Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Bezveze, ako sam dobro razumeo on je da imamo strance u reprezentaciji. Nije to klub nego reprezentacija

Edited by shimpr
Link to comment
1 hour ago, levi said:

trajalo je 5-6 god, od ukidanja sankcija, svake godine su dolazili Alba Oly, Panatinaikos pred  početak sezone

 

Mislim da se zvao Trofej Beogradski Pobednik ili tako nesto. Igrao je i Radnicki jednom, skupljali bi se uglavnom par domacih ekipa i par evropskih velikana.

Link to comment

na tom turniru je Jarić igrao za Zvezdu, ali nije zadovoljio pa je morao da nastavi karijeru u Grčkoj i posle u Italiji

najveće sranje kod tog turnira je bio termin, uvek ogromne vrućine pa još u Pioniru :ph34r:

Link to comment
31 minutes ago, levi said:

jeste, počelo skromno za vreme sankcija, i trajalo do 5. oktobra

 

https://kosmagazin.com/daba-bilo-nekad-beogradski-turnir/

Quote

Trećeg dana turnira sastali su se Partizan – Efes 69-68, 

 

Leto 97, leto pre final foura. Mislim da je ovu utakmicu rešio Drobnjak nekom trojkom? Ako nešto nisam pogrešno upakovao u memoriju moga sećanja,davno je bilo. 

Sećam se da je to bilo iznenađenje jer je tek tada u karijeri počeo da šutira trojke. Pre toga je igrao mnogo više pod košem. 

 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja koliko se secam price od tada (mozda gresim), on je potpisao ugovor sa Zvezdom, a onda se pet dana kasnije javio PAF Fortitudo i on je potpisao drugi ugovor sa njima i pravio se lud. Ni dan danas ne znam kako mu je to proslo.

 

Mada sad kad razmislim, mozda je to samo sarena laza plasiran kroz raznorazne Zurnale tada, nemam pojma.

  • +1 1
Link to comment

evo spominju ga i u Košu:

 

Quote

Interesantno je da je u ekipi Crvene zvezde nastupao Marko Jarić, ponikao u Radničkom, koji je posle ovog turnira otišao u Grčku (Peristeri) a kasnije u Fortitudo iz Bolonje iz koga se otisnuo u NBA

 

u Grčku je otišao, a tek posle u Italiju. a meni je u sećanju ta priča kako nisu hteli da ga potpišu jer je slabo odigrao. i bio je jedan od milion naših koji igraju u Grčkoj i već sam ga bio zaboravio, kad odjednom eto njega u Fortitudu, osvaja prvenstva, igra Euroleague. sećam se da se potukao sa Carltonom Myersom na treningu :D

Link to comment

Ne mislimo na isti period onda, on je izmedju Peristerija i Italije bio u Zvezdi, to je ovo sto ja pricam.

 

Mrzi me da trazim izvore, ima ovde na ovoj wiki stranici

 

Quote

U ovom klubu proveo je jednu sezonu, da bi nakon kratkotrajnog povratka u Crvenu zvezdu otišao u italijanski PAF. 

 

Link to comment
15 minutes ago, pacey defender said:

 

Leto 97, leto pre final foura. Mislim da je ovu utakmicu rešio Drobnjak nekom trojkom? Ako nešto nisam pogrešno upakovao u memoriju moga sećanja,davno je bilo. 

Sećam se da je to bilo iznenađenje jer je tek tada u karijeri počeo da šutira trojke. Pre toga je igrao mnogo više pod košem. 

 

 

Ostao sam kao duh na liniji za 3..iznenadjenje za sve u hali ali i milionski auditorijum kraj malih ekrana.

 

Zapamtih i debilnu himnu turnira,nikad razjasnjenu..te godine je valjda Delta bila sponzor

 

 

"Delta trofej,

Kosarkaska slava naseg grada,

Naseg Beograda

 

Neka ovde

Sad padaju samo svetski kosevi

Mi smo jaki"

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...