Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Citam nemacke medije i pise otprilike "hteo je da radi na svoju ruku i nije hteo pomoc sportskog direktora (Daniele Baiesi)". Naravno, sve je tako obojeno da se doticni opisuje kao neko ko je "imao velike uspehe u Bambergu" :D.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

59 minutes ago, Joe D said:

nije robija imao pehova, robija je zakopao reprezentaciju 3 metra ipod zemlje. imao je uspeha sa ostacima tima koji mu je duda ostavio u amanet, dok su trajali. ono ostalo su najgore katastrofe nase reprezentativne kosarke koje su je zamlo ubile trajno, dok je nije matori golubar izvadio iz mrtvih.

 

Robija nije imao srece 2004 kad je Tomas promasio bacanja a ludi Manu dao jako cudan kos u poslednjoj sekundi. To je bila prva utakmica i izgubili smo na jednu loptu od buduceg sampiona. Da smo to dobili sva je prilika da bi prica bila drugacija, mozda ne bismo uzeli medalju, ali sigurno ne bismo zavrsili u grupama. Ekipa je pala na mentalnom planu i tu je on mozda slab (a Sale ekscelira). 2005ta jeste ozbiljan kiks, i tu je podbacio pre svega u menadzmentu tima. 

Osim toga ima jos jedno 1/4f OI i sve ostalo su medalje, mahom zlatne. 

 

A nasu kosarku je pokopao savez u tom periodu minijaturama poput Vujosevic-Sakota-Slavnic, propustanjem kaparisanja nekih ozbiljnih igraca i generalnom politikom “mi smo zemlja kosarke sredice se sve samo od sebe”.

Link to comment

koja kurceva sreca, zavrsili smo zadnji na toj olimpijadi. zadnji jebote! na prethodnoj jedva da smo bili malo bolji. to su tri rezultata u rangu moskitosa za redom. ne jedan, ne dva, tri. a pride je oterao pedju iz reprezentacije. nemojmo se zajebavati, sreca nema veze sa tim. covekima ogroman deo zasluga za posrtanje nase reprezentativne kosarke.

Link to comment
2 hours ago, nemoderisani said:

To sto ti kapiras je jedno a drugo je tvrdnja da je njemu propao nekakav plan. Ja sam ga sreo jednom zimus, smorio ga za fotku, pitao sta je plan dalje, bio je u fazonu odmaram, ne zurim nigde. Za nrkog ko toliko dugo radi tako stresan posao i u bg i u pg, potpuno razumljivo da odmori godinu pa i duze. Ponuda ce biti pa ce biti

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 

Pa bice ponuda, al' nema evroligaskih, jer je precenio sebe...

Ne znam sta bih ti rekao na ovo tvoje al' objasnicu ti plasticno.

Menadzer mu javlja da nema ozbiljnih ponuda na pocetku sezone. Kaze mu: imas par nekih osrednjih ponuda koji igraju Kroasan kup. Onda Ra kaze: ne zelim tu boraniju, ne zelim sa konja na magarca da predjem.

Onda mu menadzer kaze: dobro cekacemo otkaz nekog evroligasa pa da mu ponudimo tebe, gde ces bitu u prilici i tu sezonu da gasis pozar i sledecu god da budes u tom timu i da omastimo zajedno racune.

Onda obojica shvate da od toga nema nista i suoce se sa gorkom istinom i prihvate neku prvu soluciju, jer evroligaskih ponuda nema i nije ih bilo do sada :-(

Jbg ovo moje je realnije

 

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Citam nemacke medije i pise otprilike "hteo je da radi na svoju ruku i nije hteo pomoc sportskog direktora (Daniele Baiesi)". Naravno, sve je tako obojeno da se doticni opisuje kao neko ko je "imao velike uspehe u Bambergu" :D.

 

Zar nije Marko Pešić imao neku jajarsku izjavu tipa "samo onima koji nisu u klubu možda nije jasno zašto smo se sa njim razišli"?

 

Link to comment
 
Jedno evropsko, jedno svetsko zlato, srebro na OI protiv DT2 i bronza na Eurobasketu? Kardinalan[emoji769] je samo tvoj post.
 
Mislim da je 1996. selektor bio Duda, a Željko prvi pomoćnik.
Link to comment

Reći da je Obradović krivac za posrtanja od 2002. je stvarno na granici patkometrije. Nismo imali asove u tom periodu, igrače koji prave razliku. Izgubili smo Peđu i Divca a Bodiroga je bio na zalasku, šta god mi mislili o igračima koji su ih zamjenili oni nisu bili taj kalibar. Poraz protiv Francuza je recimo upamćen kao nacionalna katastrofa a u toj francuskoj ekipi gomila igrača je kasnije ostvarila zapažene karijere.

