Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Sve lepo receno.

 

I nije bas da su godine presudne. Evo bojan bogdanocic godinama igra i nba i za repku, al ajde ako je on malo stariji, dario saric je kao ruki rekao da je za njega repka br 1 i tu je. A nije bas mnogo stariji od jokica... Ima primera i mladih igraca koji znaju sta hoce i klubovi to postuju.

Ne kazem da je jokiceva odluka za osudu, ali jasno je da mu je reprezentacija pod b. Mozda ce dogodine da bude pod a, ali odnos koji je imao teo ili bogdan (gle jos jedan ruki) je drugaciji od jokicevog i prosro zaslizuje vise postovanja zbog odnosa prema dresu. Mozda ce jokic biti bolji igrac od ove dvojice, ali ce oni uvek imari vece postovanje navijaca naze reprezentacije...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ovo oko treniranja pre i posle podne je zanimljivo i nategnuto al ostatak je realnost. Dogodine će biti pod F jer dogodine nema takmičenja na kojima bi on mogao da igra. Što mu je samo dodatni minus za ovu godinu.

A ja mislim da je užasno počela da smara priča o maxovima i nabijanjima snage za sledeću sezonu. Kao da se košarka uopšte nikada ovde nije igrala za pare i kao da ovde igrači nisu profesionalci koji treba da budu spremni za vrhunski basket. Ja uopšte i nemam pretenzija prema Jokiću sve i da je sam doneo odluku (a nije), nego se čudim kratkovidosti ljudi koji ne mogu da gledaju koju godinu unapred. U ovom trenutku naša košarka je Zvezdin top 9, a to je prilično tužan nivo za ljude koji gledaju košarku ovde i navikli su da se osvajaju medalje i velika takmičenja. Jedino što to može da promeni je reprezentacija, a "objektivne okolnosti" su dovele do toga da igramo bez gotovo čitave prve petorke. To je naša realnost u ovom trenutku i žao mi je što to moram da crtam - tu realnost moramo da menjamo odmah, jer za koju godinu, sasvim iznenada, probudićemo se bez košarke.

 

Da budeš deveti najbolji klub u Evropi je sranje? Naosvajali smo se evropskih titula mi u Srbiji u klupskoj košarci pa je ovo sranje. Daj bre nemoj da zajebavaš. Košarka ide nezavisnim tokom od stanja košarke kod nas mi smo tu nebitni faktor dal sad uzeli zlato ili bili deseti. Da, evropska košarka ide na dole što je bilo vrlo lako predvideti i pisali smo o tome posle nekih većih takmičenja prethodnih godina. Odoše ljudi u Ameriku, FIBA je gomila imbecila, Đordi i ekipa ništa bolji, sve u svemu jedna kolektivna vreća govana odlučuje u evropskoj košarci trenutno. A i da mnogo pametniji ljudi odlučuju pitanje je koliko bi bolje bilo. 

Link to comment
  • Replies 25.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    939

  • б1lme3

    909

 

Da budeš deveti najbolji klub u Evropi je sranje?

 

Sranje je.

 

 

 

Da budeš deveti najbolji klub u Evropi je sranje? Naosvajali smo se evropskih titula mi u Srbiji u klupskoj košarci pa je ovo sranje. Daj bre nemoj da zajebavaš. Košarka ide nezavisnim tokom od stanja košarke kod nas mi smo tu nebitni faktor dal sad uzeli zlato ili bili deseti. Da, evropska košarka ide na dole što je bilo vrlo lako predvideti i pisali smo o tome posle nekih većih takmičenja prethodnih godina. Odoše ljudi u Ameriku, FIBA je gomila imbecila, Đordi i ekipa ništa bolji, sve u svemu jedna kolektivna vreća govana odlučuje u evropskoj košarci trenutno. A i da mnogo pametniji ljudi odlučuju pitanje je koliko bi bolje bilo. 

 

Naosvajali smo se titula i medalja sa repkom. Ako nismo titula sa Srbijom, onda smo sa Jugoslavijom, imaš mnogo kratko pamćenje.

I to što su u Fibi i Ulebu debili apsolutno nema veze s ovime - mi smo ta evropska košarka, uvek smo bili. Eno ti EP kadeta - u četiri su tri ex-yu ekipe.

