Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

 

 

  Jel ne moze da gleda NBA da bi se lozio na basket?  .

 

Mrzi me da odgovaram na sve, jer opet zamenjueš teze. Samo ću na ovo (mada i tu zamenjuješ teze) - ne može - odnosno, neko i može ali to nije dovoljno. Za masovnost su ti potrebni domaći klubovi, domaća repka i njihovi uspesi.

 

I da - nisi pravi ljubitelj košarke ako ne ideš na utakmice i gledaš košarku uživo.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Popularnost košarke u srbiji sigurno nije donela NBA.

MOje mišljenje je da NBA prevazilazi granice spota i pretvara se u biznis, lajt verzija kečera. (uostalom kao i sve čega se Ameri dohvate).

Meni se lično to ne sviđa, na stranu sve zvezde i vrhusnki potezi.

Dakle, nisam protiv NBA, mislim da odlazak naših igrača tamo poboljšava njihovu igru ali odmaže reprezentaciji zbog otkaza.

Sve u svemu, sport polako klizi ka kapitalističkom gladijatorstvu, a to mi se ne sviđa

Link to comment

Najbolje da se u Srbiji navija za Zvezdu i Partizan iz zdravih navijackih pobuda,

 

A iz kakvih pobuda npr. Zelaja navija za Zvezdu a ja za Partizan? Iz nekih niskih, nemoralnih, koristoljubivih, sta li? 

 

Preterujes u tom trudu da se izdignes iznad domaceg sporta kao takvog. Svi smo svesni negativnih pojava koje ga prate, ali taj anti-navijacki snobizam je totalni promasaj i zamena teza, kao sto ti je Zelaja vec vise puta rekao.

Link to comment

"kapitalističko gladijatorstvo"?

 

Hm, da, ukratko show-business.

Ali kvalitet, radne navike i nivo košarke koji je taj šoubiznis iznedrio je neosporan. Kapitalizam nije nužno loša stvar, i sve te pojave OKO basketa ne treba da zamagle veliku sliku u kojoj su veliki igrači i veliki timovi, pa i praktično nepobediva reprezentacija.

Nije baš da je sve kao u filmu Rollerball (originalna verzija, James Caan) što predstavlja klasično distopično "kapitalističko gladijatorstvo" :)

 

...

I da - nisi pravi ljubitelj košarke ako ne ideš na utakmice i gledaš košarku uživo.

Ovo je vrlo hrabra teza, ali čini mi se i pogrešna na više različitih nivoa.

Link to comment

I da - nisi pravi ljubitelj košarke ako ne ideš na utakmice i gledaš košarku uživo.

sto?

ja sam recimo bas pravi ljubitelj kosarke a poslednji put sam bio na tekmi pre nekoliko godina.

a siguran sam da sam sad veci ljubitelj nego tada.

Link to comment

sto?

ja sam recimo bas pravi ljubitelj kosarke a poslednji put sam bio na tekmi pre nekoliko godina.

a siguran sam da sam sad veci ljubitelj nego tada.

to zato sto jedes bela leba i slanine.

Link to comment

"kapitalističko gladijatorstvo"?

 

Hm, da, ukratko show-business.

Ali kvalitet, radne navike i nivo košarke koji je taj šoubiznis iznedrio je neosporan. Kapitalizam nije nužno loša stvar, i sve te pojave OKO basketa ne treba da zamagle veliku sliku u kojoj su veliki igrači i veliki timovi, pa i praktično nepobediva reprezentacija.

Nije baš da je sve kao u filmu Rollerball (originalna verzija, James Caan) što predstavlja klasično distopično "kapitalističko gladijatorstvo" :)

 

 

 

Slažem se da kapitalizam nije nužno loša stvar, ali je loša u svojoj poslednjoj fazi kad npr postane monopol. oligopol....

Prevedeno na ovaj slučaj, vezano za kvalitet i radne navike, metodologiju treninga itd, kapitalizam je doneo mnoštvo poboljšanja u košarci, ali je ta surova kompeticija dovela i do pojave dopinga, protežiranja velikih zvezda, preplaćivanja igrača itd, što su tendencije koje mi se nikako ne sviđaju. Sve je manje sportskog duha, sve se gleda kroz novac i biznis, do playoff utakmica apsolutno nema takmičarske draži...itd, itd.

 

Bojim se, ako se nastavi ovim pravcem, da će košarka ubrzo sustići Rolelrball (ne baš bukvalno da se ogradim)

Link to comment

A iz kakvih pobuda npr. Zelaja navija za Zvezdu a ja za Partizan? Iz nekih niskih, nemoralnih, koristoljubivih, sta li? 

 

Preterujes u tom trudu da se izdignes iznad domaceg sporta kao takvog. Svi smo svesni negativnih pojava koje ga prate, ali taj anti-navijacki snobizam je totalni promasaj i zamena teza, kao sto ti je Zelaja vec vise puta rekao.

ti sto te mrzi da gledas nocom pravi basket pa ne znas za bolje, a za zvezdu stvarno ne postoji racionalno objasnjenje.

 

nego, dojaja sto nastavljate sa kukanjem iako je ispalo da vam je pocetna ideja pogresna.

Link to comment

... ali je ta surova kompeticija dovela i do pojave dopinga, protežiranja velikih zvezda, preplaćivanja igrača itd, što su tendencije koje mi se nikako ne sviđaju. Sve je manje sportskog duha, sve se gleda kroz novac i biznis, do playoff utakmica apsolutno nema takmičarske draži...itd, itd.

 

Bojim se, ako se nastavi ovim pravcem, da će košarka ubrzo sustići Rolelrball (ne baš bukvalno da se ogradim)

Slažem se ja s tobom.

I ne vidim načina da bude drugčije. Svet (ne samo USA) želi takmičenja, timovi, reprezentacije, ludilo... i u svemu tome, "romantični pristup" košarci (i manje-više bilo kom drugom sportu, for that matter) je odavno izgubio dah u nadmetanju sa sistemom "surove kompeticije". Jednostavno je tako, jbg... nazad (izgleda) nema.

 

("romantični pristup" - dobro se sećam npr. 70ih, naše zlatne generacije, utakmica u "Pioniru", da ne lamentiram sad naširoko...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...