Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

20 hours ago, theanswer said:

Cela ova kampanja je ostavila jako loš utisak, od otkazivanja Jokića preko Tanjuga do one utakmice sinoć i izjava posle nje

Šta je to bilo sa Tanjugom?

Link to comment
  • Replies 26k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    951

  • б1lme3

    909

Pa dao je izjavu za Tanjug u kojoj kaze da nece igrati. Po nekim reakcijama deluje da nije to saopstio selektoru u 4 oka pre toga.

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

 

možemo mi da se dogovorimo i usvojimo da su te 3-4 medalje osvojene u skoro 20 godina sjajan, čak i neočekivan uspeh i da nema zime za srpsku košarku. i to je ok. ali onda ne treba ni da se pitamo što nema kulta.

Jer taj kult jeste postojao kad smo imali repstaciju koja u periodu od 40 godina možda sa sve ukupno 4-5 takmičenja nije donela medalju. Prvu medalju smo osvojili početkom 60ih i od tada pa sve do zaključno sa 2002 smo fulili medalju u Minhenu 72 i Sidneju 2000. i na još možda 2-3 eurobasketa. To je oko 35 medalja u periodu od 40ak godina. A još smo 3 takmičenja propustili zbog sankcija.

sad imamo situaciju da nismo ni učesnik na 3 od poslednje 4 OI.

Poredis babe i zabe.

Shvatam ja da je lepo uracunati sve YU medalje Srbiji ali to ne moze tako. Jednostavno, nije u redu.

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Pa dao je izjavu za Tanjug u kojoj kaze da nece igrati. Po nekim reakcijama deluje da nije to saopstio selektoru u 4 oka pre toga.

jbg, ja pročito ovo preko Tanjuga kao zasebnu nabrojanu stvar u rečenici

Link to comment
3 minutes ago, Djuro said:

Poredis babe i zabe.

Shvatam ja da je lepo uracunati sve YU medalje Srbiji ali to ne moze tako. Jednostavno, nije u redu.

 

Pa jasno da nije u redu. Ali nije tu štošta u redu. Nije u redu ni očekivati neki kult reprezentacije u reprezentaciji koja već 20 godina nije ni blizu onog što je nekad bila.

A i nije to baš poređenje baba i žaba. U periodu 90s i 2001-02 nam nisu računali medalje te velike Jugoslavije, nego smo sami (zajedno sa CG) radili isto ono što je radila i SFRJ repka. Napravili smo kontinuitet sa tom reprezentacijom, preuzeli smo taj kult i gurali smo u tom ritmu još dobrih 10ak godina.

 

Npr na svetskom 1998 smo imali tim sačinjen od igrača formiranih u Winston Yuba ligi za koju smo tada svi mislili da je 1 velika sprdnja jer je bilo 32 tima u prvoj ligi u trenutku kada je NBA imala 27 ekipa. I svi smo smatrali da to tako ne može i da će nas takvo razvodnjavanje kvaliteta ugrobariti. A mi počeli propadati tek kad je uvedena Jadranska. :fantom:

Link to comment

Mislim da je stvar u tome sto su to sve bili kosarkaski vaspitanici iz osamdesetih. Otisli smo u kurac kad su se pojavili kosarkaski vaspitanici iz devedesetih (kese) i dveiljaditih (konji). 

Mobilni i internet su sve sjebali. 

Edited by Plajvi
Link to comment

Poenta kulta reprezentacije je da se ona dozivljava kao nešto posebno BEZ OBZIRA na medalje. Ako je kult lozimo se jer smo najbolji, onda navijaš za onu franšizu koja u tom trenutku ima najviše para i najbolji tim.

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Joe D said:

nismo otisli u kurac, za pocetak.


Naravno, rezultati sa Đorđevičem su odlični, 3 medalje na 5 takmičenja, jedno polufinale izgubljeno na loptu, jedino se SP u Kinu može smatrati neuspehom. Problem je što ga nismo zadržali i drugi potencijalni problem je što naš najbolji igrač više želi da bude Denverov Tim Dankan nego zlatnu medalju sa Srbijom.

Link to comment

pa neka bude to sto zeli. to sto jokic ima prioritete kakve ima je samo njegova stvar, i ne vredi uopste raspravljati na tu temu kao da je neki sistemski problem. bili smo mi neko i nesto i pre njega, bicemo i posle.

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, Joe D said:

nismo otisli u kurac, za pocetak.


... as in nismo osvojili tozla 20 godina. Igracemo cetvrtfinala kojecega jos ihahaj. :D

Meni je iz ovog post-Duda ciklusa™ najzalije EP 2015 i 2017, na prvom smo se mogli dobro posibati za tozla, a drugo i sa povredjenim B timom isklizlo iz ruku. Nadam se da cemo osvojiti EP uskoro, tu bismo uvek trebali biti top 4 contender, to treba da nam i dalje bude standard. 

Link to comment

Za tih 20 godina sto nismo osvojili zlato su svi vec mogli da nauce da nema vise sfrj, kosarka se svuda igra profesionalno, imamo 3 puta manje stavnovnika, i veliki je uspeh svaka medalja i vrhunski igrac koji izadje odavde. Litvanci su zadnje zlato osvojili celu jednu godinu posle nas, sta vise to im je i jedino zlato, pa ne vidim da neko tvrdi da su otisli u kurac i da nisu kosarkaska velesila. 

  • +1 1
Link to comment

I dalje odgovarate na onaj trol omiljenog. Ču, 20 godina nismo uzeli zlato. Da je u istoriji košarke SAD slala najjaču reprezentaciju sa profesionalcima svaki put pa i da pričamo o tome. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...