Mislim, ne znam ja šta bi bilo kad bi bilo, ono što znam da je nama potrebna promena paradigme u košarci, priča o maxovima i nba opsesija će nas konano košarkaški provincijalizovati, a onda neće više biti ni tog devetog mesta (koje je osvojeno uprkos parama, dakle može i tako).

Link to comment

nba opsesija će nas konano košarkaški provincijalizovati

 

+1

 

Nek se tamo igra najbolja kosarka u svim univerzumima, ali nema nikakve sumnje da mi Evropljani od tog cirkusa imamo mnogo vise stete nego koristi. Svaka cast onima koji prate NBA i mogu sebi da priuste luksuz da ne spavaju nocu, zavidim im na tom uzitku, verujem da je taj basket svemirski, ali meni, kao prosecnom ljubitelju kosarke iz Srbije, mnogo vise znaci da Partizan (ili Zvezda) odigraju dobru sezonu u Evroligi, nego da citam na vestima da je Jokic prethodne noci ostvario 845. uzastopni  tripl-kvadripl-dabl u karijeri. Naravno, tu se nista ne moze uciniti, lova odredjuje sve, mozemo samo da kukamo i prdimo po forumima.

Link to comment

Jasno mi je da pričamo srpskoj repki, ali ta "NBA opsesija" nije samo "naša".

Prosto, kako idu stvari progutaće evro košarku...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

ne bih se slozio

odnosno, slazem se da trentuno moze tako da se tumaci, ali dugorocno ce evropska kosarka profitirati

ubedjen sam da ce u nekom trenutku postojati evropska konferencija nba (ili nekakvo krovno zajednicko takmicenje koje ce pokriti i danasnju nba i evroligu), na nama je samo da dozivimo to :D, a na nasim "kosarkaskim radnicima" je da uguraju srbiju, odnosno beograd u grupu tih evropskih nba klubova

i tad cemo zapravo po prvi put imati mogucnost da uzivo gledamo najbolju svetsku klupsku kosarku (i navijamo za "svoj" klub)

 

 

ne znam kako bi se uopste zaustavio proces odlaska evropljana u nba (i posledicno slabljenje evrolige, pa indirektno i ostalih evropskih takmicenja)

tamo se igra najvisi nivo kosarke i tamo su pare

nema mehanizma koji bi sprecio evropskog igraca dovoljnog kvaliteta da ode u ameriku

 

jedino resenje jeste proces koji se vec i desava. da se i u evropi u buducnosti igra "nba" (ne mora nuzno da se zove nacionalna :D)

udaljavanje od fiba, zatvaranje lige, koncentracija kvaliteta, jesu koraci koji vode u tom smeru

u nekom trenutku smo dosli do tacke kad je evropska klupska kosarka na jako niskom nivou, ali deluje mi da je to iza nas

pored odliva kvaliteta u sad za to su odgovorni i oni koji organizuju evropsku klupsku kosarku

Link to comment

do jaja ti je argumentacija

kao sto rekoh, ne mora nuzno biti "nba" i malo je verovatno i da bi se tako zvala, ali do dodatnog zblizavanja mora doci

a i do zajednickog takmicenja. za pocetak makar turnirskog, neobaveznog gde bi igrali nba sampion i el sampion, ili finalisti

uglavnom, ne vidim drugi nacin kako da evropska kosarka odrzi korak, osim u pokusaju zblizavanja sa americkom. i nije tu bitan samo taj eventualni takmicarski deo

 

 

dakle opet, imamo situaciju gde je najvisi kvalitet kosarke u sad, tamo su i pare. koji je to mehanizam koji bi trebao spreciti evropskog igraca da pokusa da se oproba medju najboljima za najvise novca?

a do koncentracije kvaliteta u evropi i veceg ulaganja, mora doci izmedju ostalog da tim klubovima budu dostupni i igraci koji ne spadaju u grupu trecerazrednih

 

mislim, uvek postoji opcija i da evropska kosarka ide nekim drugim putem

sa ovakvim odlivom evropskih kosarkasa, povecanjem plata u razvojnoj ligi i ulaganjem kineza ce zavrsiti kao neko 5 takmicenje po kvalitetu

Link to comment

+1

 

