Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Tako nesto je bilo. Obojica su se izglupirali, Bobi sa svojim hocu-necu-hocu, a Salo sa svojim rigidnim stavom. Kako god, svega toga ne bi bilo da nije isao u NBA :fantom:

 

citiracu ono dete iz tita i jaa, ti si budala i kreten.

kad vec kenjas po najboljoj stvari koja se dogodila u historiji povjesti kosarke, sto nba jamacno jeste, budi onda dosledan pa se pokenjaj i po medaljama koje su doneli pejo, vlado i marko jarko :fantom:

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

O tome i ti i ja mozemo samo da spekulisemo. Ti imas jedno misljenje, ja drugo, i verovatno nikad necemo saznati ko je bio u pravu.

Pa sta ima da spekulises, covek ne trenira od pocetka priprema i nema izgleda da ce poceti skoro poceti, a ima 9 dana do pocetka prvenstva. A povredu je obnovio nakon sto je nespreman odigrao zavrsnicu sezone. Debil bi bio onaj ko bi ga terao da igra, a ne onaj sto mu zabranjuje.

Link to comment

Samo mala dopuna, poceo je da trenira na kopaoniku ali se sjebo ponovo.

Prvi mec smo igrali 12 dana nakon pocetka priprema, on je vec neko vreme bio van stroja. Znaci, mozda je 5 dana trenirao. 

Link to comment

Ma šta mislio o svemu, ako nije sprema i ta noga mu je rovita, i ne treba da ide. Zdravlje pre svega.

Najgore je voditi na prvenstvo nezalečenog igrača.

Link to comment

Ne bilo kog. Tea bi čekali da ima i min šanse da zaigra. Makar i da propusti grupnu fazu i da igra samo završnicu

 

Naravno, sa nba ugvorom to ne dolazi u obzir

Link to comment

svi bi bili lošiji igrači da ne odu u nba. jokić bi još jeo burek i imao 200 kila sala.

ja sam srećan kad ode neki naš u nba jer je to znak da naša ide košarka na bolje ili da bar neko radi kako treba

jedva čekam da vidim teoa protiv najboljih igrača na svetu ili bogdana.

 

budio sam se i zbog čikagoa,sakramenta i le bronja, budiću se i zbog naših igrača.

manje više svi će igrati u reprezentaciji od ovih iz nba.preskoče po neko takmičenje..

više me nervira milutinov.

i smanjiti pripreme tj broj dana.

Link to comment

Akropolis kup prenosi Arena. 

 

Sutra sa Italijom, u četvrtak sa Gruzijom, u petak sa Grčkom.

 

Fale nam možda ove godine utakmice sa Francuzima ili Hrvatima, šta znam. Mada Španci već godinama igraju samo one turneje kod kuće uglavnom protiv dosta slabijih protivnika.

Link to comment

Problem i jeste što tu nema tzv. slobodnog tržišta. Nema biznisa gde kupac dodje i baci kesu perpera (650k dolara) i ćao.

To treba da izbore ULEB/FIBA, kao u fudbalu, da se plaća tržišna cena za igrače, tako da novac silazi do izvora, u ovom slučaju evropskih timova koji bi onda imali interes i da ih razvijaju, i da klubovi počnu da rade na nekim zdravijim osnovama, a ne samo kao pržionice novca, jal tajkunskog, jal državnog

 

Pa to jeste slobodno tržište, isto kao tržište rada. Zamislimo da si ti vrlo bitan štaf u svojoj firmi, imaš platu 1000 evra, i onda dođe baja iz jače firme i ponudi ti 5 ili 10 soma i sve bolje uslove. Naravno da ćeš preći u nekom trenutku.

 

NBA nema konkretnu krivicu u tome, ona se uostalom i najmanje menjala otkad postoji profi sport, problem je u globalnoj ekspanziji kinte u popularnim sportovima, plus dodatna takmičenja i tekme koji služe za dodatno natrpavanje para. Pa onda imamo turnire po Aziji za sponzore i gledaoce koji su nedavno otkrili te stvari i voljni su da bacaju pare na dresove, tekme, kurce i palce, pa onda proširenja formata takmičenja koja postoje već ohoho ne bi li se uguralo što više aktera i time namaklo još kinte, itd itd.

 

Poenta je u tome da su pravila u klasičnom biznisu i protoku radne snage neprimenjiva na profesionalni sport, ali opet sve može da se brani na drugi način. Zato kažem da ne vidim kakvim mehanizmima bi to moglo uopšte da se reši, sve dok ne dobijemo par ultrajebačkih kinta liga u svakom popularnom sportu, i ostane boranija sa strane.

Link to comment

hehehehe

 

mada potencijalno lepa vest za tea

to sto se njihov fizio iscimao cak do bg

 

sad, moguce da im je to praksa i da rade za apsolutno svakog, ne pratim dovoljno, ali nesto slutim da nije tako

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...