog protivnika. ne moze se porediti sa necim sto ne lici na ekipu ni u jednom trentku.

Link to comment

Bilo kako bilo, ona KZŠ gdje se istovario na igrače koje je sam izabrao je jedan od najjadnijih momenata naše košarke, koji je solidno sjebao tzv. kult reprezentacije.

Link to comment

Famozni kult reprezentacije se srozao onog časa kada su igrači počeli da biraju takmičenja na kojima će igrati, a to se dešava prije 2005. Danas je potpuno deplasirano pričati o tom terminu. Bilo bi zanimljivo čuti Jokića, recimo, kako se on osjeća prema kultu reprezentacije i šta on za njega predstavlja. 

Link to comment

ovde kao da se zaboravlja da postoje dva pada reprezentacije sa obradovicem kao selektorom

prvi manji 2000te i drugi daleko veci 04-05

ova prica oko kvaliteta igraca, nedoraslih da se drze u vrhu bi imala smisla da u medjuvremenu nismo imali selektora sa kojim smo na celu brutalno izdominirali evropskim prvenstvom i osvojili sp, dobivsi ameriku sastavljenu od nba igraca u americi

 

Link to comment

nije mogao raditi u spanskoj ligi cini mi se kao selektor

a nije bas da su se ni laktali za selektorsko mesto (ok, neki jesu :fantom: ), barsa je tu delovala daleko privlacnije

Link to comment

Obradović svakako jeste glavni i odgovorni za rezultat 2005. Poenta preuzimanja odgovornosti je da kažeš da si odgovoran za loš ishod, obrazložiš da si loše selektirao, loše upravljao timom, podneseš ostavku i ne budeš u fazonu, eto mene opet za godinu-dve, Gašić style. Obradović od tada nije u krugu repke. Ponekad udeli savet kada ga se zapita i hvala mu na tome.

 

Što se mene tiče, kapa dole za tu konferenciju. NIkakav kult reprezentacije nije tom prilikom bio urušen. Naprotiv - jedan od dva ili tri naša najbolja trenera ikada, dakle čovek sa reputacijom koju možeš samo da sanjaš, je tu vrlo dobro isprozivao egocentrični pristup igrača reprezentaciji. Pametni mladi igrači su iz te konferencije dobili šta je bilo potrebno. Mi smo sve dobre rezultate nakon toga napravili tek kada su se igrači organizovali u tim. Između katastrofe iz 2005 i Dudine dvogodišnje magije 2009-10 imali smo egocentričan spoj Moke kao trenera i vertikale Jarić-Radmanović-Miličić, i koncepcijsko lutanje sa Šakotom kome je nedostajalo kvalitetno vođstvo i vizija.

Link to comment

Samo što on nije bio u ulozi Grbovića te godine već selektor kome je očigledno izmakla iz ruku kontrola ekipe koju je sam sastavio i vodio, nego se bilo u fazonu "super, karajte po tri ribe za veče, dobijamo na sirovi kvalitet i domaćinstvo, sve je pod kontrolom" pa kad je skapirao da su ga izdali oni kojima je on ukazao povjerenje, zasuo ih je govnima.

Poslije tog fijaska smo morali da gledamo raznorazne poluproizvode u reprezentaciji jer nekim igračima nije bilo do toga da ih neki novi selektor gura pod autobus ako stvari pođu po zlu a nekima se vjerovatno cijela priča oko reprezentacije zgadila nakon te epizode, pa smo se sastavljali 4 godine usput rasipajući ugled.

Link to comment
14 minutes ago, James Marshall said:

Samo što on nije bio u ulozi Grbovića te godine već selektor kome je očigledno izmakla iz ruku kontrola ekipe koju je sam sastavio i vodio, nego se bilo u fazonu "super, karajte po tri ribe za veče, dobijamo na sirovi kvalitet i domaćinstvo, sve je pod kontrolom" pa kad je skapirao da su ga izdali oni kojima je on ukazao povjerenje, zasuo ih je govnima.

Poslije tog fijaska smo morali da gledamo raznorazne poluproizvode u reprezentaciji jer nekim igračima nije bilo do toga da ih neki novi selektor gura pod autobus ako stvari pođu po zlu a nekima se vjerovatno cijela priča oko reprezentacije zgadila nakon te epizode, pa smo se sastavljali 4 godine usput rasipajući ugled.

Ali sve što si napisao u prvom pasusu, to je Obradović potvrdio na the konferenciji. On to ne negira. On priznaje da je bio u fazonu, karajte ribe i izlazite, verujem da ćete se dozvati pameti kada to bude bilo potrebno. To je ozbiljan fail na trenerskom nivou. Samo kažem da je dobro nastupio nakon što je napravio epohalni propust. Kao što rekoh, mislim da je poruka sa konferencije mogla da bude korisna onima koji su dovoljno pametni da je čuju. 

Link to comment

Zavisi kako ko dozivi tu konferenciju...neko cuje preuzimanje odgovornosti a neko ipak alibi pricu i prebacivanje odgovornosti na igrace...i ne moze se reci da jedni cuju dobro a da su drugi u krivu...kako god, jedan je od nasih najboljih trenera a i evropskih svih vremena...moze mu se

Link to comment

Pa ja ne znam kako to moze da se protumaci kao odricanje od odgovornosti i svaljivanje krivice na igrace. Svako poluinteligentan zna da je selektor odgovoran za ponasanje igraca. To se uopste ne dovodi u pitanje, a Robija svakako nije tolko glup da misli da se moze osloboditi krivice za onakvu blamazu. Taman da su igraci bili u karantinu i da ih je zakljucavao u sobe u 9, i da smo uprkos tome doziveli onakav debakl, opet bi on bio kriv. I toga je on odlicno svestan, kao i svi ostali. Tako da potpisujem Pejsijevljev post - ta konferencija niie bila pranje ruku, nego upozorenje narednim ekipama i selektorima. E sad, sto smo mi na sledeca dva takmicenja imali jos gore budale za igrace i selektore, i sto je trebalo da posle svega toga dodje covek sa autoritetom koji nece pozivati maloumne degenerike u ekipu, to je druga stvar i nije Robijina krivica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...