Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Just now, Mos said:

Šta znači čašćavanje prisustvom? Na koga konkretno misli?

 

Pa u fazonu da sama činjenica što su se odazvali nije dovoljna, da se ne slaže sa Djurovićem kad kaže da bi bilo dovoljno samo Jokić da bude tu da ne mora ništa da odigra, nego da moraju najbolji igrači da vode primerom. 

Link to comment
22 minutes ago, duma said:

Meni nije jasna poenta razgovora sa saradnicima kad počne tajm aut. Deluje mi teatralno. Mogao bi s njima da popriča pre, a ne da gubi vreme. Imao je itekako šta da kaže igračima.

Valjda jer i on i saradnici gledaju sta se desava pre time outa. 

Link to comment

Ma to je americki fazon, samo sto tamo ‘mauti umeju da traju duze zbog reklama, a ovde bude nekako zbrzano.

 

Nije to problem,druge stvari su kriticnije.

Link to comment

To je potpuna glupost, ne možeš preseliti NBA u FIBA gde tajmauti uopšte ne traju isto, drugo je da se ti konsultuješ sa pomoćnicima pa da ti ostane minut, a on ovde potroši pola minuta minimum na to. Taktički je takodje morao da uigrava zonu više jer je mojoj babi bilo jasno da Marjanović drugačije ne može da se iskoristi defanzivno. A ne da je jednom postavimo i da dobijemo otvorenu trojku iz prvog pasa. Mada u pravu je Vujošević, krivica je prvo na igračima, kako su došli, u kom stanju, sa kojom energijom, madjioničar bi trebalo da budeš pa da napraviš nešto smisleno od njih. 

Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

Pričao je i da igrači koji se odazovu ne treba da čašćavaju prisustvom. 

 

 

Da, to je isto ono sto je Teo rekao... "Ne treba nam Jokic na 50%"

Link to comment
10 hours ago, Heaviside said:

Glavna kritika je bila na račun toga što selektor nije pratio stanje igrača i bio sa njima u stalnom kontaktu već je bio iznenađen što ima trojicu igrača na okupljanju. Kaže da je njegova odgovornost bila da to zna unapred i pozove 12 igrača koji će doći na početku pa makar bili i loši pa da otpadaju vremenom.

 

Ovo je cini mi se sustina. Ne znas u kakvom stanju ti je ekipa, ne znas ko dolazi, ko ne dolazi, moralo je tu da se izbunari jos imena, braca Lukovic, Simonovic, Trifunovic, pa i tog Pokusevskog nagovori da odigra turnir pa nek posle ide u Amerike. 

Mi smo ovo mogli da dobijemo na smallball igru sa Bjelicom na pet, ali covek je potpuno van forme i nespreman. Kako je moguce da to niko nije znao pre okupljanja? I kako da se covek spremi ako igra basket 2 na 2 na treninzima?

 

I koliko turnira mi treba da pogubimo da bi ljudi shvatili da je Boban neupotrebljiv van onog koncepta koji je Radonjic gurao u Zvezdi. Mozda cak ni tako vise, stigle su ga godine, inace je spor, sad jos sporiji, vidi se i u NBA, a videlo se opasno i na SP i na ovom turniru. 

 

Jesu ovo sve vanredne okolnosti, ali i u takvim moras da budes pametan i da se prilagodis. Da su ostale ekipe dosle u full sastavu mi finala ovde ne bismo videli.

Link to comment
14 minutes ago, Joe D said:

pomoglo bi i kad bi igraci saradjivali malo na davanju informacija. 

 

Nemoguće da npr Pokuševski i Smailagić nisu znali još pre par meseci da neće se odazvati. Pretpostavljam da su mogli još tad da jave, barem privatno ako ne da javno oglašavaju. Ovako su oni se našli na spisku, pa period neizvesnosti, pa tek onda otkazi. Verovatno je tad bilo teško ujuriti neku kvalitetnu zamenu jer su se već razbežali po plažama. 

Link to comment

Znalo se za njih dvojicu. Jokić je odustao, ostali su vukli povrede i moguce da nisu znali do samog kraja. Sad mozda bismo bolje prošli sa Uskokovićem nego sa ovakvim Vasom, al da se ne zajebavamo sa tim alternativnim rešenjima, koje niko ne bi uzimao u obzir.