Link to comment
3 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

 

ajde da stavimo na stranu to sto je imao odlicnu seoznu u klubu (btw, jesi pratio bajern ove seozne, jel znas da su vezali 20 pobeda u prenstvu i da imaju samo dva poraza, da ima se povredio macvan ko im je jedan od najvaznijih igraca, da su osvojili kup...?). nisi pratio njegov masterclass u reprezentaciji? sve ovo ti nije dovoljno da kazes da je dobar trener ( understatement ako mene pitas)? svaka cast na tako visokim standardima, to se zaista retko vidja. 

Ovo sto Joe kaze...jedno je pojam reprezentativnog trenera a drugo trenera u klubu...svako ko spori da je Djordjevic napravio pravo malo cudo sa repkom, prosto nije dobronameran...a sto se klubova tice, gledao sam Bajern ove sezone i delovali su kao sasvim fino slozena ekipa (protiv Darusafake neocekivan pad, uz gubitak dobijene utakmice)...ali opet ostaje cinjenica da Djordjevic ima neki problem sa pozicijom koju  obavlja u klubovima ako ga nijedan ne zadrzi na duzi period (pretpostavljam da nije preskup)

Link to comment
49 minutes ago, copkillah said:

 

Zar nije Marko Pešić imao neku jajarsku izjavu tipa "samo onima koji nisu u klubu možda nije jasno zašto smo se sa njim razišli"?

 

 

Propustio sam to, uglavnom rade copy paste jedne te iste kako je mozda cudno ali da je u najboljem interesu kluba blabla.

Link to comment
20 minutes ago, 1n54jd3r said:

Ovo sto Joe kaze...jedno je pojam reprezentativnog trenera a drugo trenera u klubu...svako ko spori da je Djordjevic napravio pravo malo cudo sa repkom, prosto nije dobronameran...a sto se klubova tice, gledao sam Bajern ove sezone i delovali su kao sasvim fino slozena ekipa (protiv Darusafake neocekivan pad, uz gubitak dobijene utakmice)...ali opet ostaje cinjenica da Djordjevic ima neki problem sa pozicijom koju  obavlja u klubovima ako ga nijedan ne zadrzi na duzi period (pretpostavljam da nije preskup)

 

koji problem je imao ove sezone? i to sve nije dovoljno da kaes da je dobar trener? 

Link to comment
16 minutes ago, Venom said:

 

Propustio sam to, uglavnom rade copy paste jedne te iste kako je mozda cudno ali da je u najboljem interesu kluba blabla.

 

Nije baš bilo tako, ja sam to video samo negde usput, evo izjave:

 

Quote

Posle stečenih utisaka i razvoja događanja koji već odavno registrujemo, došli smo do zaključka da našem timu, od kojeg mnogo očekujemo, treba da damo novi impuls kada je vođstvo u pitanju. S obzirom na to da smo prvi na tabeli, možda je onima sa strane naša odluka iznenađujuća, i to je razumljivo. Ipak, svako može da bude siguran da je ova odluka, koja nije bila nimalo laka, donesena posle intenzivnih konsultacija svih odgovornih, a sve u cilju ispunjavanja ciljeva koje kao tim imamo

 

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

koja kurceva sreca, zavrsili smo zadnji na toj olimpijadi. zadnji jebote! na prethodnoj jedva da smo bili malo bolji. to su tri rezultata u rangu moskitosa za redom. ne jedan, ne dva, tri. a pride je oterao pedju iz reprezentacije. nemojmo se zajebavati, sreca nema veze sa tim. covekima ogroman deo zasluga za posrtanje nase reprezentativne kosarke.

Valjda će 1000 puta ponovljena laž da nismo deklasirali odličnu selekciju Angole jednom da postane istina.

Link to comment
42 minutes ago, keitel said:

Reći da je Obradović krivac za posrtanja od 2002. je stvarno na granici patkometrije. Nismo imali asove u tom periodu, igrače koji prave razliku. Izgubili smo Peđu i Divca a Bodiroga je bio na zalasku, šta god mi mislili o igračima koji su ih zamjenili oni nisu bili taj kalibar. Poraz protiv Francuza je recimo upamćen kao nacionalna katastrofa a u toj francuskoj ekipi gomila igrača je kasnije ostvarila zapažene karijere.

jbt te 2002 smo u sred amerike dobili tu istu ameriku sastavljenu od ozbiljnih nba igraca u cetvrtfinalu i osvojili sp

a godinu pre na ep bili najdominantniji od raspada sfrj i ti kazes kako nismo imali asove u tom periodu?

 

na stranu i to da li je djordjevic los klupski trener (a nije) i da li je obradovic bulja od selektora (a nije) , ali se zaista potezu suludi argumenti u raspravi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...