Nek se tamo igra najbolja kosarka u svim univerzumima, ali nema nikakve sumnje da mi Evropljani od tog cirkusa imamo mnogo vise stete nego koristi. Svaka cast onima koji prate NBA i mogu sebi da priuste luksuz da ne spavaju nocu, zavidim im na tom uzitku, verujem da je taj basket svemirski, ali meni, kao prosecnom ljubitelju kosarke iz Srbije, mnogo vise znaci da Partizan (ili Zvezda) odigraju dobru sezonu u Evroligi, nego da citam na vestima da je Jokic prethodne noci ostvario 845. uzastopni tripl-kvadripl-dabl u karijeri. Naravno, tu se nista ne moze uciniti, lova odredjuje sve, mozemo samo da kukamo i prdimo po forumima.

+1 da nije nba jokic, grikfrik, braca gasol i novicki bi sad igrali u zvezdi i partizanu.
Link to comment

dakle opet, imamo situaciju gde je najvisi kvalitet kosarke u sad, tamo su i pare. koji je to mehanizam koji bi trebao spreciti evropskog igraca da pokusa da se oproba medju najboljima za najvise novca?

 

Nema mehanizma i to je to, gledaćemo sve više ovakvih stvari, kao i u fudbalu. Jbga bato, liberalni kapitalizam, slobodno tržište.

Link to comment

Nema mehanizma i to je to, gledaćemo sve više ovakvih stvari, kao i u fudbalu. Jbga bato, liberalni kapitalizam, slobodno tržište.

 

+1

de Kuberten govna da jede

Link to comment

Nema mehanizma i to je to, gledaćemo sve više ovakvih stvari, kao i u fudbalu. Jbga bato, liberalni kapitalizam, slobodno tržište.

pa da

ali nije tome kriva (samo) amerika

 

ima u evropi dovoljno i novca i interesovanja za kosarku da moze ostati na visokom nivou

poenta je da evropska kosarka nikad i nije bila najkvalitetnije kosarkasko takmicenje (kao sto fudbal npr jeste)

samo sto do pre 20-30 godina evropski kosarkasi nisu odlazili u nba, njihovi nba nisu igrali na sp i oi, pa smo imali laznu sliku kako gledamo najbolju kosarku i(li) cak kako su to dva razlicita sporta

 

sad smo kroz godine unazad postali svesni toga, pa situacija posmatra iz pogresnog ugla

odnosno umesto da se razmislja kad ce evropska kosarka stici americku i kao to uraditi, zali se za vremenom kad nismo imali dodira sa njima i kad je ovo nase bilo najbolje ( a nije bilo najbolje)

 

pa pre 25 godina su najbolji evropski igraci, apsolutno dominantni grejali klupu u nba ili u najboljem slucaju bili pomocno osoblje

a proteklih godina imamo novickog kao mvp sampiona nba, pa bracu gasol, parkera, stojakovica kao ol star igrace i(li) bitne delove najboljih ekipa

a danas nikad vise evropskih igraca sa znacajnom ulogom u nba

 

zapravo se americka kosarka srozava u odnosu na evropsku,a ne obrnuto

jeidni problem evrope je kako da dovede to takmicenje ovde, a nas problem kako mi da se uguramo medju te odabrane

opet, ovakva el jeste korak ka tako necemu

 

one gluposti sa dva paralelna takmicenja, 30 klubova u evroligi, ubacivanje raznih londona (doduse slicna suluda ideja valjda opet postoji) u takmicenje nikako nisu bili dobri koraci

 

ako evropa nadje meru izmedju interesovanja i novca, odnosno probere dovoljno klubova koji mogu ispratiti novcano visi nivo,a opet da u tim sredinama postoji interesovanje za vrhunsku kosarku, brze ce i uhvatiti korak sa nba

 

 

srbija je nazalost toliko siromasna da postoji relativno mala sansa da se nadje u tom drustvu, ali sa druge strane opet je daleko veca moguscnost da se u beogradu igra vrhunska kosarka, nego vrhunski fudbal

Link to comment

+1

 

Nek se tamo igra najbolja kosarka u svim univerzumima, ali nema nikakve sumnje da mi Evropljani od tog cirkusa imamo mnogo vise stete nego koristi. Svaka cast onima koji prate NBA i mogu sebi da priuste luksuz da ne spavaju nocu, zavidim im na tom uzitku, verujem da je taj basket svemirski, ali meni, kao prosecnom ljubitelju kosarke iz Srbije, mnogo vise znaci da Partizan (ili Zvezda) odigraju dobru sezonu u Evroligi, nego da citam na vestima da je Jokic prethodne noci ostvario 845. uzastopni  tripl-kvadripl-dabl u karijeri. Naravno, tu se nista ne moze uciniti, lova odredjuje sve, mozemo samo da kukamo i prdimo po forumima.

