Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

7 minutes ago, goofs said:

Ne mislimo na isti period onda, on je izmedju Peristerija i Italije bio u Zvezdi, to je ovo sto ja pricam.

 

Mrzi me da trazim izvore, ima ovde na ovoj wiki stranici

 

 

sad vidim da su u Košu pogrešili. Taj turnir kad je on igrao je leto 98, a to znači da si ti u pravu i da je posle turnira otišao u Italiju.

ali sam ja i dalje mislim da Zvezda njega nije htela potpisati jer je slabo odigrao 2-3 utakmice na tom turniru

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

30 minutes ago, omiljeni said:

sećam se da se potukao sa Carltonom Myersom na treningu

 

Svi Srbi u Palakanestru su tukli Majersa, praktično se nije računalo da su igrali u ligi ako ga ne našamaraju. Danilović, Đorđević, jedino Savić nije jer prosto ne bi bilo fer (kao i za većinu igrača ikad).

 

Edit: Ne sećam se za Bodirogu doduše.

Edited by zorglub
Link to comment
12 minutes ago, Joe D said:

lose mislis.

ne znam baš, to je ona sezona kada je Zvezda igrala Euroleague i garant su ga škartali.

pitao sam na twići mixxera da mi razjasni šta se stvarno desilo. on se seća svih tih 90s zajebancija

Link to comment

pitaj nikodija, kakav mikser

 

jaric je sve dogovrio, mozda cak i potpisao, ali je volsebno presao posle turnira u italiju. jesam bio klinac, ali se toliko secam. 

  • +1 2
Link to comment
Poenta kulta reprezentacije je da se ona dozivljava kao nešto posebno BEZ OBZIRA na medalje. Ako je kult lozimo se jer smo najbolji, onda navijaš za onu franšizu koja u tom trenutku ima najviše para i najbolji tim.
Pa to...
Eto večerašnji primer [emoji4]







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Tema leta – Jokić

Tu nije bio kraj. Neizbežna tema je bio Nikola Jokić. Da li bi njegovo prisustvo nešto promenilo i kakva je njegova budućnost u nacionalnom timu. 

– Mora da se šalite? Pitanje “da li bi Jokić nešto promenio?” Jokić je u ovom trenutku najbolji košarkaš sveta. Pogledajte šta se dešava Sloveniji, koja nije mogla da prođe kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, koja je gubila od Belorusije, molim vas. Imali su jako loša poslednja dva leta i pojavljuje se alfa mužjak, njihov Jokić, pojavljuje se Luka (Dončić) koji je u ovom trenutku top 5 igrača sveta i sve se menja. I medijski i svlačionica i trening. To su ljudi koji su magneti. Pogotovo ako je tvoj najbolji igrač najbolji dodavač sveta, što su i jedan i drugi. Ne najbolji strelac, nego plejmejkeri. To menja i u energiji i samopouzdanju o kome pričamo i motivaciji… Svi smo mnogo bolji.Sama činjenica da najbolji igrač sveta ne igra – to su dva potpuno druga tima.  

 

 

:fantom:

Link to comment

Slazem se za Djurovica.

 

Deo sa "mislite na nasu decu" mi je patetican ali super. I treba da ih zastiti.

 

Deo gde prica o tome kako je on neshvaceni progres jer nema emocije mi je vec uvrnut. Mislim OK, ne mora da urla ako mu to ne dodje prirodno, ali ne mora ni da to zavija u oblande i prica nam kako je to prednost. Ovo je sport, adrenalin je sastavni deo igre, nije partija bridza.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Ma realno covek je napravio veliki neuspeh, jedan od najvecih u novijoj istoriji nase kosarke a bio je akter jos  dva   u Novom Sadu 2005-e na EP i na Olimpijskim igrama godinu pre, ako se ne varam  i sa ovom ekipom je  trebao barem na guzove da nas odvede na OI . Ovo  za Jokica se slazem sa njim .

Edited by Micko8
Link to comment

Vujošević je pričao jedno 20 minuta o repki u emisiji postavljenoj na KKP temi. Nisam njegov fan ali je bio odličan pa ću da prepričam jer se slažem i nemam štq da dodam.

 

Za stil vođenja utakmica je rekao da bi energičniji pristup pomogao da se igrači nateraju da poštuju teoretske principe kojima Kokoškov odlično vlada, ali nije ga preterano kritikovao zbog toga. Glavna kritika je bila na račun toga što selektor nije pratio stanje igrača i bio sa njima u stalnom kontaktu već je bio iznenađen što ima trojicu igrača na okupljanju. Kaže da je njegova odgovornost bila da to zna unapred i pozove 12 igrača koji će doći na početku pa makar bili i loši pa da otpadaju vremenom. Generalno mu zamera što nije imao bolju komunikaciju sa igračima tokom sezone. Ovo za decu je prokomentarisao da se ne misli bukvalno na tuču i da to nisu deca nego ljudi od 30 godina koji imaju brakove i svoju decu. Shvatio sam da je mislio nešto u stilu da je nekada u redu da jedan igrač isproziva drugog što ne igra odbranu, da se ne misli na šamaranje.

 

Na kraju je zaključio da Kokoškov ima moralnu obavezu da nauči iz ovog iskustva i nastavi da radi kao selektor ali da misli da je sa ovakvim sistemom takmičenja i kalendarom nemoguće uspešno biti selektor i trener EL ekipe.

 

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

Da, naveo je primer Dude (nije izdržao da ne doda da nije u ljubavi sa njim :D) koji je bio u kontaktu čak i sa ljudima iz okruženja igrača, zvao njihove supruge i ljude koji imaju uticaja na njih i tako pokušavao da olakša igračima odluku da igraju. 

Link to comment

I morao je da provuče kako je država subvencionisala Teov kamp. Pričao je i da igrači koji se odazovu ne treba da čašćavaju prisustvom. Generalno treba pogledati intervju u celosti a ne reagovati na osnovu par novinskih naslova isečenih. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...