Ne pada mi na pamet da slušam Dujana (tj. probao sam i jedva stigao do stare poslovice 1 evropskog naroda), ali ako se sistemski problem traži, iz aviona je jasno da smo vazda bolje prolazili sa trenerom kome je reprezentacija jedini posao. Taj posao je naravno profesionalno manji izazov, pretpostavljam i da finansijski, Savez teško da može da se nadmašuje sa Fenerom i sličnim. Ostaje da se dovede neki trener na kraju karijere (Ivković, Pešić...) ili početnik sa igračkim autoritetom (Djordjević ili uskoro npr. Teo), ili, još bolje, kombinacija ta 2.

Sve ostalo su naricanja zadušnih baba tipa Djurovica i Vujosevica koji da se u kolo uhvate, na reprezentativnom planu Kokoškovu nisu do kolena.

Inače sam baš popizdeo na Debelog kad je rešio da se bavi konjima ovog leta i na koji način je sve to prošlo, al sam u svakom trenutku znao da ću opet brzo na njegovu stranu kad se pojave ovi recitatori mudrih misli, informer interpretatori i njihovi konzumenti. Mogu misli šta onaj siledžija na čelu Saveza laje tamo u kafanskim obračunima sa kumovima.

Od svih tih bulažnjenja bolje bi apstrahovao Radonja: Specifična sezona, Nba još traje, igrali smo bez 5 povređenih, 4 se još preko toga povredilo na turniru i idemo dalje. Zapravo rekao je Teo.


Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

naravno da bi bilo bolje, ali od selektora bez angazmana u klubu nema nista. uopstalom, i kokoskov je vodio sa uspehom druge reprezentacije dok je radio u americi, spanci, francuzi nemaju profesionalnog selektora, ne vidim stvarno sto smo mi toliko posebni u odnosu na sve druge. 

Link to comment

Uopšte ne mislim da su igrači glavni krivci - ni ovi koji su otkazali, ni ovi koji su ostali. Recimo da su i jedni i drugi znali da nisu u mogućnosti da ovaj turnir odigraju na svom nivou - svi su imali taj izbor između toga da ostanu da pokušaju da odrade onoliko koliko mogu i da ne pokušavaju. Zato je selektor tu morao da ima autoritet da kaže tom nekom da nije spreman i da je bolje da sjedi kući, a ne da to shvati u situaciji kad smo već na -20 u odlučujućoj utakmici.

Rekavši to sve, mi bi ovo dobili i ovakvi kakvi smo, samo da Bobi nije igrao. Imao je -17 za 8 minuta na parketu. I dalje mi je neshvatljivo da neko napravi takvu grešku.

Link to comment

Da to je i meni najveci wtf. Ocekivao sam od Kokoskova da je savremeniji trener od Saleta, brze prilagodbe, vise small balla, nema Bjelice na 3 i Jokica na 4 i slicnih gluposti. Slovenci igrali koliko na 5 sa Cancarem pa i Doncicem, sta je falilo da se cela tekma igra sa Belim i Kalinom na 5, kad vidis posle 2 minuta da je Bobi ogroman minus? bar neka izgubimo sa dobrim konceptom, ovako je ceo ukus bas njesra. Inace sam u fazonu podrska za Kokoskova, pustimo ga proper ciklus da odradi pa da sudimo, ali to je bas bilo razocaravajuce.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, Joe D said:

pomoglo bi i kad bi igraci saradjivali malo na davanju informacija. 

Naravno da bi pomoglo, pomoglo bi i da Teo i Bjelica imaju 25 godina, da se Jokić loži na reprezentaciju i svašto nešto još ali imamo to što imamo i selektorov je posao da izvuče maksimim iz toga u svakom smislu. Važan deo njegovog posla je da nađe način da popravi komunikaciju sa igračima i podigne im motivaciju, a ima i koga da pita kako se to radi. Minimum je da sazna na vreme ko će se odazvati. Nisu ni igrači baš toliki klošari da ga pola tima slaže da će doći pa se ne pojave, naročito ako je izgradio odnos sa njima. Svakako da bi bilo bolje da igrači osećaju odgovornost i sami se jave i budu motivisani ali to prosto nije slučaj, takvo vreme došlo i treba nam neko ko ume sa time da se nosi. Nadam se da je Kokoškov naučio iz ovog debakla i da će nastavati da radi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...