 

+1 na +1 i ostatak.

Link to comment

pa da

ali nije tome kriva (samo) amerika

 

ima u evropi dovoljno i novca i interesovanja za kosarku da moze ostati na visokom nivou

poenta je da evropska kosarka nikad i nije bila najkvalitetnije kosarkasko takmicenje (kao sto fudbal npr jeste)

samo sto do pre 20-30 godina evropski kosarkasi nisu odlazili u nba, njihovi nba nisu igrali na sp i oi, pa smo imali laznu sliku kako gledamo najbolju kosarku i(li) cak kako su to dva razlicita sporta

 

sad smo kroz godine unazad postali svesni toga, pa situacija posmatra iz pogresnog ugla

odnosno umesto da se razmislja kad ce evropska kosarka stici americku i kao to uraditi, zali se za vremenom kad nismo imali dodira sa njima i kad je ovo nase bilo najbolje ( a nije bilo najbolje)

 

pa pre 25 godina su najbolji evropski igraci, apsolutno dominantni grejali klupu u nba ili u najboljem slucaju bili pomocno osoblje

a proteklih godina imamo novickog kao mvp sampiona nba, pa bracu gasol, parkera, stojakovica kao ol star igrace i(li) bitne delove najboljih ekipa

a danas nikad vise evropskih igraca sa znacajnom ulogom u nba

 

zapravo se americka kosarka srozava u odnosu na evropsku,a ne obrnuto

jeidni problem evrope je kako da dovede to takmicenje ovde, a nas problem kako mi da se uguramo medju te odabrane

opet, ovakva el jeste korak ka tako necemu

 

one gluposti sa dva paralelna takmicenja, 30 klubova u evroligi, ubacivanje raznih londona (doduse slicna suluda ideja valjda opet postoji) u takmicenje nikako nisu bili dobri koraci

 

ako evropa nadje meru izmedju interesovanja i novca, odnosno probere dovoljno klubova koji mogu ispratiti novcano visi nivo,a opet da u tim sredinama postoji interesovanje za vrhunsku kosarku, brze ce i uhvatiti korak sa nba

 

 

srbija je nazalost toliko siromasna da postoji relativno mala sansa da se nadje u tom drustvu, ali sa druge strane opet je daleko veca moguscnost da se u beogradu igra vrhunska kosarka, nego vrhunski fudbal

normalno da nije sve u novcima. ima palja zanimljiv intervju u kom, izmedju ostalog, prica o razlici u pristupu kosarci u evropi i usa, i samom kvalitetu treninga i trenera.

mislim, stvarno mi je nelogicno kriviti novi nivo igrice zato sto postoji, jer nagoni ljude kojima je to posao da probaju da ga predju.

 

inace, megalol za milogledovo cirkus i mi evropljani i korist.

Edited by ToniAdams
Link to comment

normalno da nije sve u novcima. ima palja zanimljiv intervju u kom, izmedju ostalog, prica o razlici u pristupu kosarci u evropi i usa, i samom kvalitetu treninga i trenera.

mislim, stvarno mi je nelogicno kriviti novi nivo igrice zato sto postoji, jer nagoni ljude kojima je to posao da probaju da ga predju.

 

inace, megalol za milogledovo cirkus i mi evropljani i korist.

 

Mozes da megalolujes koliko hoces, ali navedi mi jedan dobar razlog zasto bi meni, kao gledaocu, bilo bitnije takmicenje koje zbog vremenske razlike ne mogu da pratim od toga kako ce izgledati klub za koji navijam i reprezentacija zemlje u kojoj zivim. Ziv nisam da cujem tvoju neumoljivu argumentaciju.

 

Ne krivim ja NBA sto postoji niti poricem da je to druga dimezija u odnosu na ostatak sveta, samo mi nije drago sto zbog toga evropska kosarka, kako klupska tako i reprezentativna, iz godine u godinu gubi na kvalitetu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...