Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

ako si pravi ljubitelj kosarke, to je vec samo po sebi dovoljno. da vidis igraca kog pratis od kile mesa kako dostize svoj igracki limit, recimo, i da gledas daleko najkvalitetniji basket na svetu, pa cak i na snimku, ako vec ne mozes izravno.

 

al ok, tebi je nba cirkus :)

i kao sto smo zakljucili, sa repkom to nema veze, buduci da nba klubovi nemaju moc bilo kog da sprece da igra (sem ako nije srbin, zavera jbg).

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    937

  • б1lme3

    908

Naprosto da Milogledova teza o vremenskoj zoni ima debelu opravdanost potvrdio je jedan od najvećih američkih medija onda kada je finala plivanja na Olimpijadi u Pekingu prilagodio svojoj vremenskoj zoni.

 

Meni vremenske zone uopšte nisu bitne, ali očito da su vrlo bitne u globalnoj medijskoj sferi. Najzad, NBC je zbog njih upropastio plivačka takmičenja na toj Olimpijadi...

Edited by Ajant23
Link to comment

Problem i jeste što tu nema tzv. slobodnog tržišta. Nema biznisa gde kupac dodje i baci kesu perpera (650k dolara) i ćao.

To treba da izbore ULEB/FIBA, kao u fudbalu, da se plaća tržišna cena za igrače, tako da novac silazi do izvora, u ovom slučaju evropskih timova koji bi onda imali interes i da ih razvijaju, i da klubovi počnu da rade na nekim zdravijim osnovama, a ne samo kao pržionice novca, jal tajkunskog, jal državnog

Link to comment

ako si pravi ljubitelj kosarke, to je vec samo po sebi dovoljno. da vidis igraca kog pratis od kile mesa kako dostize svoj igracki limit, recimo, i da gledas daleko najkvalitetniji basket na svetu, pa cak i na snimku, ako vec ne mozes izravno.

 

 

 

Pa to nije tačno - ako si pravi ljubitelj košarke ti znaš da je košarka timska igra - navija se za timove, a ne za zvezde. Džabe ti što neko tamo dostiže svoj igrački limit u timu za koji te realno baš briga.

I drugo, ko kaže da mora da se gleda samo "najkvalitetniji basket", ne mora - ljudi idu pa gledaju beogradsku zonu i slično, ne mora da se gleda samo najbolje. Ja više volim da gledam ABA ligu nego Evroligu i ako je Evroliga  kvalitetnije takmičenje, a Zvezda igra u obe lige, dakle ni to nema veze. Draže mi je da gledam fiskulturnu salu iz Novog Mesta, nego Blau Granu.

Link to comment

Očito je da se šališ i ceo post je za lol, ali ovo je već:

 

 

:rolf:

Računah da ne moram baš da crtam kao predškolskoj deci,

ali ok, naravno da nisu iste pregovaračke pozicije Reala i Partizana, ili Anderlehta i Leotara, pa tako ne bi bile ni u košarkaškim ekvivalentima, ali sigurno bi u takvom sistemu mogli vise da se naplate od "kompenzacije za trening"

Link to comment

ako si pravi ljubitelj kosarke, to je vec samo po sebi dovoljno. da vidis igraca kog pratis od kile mesa kako dostize svoj igracki limit, recimo, i da gledas daleko najkvalitetniji basket na svetu, pa cak i na snimku, ako vec ne mozes izravno.

 

al ok, tebi je nba cirkus :)

i kao sto smo zakljucili, sa repkom to nema veze, buduci da nba klubovi nemaju moc bilo kog da sprece da igra (sem ako nije srbin, zavera jbg).

 

Kako da ti kazem, ja navijam za Partizan i za reprezentaciju Srbije, a ne za ovog ili onog igraca. Ok, drago mi je kad neko nas napravi nesto u NBA, ali mi je mnogo draze kad taj neko osvoji medalju sa reprezentacijom, npr.

 

I itekako ima veze, jer je prosto empirijska cinjenica da se igraci redje odazivaju pozivima u reprezentaciju kada odu u NBA. Ne kazem da im tamo zabranjuju da igraju reprezentativna takmicenja, ali uzrocno-posledicna veza ocigledno postoji. 

Link to comment

Otkada su na Cibona - Partizan (ABA Liga Cibona - Partizan 80:72, 3. kolo 6.10.2012.), tukli Bertansa klizećim startom i laktom u glavu i to sve bez sviranog faula, a to su prekršaji čak i u liberalnom fudbalu, lično ne gledam ABA ligu, ali slažem se sa kobnim.

 

Ja lično gledam samo Evroligu, mahom omiljene timove poput Olimpijakosa, Fenera i CSKA poslednjih godina. A, ni tu mi se ne dopada većina stvari u kojem smeru ide ULEB...

Link to comment

Pa to nije tačno - ako si pravi ljubitelj košarke ti znaš da je košarka timska igra - navija se za timove, a ne za zvezde. Džabe ti što neko tamo dostiže svoj igrački limit u timu za koji te realno baš briga.

I drugo, ko kaže da mora da se gleda samo "najkvalitetniji basket", ne mora - ljudi idu pa gledaju beogradsku zonu i slično, ne mora da se gleda samo najbolje. Ja više volim da gledam ABA ligu nego Evroligu i ako je Evroliga  kvalitetnije takmičenje, a Zvezda igra u obe lige, dakle ni to nema veze. Draže mi je da gledam fiskulturnu salu iz Novog Mesta, nego Blau Granu.

 

Ako si pravi ljubitelj kosarke, mozes da je gledas i da ne navijas. Da je to neki kriterijum si sad izmislio da bi dokazao poentu koja je ionako glupa. Neki ljudi vole fiskulturne sale, neki beogradsku zonu, neki Evroligu, a neki najbolju kosarku na svetu. Rekao bih neka svako uziva u cemu voli, ali vi sto volite fiskulturne sale i beogradske zone se svako malo ubijete da dokazete kako je najbolja liga na svetu sranje, a najgora do jaja. Imas pravo na svoje misljenje, ali da li si nekad razmislio o tome da ga preispitas?

Link to comment

Nego, dramismo prosle godine kad Bobi nje dosao - i mi ovde i Sasha (i Savez) i dalje redom - kad tamo evo ga Bobi ove godine - milina. Jos ako odigra k'o sto se ocekuje - taman fino. Mis'im - u vezi Jokica... :)

Link to comment

Cela ova rasprava bi imala smisla samo ukoliko bi neko smatrao da je dobro to sto nam na EP nece igrati Jokic i Teo. Posto niko nije izneo takvo misljenje, ne vidim oko cega se sporimo. Niko ne kaze da NBA treba ukinuti, niti da igracima treba zabraniti da idu tamo gde se igra najbolja kosarka na svetu za najvece pare na svetu. Ljudi samo konstatuju ociglednu cinjenicu da zbog odlazaka evropskih igraca u NBA reprezentativna takmicenja, kako evropska tako i globalna, gube na kvalitetu, i nisu presrecni sto ce im reprezentacija za koju navijaju biti znacajno oslabljena. Nikakve to veze sa ljubljenjem™ kosarke ili preferiranjem ovog ili onog takmicenja nema.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

miloglede, imas dosta nba igraca koji skoro da ne propustaju repstativne akcije i to u kontinuitetu, tako da nije bas nba za kriviti. a recimo imas i stefana markovica koji vise nije hteo da igra, iako je realno mogao, a on cak i nije otisao u nba. draze mu je bilo da ovog leta drzi dete u narucju nego kosarkasku loptu, i to je skroz ok. reprezentacija treba da bude sastavljena od najboljih, ali i onih koji su najspremniji i najmotivisaniji da potrose leto na istu. ako nisi glavom unutra, onda bolje radi nesto drugo.

Link to comment

Pa to nije tačno - ako si pravi ljubitelj košarke ti znaš da je košarka timska igra - navija se za timove, a ne za zvezde. Džabe ti što neko tamo dostiže svoj igrački limit u timu za koji te realno baš briga.

I drugo, ko kaže da mora da se gleda samo "najkvalitetniji basket", ne mora - ljudi idu pa gledaju beogradsku zonu i slično, ne mora da se gleda samo najbolje. Ja više volim da gledam ABA ligu nego Evroligu i ako je Evroliga  kvalitetnije takmičenje, a Zvezda igra u obe lige, dakle ni to nema veze. Draže mi je da gledam fiskulturnu salu iz Novog Mesta, nego Blau Granu.

pa to nije tacno, i tako u nedogled :)

elem, ne kapiram zbog cega, ali opet zanemarujete onu najbitniju cinjenicu, da je samo, i jedino na igracu da li ce da igra, te da znacajan broj igraca itekako igra za reprezentaciju.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Sta je sad NBA kriv i sto Teo ne moze da zaleci tu nogu vise od 6 meseci? U interesu kosarke je da se vuce povredjen igrac od 30 godina na takmicenje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...